חצי עונה המדהים של מכבי פ"ת נמשך. אמש (חמישי) גברה הקבוצה בביתה על הפועל חבל מודיעין 75:79 והשוותה ל-1:1 את סדרת חצי גמר הפלייאוף של הליגה הארצית (מחוז דרום) בכדורסל.

לוח התוצאות שמבשר - מכבי פ"ת עדיין בתמונת הגמר. צילום: באדיבות האגודה

מכבי הגיעה למשחק עם הגב לקיר, כשהיא בפיגור 1:0 בסדרה, אחרי הפסד כואב בשוהם ועם הידיעה שהפסד נוסף ישים קץ לדבר הנפלא שהקבוצה עושה בחודשים האחרונים.

לפחות בפתיחה, נראה כי הלחץ היה בעוכריה, והאורחים מחבל מודיעין זינקו ל- 2:12. מכבי התעוררה, התאפסה מעט והצליחה לסיים את הרבע הראשון בפיגור סביר – 14:21.

ברבע השני המשיכה השליטה של חבל מודיעין ואלמלא משחק טוב של רון גוטמן וצאלי נוימן, סביר שהפער בהפסקה היה גבוה יותר משש – 31:37.

דאבל-דאבל והמון נשמה. צאלי נוימן, המצטיין במשחק. צילום: באדיבות האגודה

בפתיחת הרבע השלישי נראה שהמשחק בורח למכבי, כשהאורחים עלו ליתרון דו ספרתי, אולם אז עלה מהספסל מתן כהן, ששב מפציעה וכמה אסיסטים מוצלחים של רז אלבז החזירו את מכבי עד לשיוויון 56:56 ובעלייה לעשר הדקות המכריעות הוליכה חבל מודיעין 56:59.

מכבי עשתה לעצמה הרגל במהלך העונה הרגילה ובעיקר בסיבוב השני, להיקלע לפיגור משמעותי במהלך המשחק ולהתקמבק בגדול לקראת הסיום. אמש, הסיפור שב על עצמו.

סחף את הקבוצה לניצחון - קהל אוהדי מכבי פ"ת במשחק אמש. צילום: באדיבות האגודה

ברבע הרביעי נכנס הקהל המקומי (כ-450 צופים) לעניינים ומכבי הגיבה בהתאם. משחק מלחמה והגנה הדוקה ופתאום מכבי מוליכה 65:69 ומצליחה לשמור על היתרון הדחוק עד לסיום – 75:79.

קלעו למכבי פ"ת: צאלי נוימן (13 ריב') 18, רון גוטמן (4 שלשות) 14, רז אלבז (7 אס') 12, אור זינדרמן 11, דן שפי 9, נדב נאור 6, מתן כהן 4, דור וכנר 3, תומר רבינוביץ' 2.

קלעו לחבל מודיעין: רז נסים כהן 32, בן שוהם ותום חבקין 10 כ"א, גל כוהנר 9, דורי אסף 6, שחר כהן 5, יהונתן לוי 3. גיא לויצקי וגיאורגי אוסדצ'י שותפו ולא קלעו.

לא מתכוונים לוותר בקלות. מכבי פ"ת. צילום: באדיבות האגודה

ביום ראשון (19:30, בי"ס נחשון, רחוב מודיעים 10) תצא מכבי לשוהם למשחק שיקבע מי תעפיל לסדרת הגמר, מול אליצור אשקלון, שהדיחה את מכבי מעלה אדומים ותתמודד על הכרטיס לליגה הלאומית.

הערה:

בסיקור המשחק הראשון בסדרה בין מכבי לחבל מודיעין, טעיתי לכתוב כי לפני שנתיים המלאבסים פגשו את אליצור רמלה בסדרת חצי הגמר ובמשחק מס' 2 ניצחו לאחר שלוש הארכות. איש אתר "ספסל" ומכבי פ"ת, מאיר פרייליכמן, העמיד אותי על טעותי והזכיר כי המשחק הוכרע לאחר ארבע (!) הארכות. תודתנו למאיר על התיקון ועל הסיוע בסיקור משחקי הקבוצה.