צריך לשפר את הריכוז ליד השער. שגיא דרור. צילום: ריאן

שחקני הפועל פתח-תקוה, כך נראה, הגיבו בהתלהבות לידיעה שעמותת אוהדי הקבוצה, "הכחולה", הייתה היחידה שניגשה למכרז לרכישת המועדון וכי נראה שבעתיד הקרוב תהפוך לבעלים שלו. לדבריו של קשר הקבוצה, שגיא דרור, רובם אם לא כולם, שמחו מאוד. "הכדורגל הוא קודם כל של הקהל", אמר דרור, "אין דבר שמשמח אותנו יותר מאשר להרגיש אותם איתנו. זאת הקבוצה הראשונה בה אני משחק, שיש מאחוריה קהל שדוחף ואני רק רוצה עוד ועוד. אני מאמין ומקווה שהם אכן יקחו את הקבוצה ואז, אני משוכנע שהמועדון יעלה על דרך המלך וינוהל בצורה נכונה. עכשיו התפקיד שלנו הוא לשמח אותם. כל הזמן דואגים להזכיר לנו באיזה מועדון אנחנו נמצאים. הפועל פ"ת חשובה לנו מאוד ואנחנו רוצים להביא אותה למקום שהיא ראויה לו. כדי שזה יקרה, אנחנו קודם כל נעשה הכל כדי להציל אותה מירידה".

"רוצה מהם עוד ועוד", אוהדי הפועל פ"ת. צילום: אורן אהרוני
שחקני הפועל פ"ת היו קרובים מאוד לשמח את אוהדיהם ביום שישי האחרון, כשקבוצתם אירחה את אשקלון. אחרי מחצית ראשונה מנומנמת למדי, הפועל פתחה את המחצית השנייה בהתלהבות, ספיר ייתח, הבלם הצעיר והמצוין כבש את שער הבכורה שלו בבוגרים ומיד אחר-כך הפועל המשיכה להסתער על שער יריבתה, אבל החמיצה פעם אחרי פעם. עד כמה אכזרי הכדורגל תעיד העובדה שבהתקפה בודדת של אשקלון, כבש עומר ורד שער עצמי, אחריו הפועל כבר לא הצליחה להתאושש והמשחק הסתיים בתיקו מאכזב. "אף אחד לא כעס על עומר", אמר דרור, "להיפך. חיזקנו ועודדנו אותו. הוא בא לסגור ויצא מה שיצא. אפשר היה לראות את האכזבה על הפנים שלנו בסיום המשחק. הרגשנו טוב, שלטנו במשחק, הגענו למצבים, אבל חטפנו שער שטותי. נסתכל על חצי הכוס המלאה – שיחקנו כדורגל טוב ואספנו עוד נקודה". בשעת המחזורים האחרונים הפסידה הפועל רק פעם אחת לצד ארבעה ניצחונות ושתי תוצאות תיקו. הבונוס – הקבוצה דילגה לראשונה העונה מעל הקו האדום ועלתה למקום ה-14, המוביל למשחקי המבחן, בזכות יחס שערים עדיף על בני לוד שירדה למקום ה-15.

שוב איבדתם יתרון. אולי אתם צריכים להיקלע לפיגור ראשון?

"דיברנו על זה, אבל אנחנו לא מסתכלים על העניין בצורה הזאת. היתרון הגדול של הקבוצה הזאת הוא הצוות המקצועי שמכין אותנו בכל משחק בצורה מושלמת. הייתה תקופה שלא הצלחנו להביא את זה לידי ביטוי, אבל בתקופה האחרונה הקבוצה התייצבה, הגנתית והתקפית. אני אופטימי לגבי העתיד שלנו והייתי כזה גם בתקופות הקשות. אנחנו עוד נביא תוצאות טובות יותר ונתקדם".

מה הביא לשינוי?

"מכלול של דברים. החיזוק שהגיע הרים את השחקנים וכולם הבינו שאף אחד לא חסין מפני שיחרור. כל אחד יכול למצוא עצמו בחוץ ולראיה – השחקנים שעזבו היו שחקני הרכב. מעבר לכך, החבר'ה הפנימו את המצב של הקבוצה ושמו בצד את התירוצים, את מינוס הנקודות, הפירוק. הבנו שאסור להפסיד בשום משחק, גם אם צריך לקחת את הנקודות בצורה מכוערת. זה גרם לקבוצה להתבגר. יש לנו חדר הלבשה מדהים. רוב השחקנים פחות או יותר באותו הגיל, כולם תומכים בכולם, גם מי שפחות משחק. שחקנים חדשים שמצטרפים, נכנסים בצורה חלקה, כי אין אגו וכולם מסתכלים אחד לשני בגובה העיניים".

ומה יהיה עם ההחמצות?

"צריכים לשפר את זה. עובדים קשה באימונים. אנחנו צריכים לדעת להרוג משחקים. אבל אני רגוע – כל עוד אנחנו מגיעים למצבים, הכדורים ייכנסו. הייתי מוטרד אם לא היינו מגיעים למצבים".

ישחזר את הוולה מול איכסל? שגיא דרור במשחק האחרון. צילום: צביקה ריז דף הפייסבוק של המועדון

את המשחק מול הפועל איכסל במחזור השישי, שגיא דרור זוכר היטב והזיכרון הזה מתוק מאוד. בדקה ה-60 של אותו קרב תחתית, הוא הניף רגל וירה וולה אדיר שהכניע את דלה איינוגבה, שוערה של איכסל ונתן להפועל 0:1 קטן שהקפיץ אותה אז בפעם הראשונה מהמקום האחרון וסגר את המינוס. בשישי (15:00) יפגוש דרור את אותה איכסל, הפעם במגרש הביתי בעילוט, לקרב תחתית לוהט במיוחד. איכסל השתפרה משמעותית בסיבוב שחלף והיא מדורגת במקום ה-12 עם 21 נקודות, ארבע יותר מהפועל. "תן לי עוד 0:1 קטן והפעם מדחיקה של כל שחקן שהוא, אפילו שער עצמי ואני אהיה מאושר", אמר דרור בחיוך, "זה משחק מאוד רגיש. רגע לפני שאנחנו עולים לכל משחק, מסאי דגו אומר לנו 'אנחנו באים לקחת היום שלוש נקודות'. זאת הגישה שאנחנו עולים לכל משחק ולראיה – הניצחון האחרון על קטמון. מכניסים בנו אמונה וביטחון. כך נבוא גם לאיכסל. אין סיבה שלא ניקח שלוש נקודות. זה יהיה מאוד קשוח, במגרש קשה ומול יריבה קשה. צריך לבוא ולהיות כמה שיותר אגרסיביים, להישאר ביחד, להאמין. המפתח הוא בחוזק המנטאלי. אנחנו מרגישים שאנחנו שווים שער או שניים בכל משחק ואם לא נספוג נדע לנצח". יש לציין כי במגרש בעילוט רשמה הפועל את המשחק היחיד העונה בו לא ספגה, אבל גם לא כבשה, בתיקו המאופס מול אחי נצרת.

שגיא דרור (23) הגיע להפועל פ"ת אחרי חצי עונה בהפועל עפולה הרגועה וקודם לכן שיחק בבית"ר ת"א/רמלה ובקבוצת נעוריו הפועל רעננה, בה לא זכה להרבה צ'אנסים בליגת העל. להפועל הגיע כשחקן מוביל, שמסאי דגו שם בידיו (ובעיקר ברגליו) את המפתח למשחק ההתקפה של הפועל, הנאבקת על חייה בליגה. "אני מבין את גודל האחריות", סיפר, " מסאי, הצוות והשחקנים באים ואומרים לי לקחת על עצמי. בשביל זה גם אני קם בבוקר והולך לשחק כדורגל. אני מקבל הרבה מאוד עזרה מהחברים שלי. כמובן שאני צריך לתת יותר, אני תמיד שואף לזה. גם עכשיו, בתקופה שהשערים פחות נכנסים לי. מה אפשר לשפר? את הריכוז ליד השער למשל".