בשבוע שעבר נערך דרבי הכדורגל של פתח-תקוה, דרבי הבוגרים היחיד שיכול להתקיים בעיר בין בית"ר פ"ת ומכבי עמישב. השתיים הגיעו למשחק, שנעל את עונת המשחקים בליגה ב', אחרי שהבטיחו את הישארותן בליגה המשמעות היא שהשתיים הגיעו למשחק משוחררות מלחץ, מה שאפשר להן לבצע שינויים וניסויים בסגל.

דודו שרון, היו"ר המתעופף, בפוזה של בופון. צילום: פרטי

בעוד בעמישב הסתפקו בשיתוף חמישה שחקני נוער, בבית"ר פ"ת, כיאה לקבוצה שבראש עומד טיפוס ססגוני כמו דודו שרון, הלכו על גירסת האוונגרד.

אז מה היה לנו שם? שוער הקבוצה, אוהב אהרון, שיחק כחלוץ מרכזי, בעוד את אפודת השוער לבש שרון בעצמו. שרון, אגב, משמש כמאמן הקבוצה, אחרי שטל לוי עבר להפועל מחנה יהודה. בנוסף, שרון איפשר איחוד משפחתי מרגש בין קשר הקבוצה בהווה, גיא חזן (20) לאביו, שחקן העבר רוני חזן, שבגיל 50 חזר ולבש את החולצה הצהובה של בית"ר ושיחק לראשונה בחייו לצד בנו.

רוני וגיא חזן. איחוד מרגש. צילום: פרטי

התוצאה – עמישב זכתה בניצחון 2:7, אולם אהרון כבש בגיל 37 את שערו הראשון בקריירה ושרון אמנם ספג שביעייה, אבל הדף שני פנדלים. "נשארנו בליגה, המשחק לא קבע ולא פגע באף קבוצה, הרבה שחקנים שלי היו בטיולים של חול המועד עם המשפחות שלהם, איזה מין בוס אני שמחזיר אותם מחופש עבור משחק לא קובע", הסביר שרון רחב הלב, "אם עמישב היו עדיין בסכנה, הייתי מכריח את שחקניי לחזור ולשחק עבור הספורטיביות. אבל במצב שנוצר, יכולנו קצת לעשות דברים שונים. אוהב שיגע אותי כל העונה שאתן לו לשחק חלוץ, אם תהיה הזדמנות ולא יכולתי לשבור את ההבטחה שלי. באימונים הוא שיחק לפעמים חלוץ ואני אומר לך - מדובר בחלוץ גדול. אני הייתי שוער שני כל העונה, רק קודמתי קצת בתפקיד".

אבל התוצאה היא שחטפתם השפלה בדרבי.

"ממש לא. היה צריך להיגמר 10:10. היה משחק קט-רגל, רק שלנו הכדורים לא נכנסו. יש יחסים טובים בין המועדונים, באנו ליהנות מכדורגל, אף אחד לא נפגע. (והוסיף בהומור אופייני), וגם חסכנו פרמיות על ניצחון".

בית"ר סיימה את העונה במקום העשירי, עם 36 נקודות. "בעונה שעברה צברנו 36 נקודות וסיימנו במקום התשיעי, בגלל ההפסד עמישב עברו אותנו, אבל הלוואי שבכל עונה נגיע למחזור האחרון כדי ליהנות", סיכם שרון.

בצד המנצח, המאמן אנדריי אסולין, סיפר כי: "התייחסנו למשחק יותר ברצינות, פתחנו בהרכב חזק, אבל נתנו לחמישה שחקני נוער הזדמנות לשחק, כדי לראות אם יוכלו להשתלב בקבוצה הבוגרת בעונה הבאה. המשחק לא קבע לנו, אבל היוקרה העירונית חשובה ואני שמח שניצחנו".

אסולין הגיע לקבוצה במחזור ה-19, כשהייתה שקועה עמוק בתחתית הטבלה והצליח להקפיץ אותה עד למקום התשיעי, כשבמאזנה 38 נקודות. "היה מחסור רציני בשחקנים ולמעשה היינו ללא חוליית הגנה, שכולה נפצעה, עזבה או נעדרה מסיבות צבאיות ואישיות", סיפר, "חלון ההעברות כבר הסתיים ונאצלנו לאלתר עם שחקני קישור מחליפים ששיחקו בהגנה. עשינו שינויים טקטיים, התחלנו ללחוץ גבוה, כדי למנוע מקבוצות לתקוף אותנו, החזרנו לשחקנים את הביטחון ובסופו של דבר, למרות שהיה חשש גדול מהסתבכות, השגנו את הנקודות ואת המטרה. מגיע לשחקנים ולהנהלה שעמדה מאחורינו שאפו גדול". נתנאל (ננו) וקנין, חלוץ הקבוצה, סיים כסגן מלך שערי הליגה, עם 23 שערים.

אסולין סיפר כי הוא קרוב לסיכום על המשך דרכו במועדון גם בעונה הבאה. "המטרה תהיה להביא רכש שיאפשר לנו להיאבק על העלייה", אמר המאמן, "יהיה קשה מאוד, יש קבוצות שמשקיעות המון כסף ובעונה הבאה יהיה איחוד בין שתי הקבוצות מטייבה, שודאי יצור קבוצה חזקה ואנחנו נצטרך לפגוע ברכש כדי להצליח".