לאחרונה יצאו חברי "החוג הכחול", אוהדי הפועל פ"ת אשר תומכים בילדי ונערי המצוקה של מחלקת הנוער של המועדון, למסע נוסטלגי מרגש ובעל מטרה מיוחדת וחשובה.

איציק ויסוקר וכדור האליפויות. חתם בשם האח. צילום: אבי דולמן החוג הכחול

חברי החוג מבקרים אצל כוכבי דור הזהב של הפועל פ"ת, השחקנים שהיו שותפים לשש האליפויות בהן זכה המועדון בשנות החמישים והשישים ומחתימים 14 מהשחקנים או בני משפחתם הקרובים על מהדורה מיוחדת של כדור האליפויות של המועדון.

לפני מספר חודשים החלו חברי החוג למכור שיחזור מדויק של הכדור בו שיחקו באותן שנים, עם הדפס של שנות האליפויות של המועדון.

אבשלום רצאבי והחיוך שלא יורד משפתיו. צילום: אבי דולמן החוג הכחול

כעת, חותמים שחקני דור הזהב על חמישה מהכדורים, שלכל אחד מהם מצורף תעודה המעידה על מקוריות הכדור וגם עליה חותמים שחקני דור האליפויות. כל שחקן מקבל כדור משלו.

חמשת כדורי מהדורת הזהב ימכרו במכירה מיוחדת (במקביל למכירה הרגילה לאוהדים) כשההכנסות כולן קודש לפעילות החוג הכחול למען ילדי הפועל. לאתר החוג ובו מידע על שלל הפעילויות שהוא עורך לחצו על הקישור.

התמונות והרשמים מהמפגשים עם כוכבי העבר מפרסמים חברי החוג בעמוד הפייסבוק שלהם.

בין הביקורים שכבר יצאו לאור – איציק ויסוקר, שוער העבר של המועדון, שחתם בשם אחיו, יעקב ז"ל, שוער עונות האליפות, שהלך לעולמו לפני שלושה חודשים, בטרם הספיק לקבל כדור ולחתום בעצמו, אבשלום רצאבי, איש שכונת מחנה יהודה, שחתם בשמו ובשם אחיו המנוח זכריה ז"ל ושלמה 'צחי' נהרי, חלוץ העבר של המועדון, שחתם וקיבל כדור נוסף למזכרת.

שלמה 'צחי' נהרי. חלוץ דור האליפויות. צילום: אבי דולמן החוג הכחול

אבי דולמן, איש "החוג הכחול" והרוח החיה מאחורי הפרויקט, מספר כי השחקנים מקבלים את פניו בהתרגשות עזה, שפוקדת, כמובן, גם אותו.

" בפרוייקט הזה אנו משיגים שלוש מטרות", הוא מספר, "הראשונה היא לכבד את שחקני דור האליפויות, השנייה היא להעמיק את מורשת הפועל בקרב הקהל והשלישית היא לגייס כספים עבור פעילות החוג הכחול.  שחקני העבר ובני משפחותיהם מלאי הערכה לפרוייקט ומטרותיו והגיבו בהתרגשות רבה, חלקם עד כדי דמעות, למחווה.

"עבורי המסע הזה מחזק את האהבה להפועל ועוצמתה שגם כך קיימת בי ועוד יותר את הנחישות לא להפסיק לעבוד בכל דרך עבור הסמל הכחול".