תמונה קבוצתית של כל הקבוצות. צילום: באדיבות עמותת הכחולה

אתמול (שבת) אירחה "הכחולה" - עמותת אוהדי הפועל פתח תקווה, טורניר עמותות האוהדים ארצי, בשיתוף עם "היציע" - ארגון אוהדי קבוצות הספורט בישראל, שבו לקחו חלק 8 קבוצות ועמותות אוהדים: "הלב הירוק" - הפועל כפר סבא; "הפועל רובי שפירא חיפה" - עמותת עיר הפועלים; "הלב הכתום" - הפועל ראשון לציון; אוהדי בני יצ'אלאל רחובות; מכבי עירוני אשדוד; הפועל קטמון ירושלים; מכבי קביליו יפו; וכן קבוצה ייצוגית של "הכחולה".

האלופים - אוהדי הפועל רובי שפירא חיפה. צילום: באדיבות עמותת הכחולה

הטורניר התקיים במגרש האימונים הצמוד לאצטדיון "ראש הזהב" (המושבה) בפתח תקווה.

על כר הדשא הסינטטי התנהל טורניר תוסס ומלהיב, כאשר המשחקים התנהלו ללא שופטים, אך לא נרשמו תקריות מילוליות או פיזיות בין הקבוצות וזאת בהתאם לאופיו הספורטיבי של הטורניר, ולאור האחווה השוררת בין קבוצות האוהדים השונות.

הכחולים מפתח תקווה הפגינו התלהבות, מרץ וגיבוש קבוצתי ראויים לשבח, הבקיעו שערים רבים, אבל רשמו תוצאות המשקפות היטב את הקבוצה אותם הם אוהבים ומנסים להציל, ונכנעו ליריבות העיקשות אותן פגשו בשלב הבתים המוקדם. באירועים כאלה כמובן שאנחנו מאווררים את סיסמתן של המשלחות הישראליות למשחקים האולימפיים בעבר הרחוקה - "העיקר ההשתתפות".

חברי הכחולה. מארחים מסבירי פנים. צילום: יניב צ'ייס

עוד נקודת זכות רשמו לזכותם חברי הכחולה, על כך שקבוצתם הייתה היחידה שבה שיחקה גם אישה, קארין עזורי, כשחקנית מן המניין, ואף הבקיעה את אחד משערי הקבוצה.

בסיום הטורניר אמרה השחקנית בת ה-17.5: "היה לי מאוד כיף לשחק בטורניר העמותות. הכי חשוב שכולם נהנו כי זה ספורט וצריך גם לדעת להפסיד בכבוד! כל הכבוד לכל העמותות היה תענוג לשחק איתכם.
תודה רבה ונתראה שנה הבאה".

את אליפות הטורניר קצרה קבוצת אוהדי הפועל רובי שפירא, שגברה בגמר על בני יצ'לאל בתוצאה 0:1.

במהלך האירוע, התקיים טקס במסגרתו העניק שי גולוב, יו"ר ארגון היציע, מגן הוקרה לירון דוויק, יו"ר הפועל קטמון ירושלים היוצא, על פעילותו. אורח הכבוד בטורניר היה נציג ארגון הגג האירופאי של עמותות האוהדים (SD Europe), לוקאס אנסטסיאדיס.

המשחק בין "הכחולה" ל "קטמון". צילום: באדיבות "הכחולה"

שי שנקמן, נציג עמותת הכחולה וממארגני האירוע, אמר בדברי הפתיחה בטורניר: "בשבוע שבו ציינו את יום העצמאות ה-70 למדינת ישראל, עמותת הכחולה ואוהדי הפועל פתח תקווה ממשיכים לפעול למען עצמאות גם למועדון הפועל פתח תקווה, שמשווע ומייחל למנהיגות חדשה, כזו שתציב ערכים ומטרות כמגדלור שמראה את הדרך, כגון: שקיפות, הישגיות, טיפוח שחקני בית וחיבור לקהילה."