בכל פעם נדמה שהפועל פ"ת הגיעה לשפל הכי נמוך שלה ובכל פעם היא מצליחה להפתיע מחדש.

ערב פתיחת משחקי הפלייאוף התחתון, הבטיחו השחקנים כי הבינו את מצבם וכי השיפור ביכולת שהחל עם מינויו של תומר קשטן למאמן הקבוצה, יתורגם שוב לנקודות, כפי שהיה בשני משחקיו הראשונים.

אחה"צ (שישי) יצאה הקבוצה ללוד, לפגוש את הקבוצה המקומית במשחק שפתח את משחקי הפלייאוף התחתון ורשמה הפסד ליגה שני ברציפות (2:0) ומשחק חמישי ללא ניצחון.

לוד ידעה שניצחון שלה יבטיח לה כמעט בוודאות עונה נוספת בליגה הלאומית ומהרגע הראשון הייתה עדיפה משמעותית על יריבתה, שלאורך כל דקות המחצית הראשונה לא הצליחה לפתח ולו התקפה ראויה אחת, כשההזדמנות היחידה הגיעה אחרי טעות בהגנת לוד, אולם עמירן שקלים לא הצליח להכניע את שוער לוד, רז כרמי.

לוד החזיקה בכדור כמעט ללא הפרעה, אולם סיכנה את שערו של רובי לבקוביץ' פעם אחת בלבד.

במחצית השנייה הלחץ של לוד הפך יעיל יותר, כשדייגו סליס היתל בקלות באיציק כהן וגלגל את השער הראשון של לוד.

מיד לאחר השער הגיע ואהיב חביבאללה להזדמנות מצוינת, בסיומה של ההתקפה המסודרת היחידה של הפועל במשחק, אולם את כדור הרוחב של עמירן שקלים הוא תירגם לבעיטה חלשה למרכז השער, שכרמי לא התקשה להדוף.

בדקה ה-67, שוב בלבול בהגנת הפועל, שמרחיקה את הכדור לרגליו של אנס דבור, שלא מתקשה לכבוש מעשרה מטרים ולקבוע את תוצאת המשחק.

ואהיב חביבאללה לא מצליח לעצור את נפילתו. גם הפועל לא. צילום: עוז מעולם

בעקבות תוצאות משחקי היום צונחת הפועל פ"ת למקום ה-14, המוביל למשחקי המבחן, כשהפועל ר"ג חולפת על פניה עם 0:4 גדול בחוץ על רמת השרון. רמת גן ומרמורק, שהופתעה בביתה בידי עירוני נשר, מקדימות את הפועל בנקודה. מכבי הרצליה, מתחת לקו האדום שניצחה בחוץ את הפועל כפ"ס צימקה את הפער מהפועל לתשע נקודות, כשעד תום העונה נותרו ששה מחזורים.

בסיום המשחק חדרו כ-20 מאוהדי הקבוצה, אנשי ארגון "החזית הכחולה" למתחם חדרי ההלבשה וניסו להיכנס לחדר של שחקני הפועל. מאבטחים וכמה מאנשי המועדון מנעו את כניסתם והחדר ננעל. האוהדים גידפו את השחקנים ואחרי עימות קצר עם המאבטחים ואנשי לוד עזבו את המקום מבלי שאיש מהם נעצר.

לאחר שהרוחות נרגעו הגיע למקום כוח שיטור שפיזר לביתם את האוהדים שנותרו במקום ולא היו מעורבים בתקרית.

ביום שישי הבא תארח הפועל את נועלת הטבלה, עירוני נשר.