"לא חלמתי להפוך לשחקן הרכב". בר ארד. צילום: ריאן

ב-15 מחזורי הסיבוב הראשון של העונה בלאומית, מכבי פ"ת לא הפסידה ולו פעם אחת וסיימה את הסיבוב עם 37 נק' מתוך 45 אפשריות. מחצית מהסיבוב השני כבר מאחורינו וקצב צבירת הנקודות של מי שעדיין מוליכה את הליגה, ירד משמעותית ל-11 נק' בשמונה משחקים.

בשבוע החולף שיחקה מכבי מול שתי קבוצות תחתית – בני לוד המתאוששת, שניצחה את הקבוצה של גיא לוזון בביתה והאחרונה בטבלה, הפועל עפולה, עם רגל וחצי בליגה א', שהייתה קרובה מרחק חמש דקות מההפתעה הכי גדולה של העונה בלאומית, והסתפקה בסיום ב-1:1. במכבי, כך נראה, עדיין לא נחתו מחגיגות הניצחון הגדול בדרבי. "הגענו למשחקים האלה באווירה טובה ואחרי שחשבנו שעלינו על המסלול הנכון", סיפר הקשר הצעיר ארד בר, "אבל עשינו משחקים לא טובים. פערי הרמות שלנו מול עפולה לא הורגשו בעיקר בגללנו. לא באנו טוב למשחק ולא מספיק מוכנים. קשה לי להסביר את מה שקורה. אנחנו מנסים לעבוד עם הצוות, לראות וידאו ולהמשיך קדימה".

אבל גם לפני שני המשחקים האלה, מכבי של הסיבוב השני לא מזכירה את זאת של פתיחת העונה.

"בכדורגל יש חשיבות גדולה למומנטום. בסיבוב הראשון היינו במומנטום מטורף והרגשנו שכלום לא יכול לעצור אותנו. אבל אי אפשר לנצח כל העונה. חשבנו שחזרנו לעצמנו כשניצחנו שלושה משחקים, אבל כנראה שאנחנו צריכים להתאפס שוב. אולי בא לנו קצת בקלות מדי עד עכשיו והאנרגיות והקצב ירדו. ייתכן וישנה גם ירידת מתח. הכל תלוי רק בנו. אם אנחנו באים טוב למשחק, אין קבוצה בליגה הזאת שיכולה לנצח אותנו":.

את ההופעות הטובות ביותר שלה בסיבוב ואולי בעונה כולה, נתנה מכבי במשחקים בפרופיל גבוה יחסית – מול הפועל ראשל"צ (0:4) ובדרבי (1:4). הבעיה היא ,וגם בר יודע, שהלאומית מורכבת בעיקר ממשחקים אפורים. "קבוצה אלופה נמדדת בעיקר במשחקים מול קבוצות קטנות ואנחנו חייבים לשפר את הנתון הזה", הודה השחקן, "ושוב, אין לנו מה לעשות בנידון חוץ מלהמשיך לעבוד קשה באימונים".

ביום שישי (15:00) תנסה מכבי לצאת לדרך חדשה כשתתארח אצל הפועל רמה"ש החמישית. בסיבוב הראשון הפך המשחק בין השתיים למטורף ביותר העונה בלאומית, כשמכבי עלתה ליתרון 0:1 אחרי תשע שניות והכפילה את יתרון בדקה העשירית. רמה"ש השלימה מהפך לקראת הסיום ועלתה ל-2:3, אולם אז כבש ארד בר את הראשון שלו בבוגרים והשווה ודקה מאוחר יותר השלים תאי בריבו מהפך נוסך ומכבי יצאה עם 3:4 משוגע. בקיצור, לא מדובר במשחק הכי נוח להתאושש בו. "אנחנו צריכים לבוא בשיא המוכנות, כי מדובר במשחק מאוד חשוב", קבע בר, "יש לנו משחק ארבעה ימים מאוחר יותר מול אשקלון, אבל אנחנו לא יכולים לחשוב עליו כרגע. עומד בפנינו מכשול גבוה מאוד. המשחקים האלה, כמו מול אשקלון, שאולי נראים הכי קלים, הם לא פשוטים בכלל. אחרי שעשינו את הטעות הזאת, אנחנו מבינים את המשמעות של להגיע לא דרוכים למשחק, שאפשר לאבד אותו ברגע".

ארד בר מול עמית מזרחי בדרבי מול הפועל. צילום: אורן אהרוני

כשלקבוצה כמו מכבי פ"ת יש סגל עמוק, עם 2-3 שחקנים על כל עמדה, נדיר למצוא שחקן שרשם כבר 22 הופעות במדי קבוצתו. בטח כשמדובר בשחקן שרק בשבוע שעבר חגג 20 ומשחק על תקן חריג, שיכול לשחק גם בקבוצת הנוער של המועדון. "אני מנסה לעשות הכי טוב שלי באימונים, ללמוד, להשתפר ולהתקדם", סיפר הקשר הצעיר, "אני שמח שזה בא לידי ביטוי בהערכה ובדקות משחק. לא חלמתי על כך בתחילת העונה, אבל עשיתי הכל כדי שזה יקרה. שיחקתי בכמה עמדות, בהתקפה ובמרכז השדה. לשחקן צעיר חשובות הדקות ואשחק איפה שיבקשו ממני".