קבוצת הכדוריד של מכבי פ"ת עשתה אמש (שני) צעד ראשון בדרך למה שעשויה להיות אחת ההפתעות הגדולות ביותר של הענף. הקבוצה יצאה לנס ציונה, שם פגשה את הקבוצה המקומית במשחק הראשון במבחני העלייה/הישרדות בליגת העל.

למרות פערי הליגות, הצליחה מכבי להישאר צמודה ליריבתה ולהפסיד בהפרש מינימלי של שני שערים בלבד – 25:27, שמשאיר את המאבק פתוח לקראת משחק הגומלין שייערך ביום שישי (14:30) בהיכל הספורט העירוני בפתח-תקוה.

ניקיטה דנילוב בדרך לעוד שער. צילום: הדר ואן קולא איגוד הכדוריד

מכבי הגיעה לנס ציונה מעודדת אחרי הזכייה השנייה ברציפות בגביע המדינה ע"ש ישראל ברנר ז"ל. המשחק, כאמור, היה צמוד לאורך רוב דקות המשחק, כשרק במהלך המחצית הראשונה מצליחה הקבוצה המקומית לפתוח פער משמעותי – 7:12 בדקה ה-21 ובהפסקה 12:16.

כשנדמה היה שהמשחק וההתמודדות כולה בורחים לאורחים, התעוררו שחקני הקבוצה, בראשות איתמר אלמוסנינוס (9 שערים) וניקיטה דנילוב (6 שערים), שיחד עם משחק לחימה והרבה נחישות של חבריהם, נגסו ביתרון המקומי.

דנילוב ואופור גלורי חוסמים את אקס מכבי פ"ת, אלי רן מנס ציונה. צילום: הדר ואן קולא איגוד הכדוריד

המחצית השנייה הייתה כבר צמודה יותר ומכבי צימקה עד ל-21:22 בדקה ה-47.

ארבע דקות לסיום עמד היתרון המקומי על שתיים – 24:26 ומכבי הרגישה שהיא יכולה אפילו להשלים מהפך ולצאת עם ניצחון, אולם נס ציונה הצליחה לשמור על היתרון הצנועה ולנצח בשני שערים.

למרות תחושת ההחמצה המסוימת, עמה יצאה מכבי מהמשחק, היא בהחלט יכולה לראות עצמה מעודדת לקראת הגומלין. במועדון מקווים כי קהל רב יגיע לתמוך בקבוצה. הכניסה חופשית.

איתמר אלמוסנינוס, המצטיין במשחק. צילום: נופר מרימו

רק פעם אחת הצליחה קבוצה מהלאומית לנצח את יריבתה מהליגה הבכירה במפגש הכפול, כשקרית אונו עשתה זאת מול מ.כ. חולון ועלתה על חשבונה לליגת העל.

האם מכבי פ"ת תהיה השנייה לעשות זאת? הקפטן דודי בן חיים, שלא שיחק אמש בשל פציעה בצוואר, משוכנע כי זאת משימה אפשרית. "נעשה כל כדי לעלות ליגה", אמר בן חיים, "לנצח בשלוש שערי הפרש זה בהחלט לא פשוט, קשה מאוד, אבל אנחנו באים לתת מלחמה. אתמול כבר ניכר היה שהלחץ כולו עליהם. אעלה למשחק גם אצטרך לזחול על הפרקט. לא מחמיצים משחק כזה".