לוח התוצאות בעכו. תכירו את קבוצת "פועל תקוו"

לפי קבלת הפנים לה זכו אוהדי הפועל פתח תקוה, האיצטדיון בעכו לא ממש היה ערוך לקלוט אותם, או כל קהל אחר.

היציע בו ישבו אוהדי הקבוצה היה מטונף במיוחד, בשלל דרכים שונות, שהקשות שבהן היה איזור שלם שהוכתם בלשלשת ציפורים שעופפו כנראה מעל האיצטדיון ויונה אחת שהלכה לעולמה לפני זמן רב וגופתה נותרה על רצפת היציע מבלי שאיש יטרח להעניק לה כבוד אחרון ויפנה אותה מהמקום.

הפינה המלוכלכת שחיכתה לאוהדי הפועל

ואם לא די בכך, לוח התוצאות במגרש הציג את הפועל עכו ויריבתה "פועל פתח תקוו", מה שעורר את התהייה האם אזל לעכו התקציב לאות ה' ובמקום זאת החליטו לפנק את הפועל ב-ו' נוספת.

מי שהתקבלו בסבר פנים יפות היו דווקא שחקני הקבוצה, שיצאו מהמשחק עם ניצחון ראשון בעיר שלחוף המפרץ היפה מזה שבע שנים.

בסיבוב הראשון, כשהגיעה עכו לפ"ת, הפועל שלטה ללא עוררין והגיעה לערימת הזדמנויות שתורגמה לשער אחד בלבד. עכו, לעומת זאת, העבירה את רוב המשחק במגננה והצליחה "לגנוב" ניצחון בדקה ה-90 בתוצאה 1:2. במהלך המשחק מחו אוהדי הקבוצה על העיכוב ביציאת הקבוצה למכרז.

היום, הסיפור היה הפוך כמעט לגמרי – האוהדים כבר הפכו לבעלים והמחאה הפכה לתמיכה בלתי מסויגת, עכו שלטה במשחק כולו בצורה מוחלטת והייתה עדיפה על הפועל, שאת מספר הפעמים בהם הגיעה לרחבת יריבתה אפשר לספור על יד אחת. ובכל זאת, שתי עקיצות מוצלחות במחצית הראשונה ולא מעט מזל, מול שער מצמק עכואי, הספיקו להפועל בכדי לרשום ניצחון חשוב מאוד, יום אחרי שהתברר שהקבוצה לא תקבל הזדמנות להשיג נקודות במשחק החוזר מול בית"ר ת"א/רמלה.

כובש השער לזכות הפועל בסיבוב הראשון, שגיא דרור, נעדר מהמשחק בשל פציעה ואליו הצטרף גם הבלם דויד אבידור. את מקומו במרכז ההגנה תפס ספיר ייטח, עד שנפצע בצורה קשה בעצמו בדקה ה-34, אחרי ערבוביה ברחבה. הבלם הצעיר ספג חבטה קשה בפניו ונותר שרוע על הקרקע דקות ארוכות, בטרם פונה כשפניו שותתות דם. האבחנה– שבר באפו. ייתח פונה לבית חולים באזור הצפון ואת מקומו תפס עמית מזרחי, שהיה אחד הטובים בהפועל, כשרם לוי הוסט למרכז ההגנה. לפני זמן קצר שוחרר ייתח מבית החולים ובשבוע הבא יוחלט האם עליו לעבור ניתוח שישבית אותו לתקופה ארוכה.

שחקני הקבוצה מכניסים לעצמם מוטיבציה רגע לפני שריקת הפתיחה. צילום: תפוזית

הפתיחה הייתה כולה עכו. ברבע השעה הראשונה לחצו המארחים על שערו של דודי אלון והפועל התקשתה להתמודד עם ההתקפות, שהגיעו בעיקר משני האגפים, כשהן מנצלות משחק פחות טוב של דניאל בורחל ועומר ורד. דודי אלון היה שם כדי למנוע מהלחץ להפוך ליתרון כשהדף שני כדורים מסוכנים של רועי שוקרני (דקה 6) ואייסון אקיגו, הניגרי המצוין של עכו בדקה ה-16. בשיאו של הלחץ, כשעכו זכתה בעוד כדור קרן, הצליחה הגנת הפועל להרחיק ואמאדו סוקונה דהר לאורך מחצית מגרש, כשהוא מנצל את העובדה שעכו השאירה מאחור מעט שחקנים. סוקונה מסר לגל לוי, שהשאיר לרוי מליקה והחלוץ השלים את המלאכה בקור רוח וגלגל לפינה הרחוקה של השוער היריב רום אילוז – 0:1 להפועל. שער רביעי למליקה, שלושה מהם במשחקי חוץ. אגב, גם מליקה הוחלף לפני הסיום בשל פציעה באצבע רגלו והוא נשלח לצילום שיספר האם הוא סובל משבר.

חוגגים את השער הנהדר של דניאל שוורצבוים

עכו המשיכה ללחוץ על שערו של אלון והפועל המשיכה להסתגר ולנסות לצאת למתפרצות. שתי דקות בתוך ארבע הדקות שהוסיף השופט אור לוגסי, העביר סוקונה כדור רוחב לרחבה, שנהדף לעברו של דניאל שוורצבוים שירה בלי לעצור כדור אדיר שנעצר רק ברשת – 0:2 להפועל בהפסקה. גם לשוורצבוים (שאף הוא הוחלף בשל פציעה) שער רביעי.

המחצית השנייה התנהלה בצורה דומה – עכו לחצה, סיכנה, הגיעה למצבים והפועל ניסתה לצאת למתפרצות. בדקה 57 מזרחי הריץ מתפרצת והשאיר את סוקונה לבד מול אילוז, אולם החלוץ הצרפתי בעט כדור חלש ליד הקורה.

בדקה ה-79 הצליח המחליף העכואי ירין שרעבי לנצל הדיפה לא טובה של דודי אלון כדי לדחוק מקרוב את ה-1:2 שהכניס הרבה מתח ודפיקות לב מואצות אצל אוהדי הקבוצה, אולם עד לסיום הצליחה הקבוצה לשמור על רשת נקייה ולזכות בשלוש נקודות יקרות במיוחד. בסיום החגיגות המסורתיות עם כ-300 אוהדים שהגיעו לעכו היו מאופקות למדי ואחד השחקנים הסביר זאת ביכולת החלשה שהציגה הקבוצה.

החגיגות (המאופקות) בסיום המשחק

את המחזור מסיימת הפועל במקום הגבוה ביותר של העונה – מקום 12, עם 27 נקודות, בדיוק כמו רמה"ש שירדה למקום ה-13 בגלל הפרש שערים ושתיים יותר מאיכסל המדורגת 14 (המוביל למשחקי המבחן). איכסל הפסידה היום למרמורק, שעדיין מדורגת אחרונה אבל מפגרת אחרי הפועל בשלוש נקודות בלבד.

במחזור הבא תארח הפועל פ"ת את הפועל כפ"ס ותנסה לנצח אותה בבית לראשונה מזה 13 שנים בהן התקיימו ארבעה משחקים בין הקבוצות בפתח-תקוה.