אחד מרגעי ההכרעה של הגמר. "טרופרס" בלבן מול ירושלים. צילום: Taly eral

פחות מארבע דקות לסיום ה "ישראל-בול", גמר ליגת הפוטבול הישראלית, עדיין הובילו ה"טרופרס" מפתח-תקוה על "אריות" ירושלים בתוצאה 21:26 וזאת אחרי קאמבק מרשים שאפשר מחיקת פיגור 21:6 בהפסקה.

אולם כמה רגעים לפני הסוף, כשטעם האליפות כבר על שפתותיהם, איבדו ה"טרופרס" כדור והירושלמים ניצלו זאת כדי לייצר טאצ'דאון שקבע את תוצאת הגמר – 26:29 ל"אריות" ירושלים, שזוכים באליפות בפעם השלישית ברציפות ובפעם השנייה עושים זאת אחרי ניצחון על "הטרופרס".

ה"טרופרס" מול ה"ליונס". גמר דרמטי. צילום: Taly eral

הפתיחה, כאמור, הייתה כולה של ירושלים. "במהלך הראשון של המשחק הם עשו טאצ'דאון והיו לנו הרבה קשיים במחצית הראשונה", הודה המנהל המקצועי של ה"טרופרס", רביב דורון, "במחצית השנייה עצרנו אותם וספגנו רק טאצ'דאון אחד, לקראת הסיום, תקפנו יפה, הכנו להם כמה תחבולות טקטיות והחבר'ה עשו אחלה עבודה".

מה אומרים במחצית, כשהמשחק נראה כמעט גמור?

"מזכירים לשחקנים שכבר היינו במקומות כאלה בעבר. היו הרבה משחקים שחשבנו שנפסיד ושאין סיכוי והצלחנו לחזור. כמו במלחמות ישראל, כשכולם האמינו שנפסיד וידענו להתעלות ולהילחם על הבית. המאמן, אבי איסטמן, נתן לשחקנים הרבה אנרגיות, הזכיר להם שהם מסוגלים, שיש עוד מחצית שלמה וכשאנחנו מתעוררים, אנחנו יכולים לעשות הכל. בפוטבול שום דבר לא גמור עד השריקה האחרונה".

דני איסטמן (מס' 20 בלבן), הכוכב של פ"ת, מנסה להוציא התקפה. צילום: Taly eral

אחרי שבעונה שעברה הפסידה בהפרש של טאצ'דאון, הפעם ההפסד הוא במרחק של שער שדה אחד. "כבר היינו כל כך קרובים", אמר דורון, "זה אפילו עוד יותר כואב. הובלנו וזה התפקשש. אבל אנחנו גאים שעבדנו יחד, נלחמנו וסיימנו בראש מורם. היה "האדל" (מעגל שחקנים) שמח וכולם שרו שירים. הנחמה שלנו היא מהידיעה שאנחנו שם ואנחנו נחזור בעונה הבאה. לא נתייאש. חטפנו, אבל נמשיך להתקדם".

אחת הקבוצות הכי מצליחות בפתח-תקוה (אם לא המצליחה שבהן) תצא לפגרה ותשוב בעונה הבאה להיאבק על תואר אלופת ישראל. הסגל, כך נראה, יעבור מספר שינויים, אולם מוקדם עדיין לקבוע את טיב השינויים.

ה"טרופרס". אולי בשנה הבאה. צילום: שירן נגר