ישיבת מועצת העירייה. צילום: אייל עצמון

אתמול (שלישי) שלח יו"ר עמותת "הכחולה", דרור שי, מכתב לראש העירייה, רמי גרינברג, בבקשה כי זה יסייע לקבוצה להעמיד ערבויות בבקרה התקציבית וכי הנושא יעלה לאישור כבר בישיבת המועצה הקרובה המתכנסת הערב.

כעת מתברר כי המהלך זוכה לתמיכת האופוזיציה במועצה, חרדים וחילוניים כאחד.

אתמול שיגר חבר המועצה אורי אהד מכתב בשם 11 מחברי האופוזיציה, מכתב לראש העירייה ובו הודיעו כי ערכו משאל טלפוני מהיר והם תומכים במהלך. "בהמשך לפניית עמותת "הכחולה", לקיים דיון דחוף בבקשת העמותה למתן ערבות ע"ס 700 אלף שקל לבקרה התקציבית ונוכח דחיפות הנושא, כפי שיפורט להלן, ביצעה הנהלת סיעות האופוזיציה במועצת העיר אישור טלפוני בין כלל חברי המועצה מסיעות האופוזיציה: איתי שונשיין, איציק ברווקמן, אליהו ברוכי, איציק ישראל, גנאדי בורושבסקי, ישראל פרידמן, עידית ישראלוב לוין, ד"ר תמר ז'יטלני והח"מ (את חבר המועצה משה משה לא הצלחנו לאתר)".

"עמדתת כל חברי המועצה לעיל, הייתה כי ניתן להעלות בישיבת מועצת העיר מחר את בקשת העמותה למתן היתר. נוכח העובדה כי מדובר במתן תמיכה עקיפה, הרי שאין כל בעיה לכנס במהלך היום את ועדת התמיכות העירונית, המורכבת מפקידות מקצועית, בכדי לגבש עד למועד כינוס מועצת העיר את המלצתה.

"קיימת חשיבות קריטית לנושא מאחר ורק בראשית השבוע אישר בית המשפט המחוזי את מכירת הקבוצה לעמותת הכחולה. זו הפעם הראשונה שקבוצת אוהדים רוכשת ולוקחת אחריות על מועדון ספורט ומנסה לחלץ אותו מקשיים, להעלותו על דרך המלך ולהחזירו לימיו הגדולים.

"הפועל, אשר זכתה ב-6 אליפיות, הייתה במשך שנים מודע לגאווה עירונית ולצערנו הרבה דורדרה בשנים האחרונות ע"י ניהול כושל.

נוכח העובדה כי חלון ההזדמנויות להעברת הנושא לבקרה התקציבית עומד להיסגר בימים הקרובים, קיימת חשיבות קריטית להעלאת הנושא לדיון במועצת העיר מחר (הערב), שכן אי העברת הערבות עלול להיות בעל השפעה חמורה על הקבוצה, עד כדי הורדתו לטמיון של כל מהלך רכישתה ע"י האוהדים.

נוכח האמור לעיל קיימנו משאל טלפוני דחוף בכדי לאשר את הבקשה להעלות את הנושא לדיון כבר בישיבת המועצה מחר (היום)".

למרות הפניה, הנושא לא צפויה לעלות בישיבה הערב, בשל מה שהוגדר כ"סיבות טכניות".

מדוברות העירייה נמסר בתגובה: "ראש העיר ייעשה ככל הניתן על מנת לסייע לקבוצה. נושא הערבות ייבחן היום עם גזברית העירייה".

אגב, כזכור, היום תעלה לאישור המועצה גם הוצאת שם איצטדיון "המושבה" שנקרא בפי אוהדי הפועל "ראש הזהב" למכרז ומיתוגו.