קבוצת הכדוריד של הפועל פ"ת עשתה לעצמה מנהג – בסיומה של כל עונה היא מחליפה את הליגה בה שיחקה.

אלופת הליגה הארצית, הפועל פ"ת

אחרי שעלתה מהלאומית לליגת העל ואז ירדה ברציפות עד לארצית, היא הוכתרה אמש (ראשון) כאלופת המחוז הצפוני של הליגה השלישית, שמבטיח לה חזרה לליגת המשנה בעונה הבאה.

הקבוצה גברה על מ.כ. חולון צעירים, השנייה בטבלה, 16:36 ובסיומו העניק סגן יו"ר איגוד הכדוריד, דודי פלח, העניק את צלחת האליפות ליו"ר האגודה, צחי וייס. וייס כיבד את הספונסר הראשי ונשיא הכבוד של המועדון, איציק קולסקי והזמינו להניף את הצלחת יחד עם נכדיו. רגע לפני כן, השחקנים חגגו, רקדו ושרו "הנה, עם הקרחת, תנו לצחי להניף את הצלחת".

הפועל פ"ת ניצחה עד כה 14 מתוך 15 משחקיה, כשרק יריבתה אמש הצליחה לגבור עליה העונה.

"אחרי הכישלון הגדול בעונה שעברה הייתי שבור, כנראה שהקבוצה הזאת הייתה ממשיכה להתקיים בלי העזרה הגדולה של איציק קולסקי ובלי ההירתמות של המאמן, טל קלוז'ני", סיפר וייס הנרגש, "הגאווה האמיתית שלנו היא על מחלקת הנוער שהקמנו העונה. ציפינו ללא יותר מ-70 ילדים ונערים, אבל יש לנו היום לא פחות מ-147 שחקנים, שרבים מהם מגיעים מאזורים לא פשוטים ומקבלים סיוע גדול מהאגודה ומאיציק".

איציק קולסקי (במרכז) וצחי וייס (משמאל)

טל קלוז'ני הוא כנראה מאמן הכדוריד המצליח ביותר בעולם. בקריירת האימון שלו רשומות שתי עונות בלבד ושתיהן הסתיימו בעלייה. הראשונה הייתה ב-2015, כשהעלה את הפועל פ"ת לליגת העל וזכה עימה בגביע המדינה ע"ש ישראל ברנר ז"ל והשנייה היא העונה הנוכחית. "יש לי שני הפסדים בקריירה, ההפסד העונה בגביע למכבי "ארזים" ר"ג, היה הגבוה ביותר, "הובסנו" בהפרש של שני שערים", סיפר בחיוך, "בנינו קבוצה חדשה לגמרי. רק שלושה שחקנים נשארו מהעונה שעברה, אחד מהם היה פצוע רוב העונה. אבל הבאנו שחקנים ששיחקו יחד הרבה שנים וזה הפך את חדר ההלבשה שלנו לבריא מאוד והיינו הקבוצה הכי טובה בליגה לאורך כל העונה".

הנפת הצלחת האליפות

ומה לגבי העונה הבאה? כנראה שנדנדת הליגות תיעצר. "רוב השחקנים חתומים לעוד עונה וגם אם המאמן עוד לא יודע את זה, גם הוא", אמר וייס, "אנחנו לא מחפשים להשתולל. כל עוד אין תשתית של מחלקת נוער יציבה שמייצרת שחקנים לבוגרים, אין לנו מה לחפש בליגת העל. נכוון למקומות 5-6, במרכז הטבלה, רחוק ממאבקי התחתית ונמשיך לקדם את הצעירים".