הפסד קשה לקבוצה שלו. מסאי דגו. צילום: עוז מועלם

אחרי שהתבשרו אמש, כי ייתכן ובקרוב תצא הפועל פ"ת למכרז למכירתה, קיוו אוהדי הקבוצה כי סופ"ש האופטימי יימשך גם על כר הדשא, במשחק התחתית החשוב מול הפועל רמת-גן. אולם רצון לחוד ומציאות לחוד. הפועל הציגה משחק חלש מאוד והפסידה ליריבה חלשה לא פחות בתוצאה 1:2, כשבדרך היא מאבדת בפעם השישית (!) ב-17 מחזורים, יותר משליש מהמשחקים, יתרון 0:1 ונקלעת לפיגור. ארבע פעמים העונה, כולל ביום שני האחרון מול בני לוד, היא הצליחה לחזור ולהשוות, פעמיים נוספות – היום ובנצרת עילית היא ירדה מנוצחת.

החבורה של מסאי דגו חייבת להבין שהתסריט הזה לא יוכל לחזור על עצמו יותר מדי פעמים, אם חפצי הישרדות בלאומית הם.

דגו הפתיע עם הרכב שכלל את ספיר ייתאח, שחקן הנוער, במרכז ההגנה במקומו של טימור רודוסלסקי הפצוע. ייתאח, שפתח גם במשחק מול רמת גן בסיבוב הראשון, הציג משחק לא רע בכלל.

אלעד גבאי, שנעדר מהמשחק מול לוד בשל צהובים, איבד את מקומו בהרכב גם היום לשי מושל ורוי מליקה, גיבור התיקו מול לוד, פתח בחוד לצד אמאדו סוקונה.

אחרי שלושה משחקים ללא הפסד, שניים מהם מול יריבות לתחתית, הפועל הייתה צריכה להתגבר גם על הסטטיסטיקה העגומה שלה במשחקי החוץ מול רמת גן – 12 משחקים רצופים (שעכשיו הפכו ל-13) בהם הושגו שש תוצאות תיקו ושישה ניצחונות למארחים. ניצחון החוץ האחרון של הפועל הושג בפברואר 1979, ב"מכתש" המיתולוגי, כשיחיאל סאלם כובש את השער היחיד במשחק, שנערך גם אז במסגרת הליגה השנייה (ארצית).

הפתיחה דווקא הייתה אופטימית. כבר בדקה השלישית נשלח סוקונה לתוך הרחבה, התגבר על הבלם, אבל בעט לגופו של השוער טל בומשטיין שהדף לקרן.

כמה דקות לאחר מכן בעט שגיא דרור מקרוב לשחקים, אבל בדקה ה-19 הוא עלה על לוח הכובשים. אמאדו סוקונה, האיש שאחראי על רוב, אם לא כל המשחק ההתקפי של הפועל, חדר לרחבה והופל על ידי ישראל ראש המקומי. השופט מיהר להורות על הנקודה הלבנה ודרור תירגם את הפנדל ל-0:1.

מרגע זה נעלמה הפועל מהמשחק ולמעשה כמעט ולא שבה אליו עד סיומו. עד ההפסקה לא נרשמו אירועים מיוחדים, אבל רמת גן השתלטה על המשחק.

בהפסקה קיבלו האוהדים את הידיעה על פטירתו של הסופר עמוס עוז והגיבו בתדהמה. נראה שגם שחקני הפועל לא הצליחו לעכל את הבשורה. בדקה ה-55 שלח מושיקו לוגסי מרמת גן כדור עומק נהדר למחליף עדן הרשקוביץ'. שחקני ההגנה כנראה הרהרו בעוול שנעשה לעוז מוועדת פרס נובל, מה שמנע מעם לשים ליבם להרשקוביץ' שניצב לבד מול דודי אלון, שלא יכול היה להושיע – 1:1 ברמת גן.

חמש דקות חלפו והתסריט המוכר היכה שנית. שגיא דרור, באחד ממשחקיו החלשים ביותר העונה, איבד כדור כ-40 מ' משערה של הפועל. רז נחמיאס השתלט, דהר עם הכדור ללא הפרעה וירה כדור חזק ומדויק מ-18 מ' שנעצר רק ברשת של אלון וקבע מהפך שכמו נראה צפוי מראש, עם הטעויות התורניות במשחק ההגנה (ולא בהכרח רק בחוליית ההגנה).

עד לסיום התמקדה רמת גן במשיכת זמן, אבל גם הייתה יותר מסוכנת במתפרצות, בזמן ששלוש החילופים שעשה מסאי דגו לא הצליחו להביא את השינוי. המצבים היחידים היו של עמית מזרחי, שבדקה ה-75 נהדף לעברו כדור מהגנת רמת גן, כשהוא חופשי לחלוטין 10 מ' מהשער. מזרחי ניסה לבעוט מהאוויר, אבל הכדור לא "התלבש" לו ונבעט ישירות ליציעים הגבוהים באיצטדיון הלאומי.

בדקה ה-90 החליפו דניאל שוורצבוים וסוקונה מסירות בתוך הרחבה והקשר בעט ממצב נוח כדור שחמק ליד קורת שערו של בומשטיין.

עם שריקת הסיום ספג מסאי דגו, מאמן הפועל, את עיקר האש מהיציע וכמה מהאוהדים קראו לו להתפטר. בהמשך פרקו אוהדי הפועל את זעמם על כמה משחקניו רמת גן ובראש דור חוגי ויובל אבידור, כשגם המאמן ניר ברקוביץ' לא יוצא נקי.

הפועל סופגת הפסד קשה במיוחד, במשחק חלש מאוד, מול יריבה חלשה מאוד. ניצחון היה מעלה את קבוצה מעל בני לוד, שהפסידה היום בביתה לעכו ומצמק את הפער מרמת גן לארבע נקודות בלבד. כעת, הפועל במרחק שלוש נקודות מהמקום המוביל למבחנים ושמונה מחוף המבטחים, עליו יושבות כעת איכסל ואחי נצרת. לא צריך להיות דוקטור לכדורגל בכדי להבין שהקבוצה זקוקה לחיזוק בדחיפות ובכמה עמדות שונות במגרש. כדי שזה יקרה, הליך היציאה למכרז והעברת הקבוצה לבעלים החדשים צריך לקרות בהקדם, במקביל למהלכים להבאתם של שחקני חיזוק לסגל.

משחקה הבא של הקבוצה ייערך בעוד 10 ימים (יום שני, 19:00) כשל"ראש הזהב" תגיע הפועל קטמון.