הפועל פ"ת התאמנה הבוקר (שלישי) כרגיל, אחרי ששחקני הקבוצה השביתו את האימון שאמור היה להיערך אתמול, במחאה על כך שטרם קיבלו את שכר חודש מרץ, שלושה שבועות אחרי המועד בו אמור השכר להיות משולם.

שחקני הקבוצה חוגגים את הניצחון על רמת גן. מנצחים בלי משכורות

הייתה זו מעין שביתת אזהרה למועדון והשחקנים שבו להתאמן אחרי שהובטח להם כי יקבלו את השכר עד לסוף השבוע.  העובדה שהקבוצה עדיין לא קיבלה אישור ניהול תקין (שלטענת הבעלים, דורון גלנט, אמור להגיע "בתוך ימים ספורים" כבר תקופה ארוכה), מקשה על תשלום המשכורות.

בכל מקרה, לא עומדת כרגע על הפרק האפשרות שלא להופיע למשחק הליגה הקרוב, ביום שישי בחוץ מול הפועל רמה"ש, כיוון שאינם רוצים לפגוע במועדון. במידה ולא ישולם שכרם כפי שהובטח, ישקלו השחקנים את המשך צעדיהם.

המשכו של הכאוס הניהולי והשבתת האימון מגיע על רק הרגיעה המסוימת בכל הקשור לעניינים המקצועיים. הקבוצה ניצחה בשלושת משחקי הליגה האחרונים והגדילה את הפער מהמקום המוביל למשחקי ההישרדות בלאומית לחמש נקודות. המאמן, תומר קשטן מרוצה, אך לא ממהר לחגוג. "התוצאות האחרונות בהחלט נותנות לנו מרווח ביטחון, אבל עדיין לא שקט מוחלט והמשימה טרם הושלמה", אמר קשטן, "ברוב משחקי הקבוצה, מאז מוניתי למאמן, ראינו מחויבות וריכוז. אחרי המשחק החלש מאוד שלנו בלוד והאכזבה מהדרך בה שיחקנו, נוצרה הפנמה מסוימת. אם עד אז השחקנים האמינו שגם אם נשרנו לפלייאוף התחתון, הדברים יסתדרו מעצמם, אזי אחריו הם הבינו שצריך לחזור ולהראות משהו אחר.

"ההצלחות האחרונות הן של הקבוצה כולה וברגעים מסוימים היו שחקנים שידעו להתעלות."באופן טבעי, זוכרים את מי שכבש ובישל, אבל אי אפשר לקחת מכל הקבוצה את השיפור במשחק ההתקפה, שהביא לכיבוש שבעה שערים בשלושה משחקים ובהגנה שספגה רק שער אחד. זאת לא עבודה של שחקן כזה או אחר. בפרק זמן קצר יחסית, נוצר חיבור ביני לבין השחקנים, אבל אנחנו עדיין לא מסכמים".

עדיין לא קיבל פנייה מהפועל. תומר קשטן. צילום: אפי שריר

ביום שישי, (16:00) תוכל הקבוצה להשלים סופית את משימת ההימלטות ממשחקי המבחן, כשתצא למשחק חוץ מול הפועל רמת השרון. בעבר, נחשבה הקבוצה מהעיר הסמוכה למנחוסית במיוחד עבור הפועל - בששת המשחקים הראשונים בין הקבוצות, הפועל לא השיגה אף ניצחון. אולם מאז התהפכו היוצרות ובששת המפגשים הבאים היא נוצחה רק פעם אחת, לצד ארבעה ניצחונות ותיקו. העונה ניצחה הפועל בשני המפגשים בין הקבוצות (1:2 בחוץ ו-0:1 בבית). "שתי הקבוצות יודעות שלאור העובדה שבמחזור הסיום הפועל רמת גן וכפר-סבא נפגשות, המנצחת תבטיח סופית הישארות כבר השבוע", אמר קשטן, "רמת השרון מגיעה בכושר טוב והם יבואו דרוכים ומוכנים כמונו כדי לסגור עניין".

קשטן, למי שהספיק לשכוח, הוא המאמן השלישי שמונה להפועל העונה. בדומה לעונה שעברה, המאמן שסיים את העונה, הוא המצליח ביותר ועל פניו נראה כמו המועמד הטבעי להמשיך לעונה הבאה. אולם למרות שהצליח להרחיק את הקבוצה מאימת הירידה וצבר אחוזי הצלחה טובים (18 מ-30 נקודות), איש במועדון לא שוחח עם קשטן לגבי העונה הבאה. "יש לי חוזה עד לסיום העונה ואין לי מושג מדוע לא דיברו איתי, אני מניח שזאת בשל העובדה שהמצב הניהולי לעונה הבאה לא ברור", אמר קשטן.

"עוד אשוב להפועל". ירון הוכנבוים. צילום: שרון צור

אשתקד, כזכור, היה זה ירון הוכנבוים, שסיפק סיום עונה מוצלח ואוהדים רבים התאכזבו לגלות כי לא ימשיך בקבוצה ויעבור צפונה להפועל נצרת עילית. כעת, הוא סוגר עונה מוצלחת מאוד, כשהוביל את קבוצתו לפלייאוף העליון אחרי כמה עונות של דשדוש בתחתית ואחרי שמיעט להתראיין במהלך העונה, הוא עשה זאת השבוע לאתר "מיינט העמק", שם סיפר על העונה שחלף וכמובן שגם על הפועל פ"ת, שטעתה, לדבריו, כשהחליטה לוותר על המשך דרכו במועדון. "עצם העובדה שהם פנו אליי לאחר שפיטרו את המאמן שהחליף אותי, מדברת בעד עצמה", אמר הוכנבוים.

יש לך הסבר מה קרה שם? איך סגל כזה מועמד לרדת ליגה?

"כדור שלג שהתחיל מבחירה לא נכונה של כמה שחקנים ומקבוצה שבמקום ליצור המשכיות, לאחר ההצלחה הגדולה בעונה שעברה, ניסתה לעשות דברים חדשים שלא נדבקו. וכשמשהו לא נדבק בכדורגל, נוצרת בעיה קשה שאיתה הם מתמודדים עכשיו. אני בטוח שהם יישארו בליגה למרות כל הקשיים, כי בכל זאת יש שם סגל לעלות ליגה".

אתה שמח לאידם?

"לגמרי לא. להפך, זה מועדון שאשוב לאמן אותו. יש לי אינטרס שהוא יחזור למקום גבוה בכדורגל הישראלי".

לראיון המלא עם הוכנבוים, לחצו על הקישור.

 בעניין אחר (או שאולי בעצם – בדיוק באותו עניין):

היום מסתיימת תקופת החברות הראשונה בעמותת אוהדי הפועל פתח תקווה - ״הכחולה״, ומתחילה התפקדות מחדש לעמותה. עד כה חידשו כ-200 איש את חברותם, ובימים אלה מתקיים קמפיין חידוש החברות, בין השאר בטלמרקטינג של חברי עמותה לאוהדים ומתעניינים.

חבר הוועד המנהל חזי בן עמי מסר שככל שהעמותה תמשיך למצב את עצמה כגוף יציב וחזק הן במספר החברים והן בנכסים כספיים, כך העמותה תוכל לממש את מטרותיה, ובראשן כניסה לבעלות במועדון הפועל פתח תקווה.

 עמותת "הכחולה" בפעולה

בן עמי: "בעמותה ממשיכים לפעול במרץ, ופועלת בכמה מישורים במקביל: מאבק בלתי מתפשר בחשיפה וחקר האמת סביב התנהלות המועדון, בניית תשתית למועדון שאנחנו רוצים לראות, העמקת קשרים והרחבת מעגלי תמיכה והמשך פעילות חברתית-קהילתית."

 בן עמי הוסיף: "בכחולה מבינים שהפועל פתח תקווה, בהנהגתה הנוכחית, לא תוכל להמשיך להתקיים לאורך זמן, לאור הקשיים הכלכליים בו המועדון מצוי, הכשלים הניהוליים ועד לאבדן אמון הקהל המתמשך בהנהלה ושיטת הניהול הנוכחיים. מתוך הבנה זו בעמותה החלו מגבשים את מה שמכונה פרויקט '100 הימים': תכנית עבודה מקיפה המפרטת את כל הפעולות והמהלכים הדרושים להבראת המועדון, החל מרגע העברת הבעלות והניהול של לעמותה, ועד 8 שנים קדימה, באופן שיישקף את ערכי העמותה וקווים מנחים, כגון: שקיפות, מינהל תקין, התנהלות דמוקרטית, חיבור לקהילה, חינוך לספורטיביות ומצוינות תוך שאיפה להישגיות וניצחון."

 בעמותה קוראים לכל חברי העמותה לחדש את חברותם, ומזמינים אוהדים ותומכים נוספים להצטרף לעמותה, מתוך הבנה שהתאגדות האוהדים לקולקטיב גדול ומאוחד, בהיבט הכמותי והכלכלי, הנה למעשה האפשרות היחידה, נכון להיום, להציל את הפועל מהמשך דעיכה ועד להיעלמות מוחלטת ממפת הכדורגל הישראלי.

 

*ניתן לחדש חברות או להצטרף לעמותת אוהדי הפועל פתח תקווה באמצעות אתר האינטרנט של העמותה בכתובת: www.theblue.org.il