ישיבת מועצה בפתח תקוה 30.1.19

ישיבת מועצת עיריית פתח-תקוה שהתקיימה אמש (רביעי) הייתה סוערת במיוחד ורווית עימותים בין ראש העירייה, רמי גרינברג, לחברי האופוזיציה סביב נושאים שונים ורבים. הסערה הגיעה לשיא כשגרינברג הורה לחבר האופוזיציה, אורי אהד, לצאת מהישיבה, מה שבסופו של דבר לא קרה.

אולם אחד הנושאים הבודדים עליהם הייתה הסכמה פה-אחד (או לפחות של כל הפיות שנשארו בישיבה גם בשיאה של השעה החמישית לכינוסה), היה נושא האישור שניתן לחברה לפיתוח פתח-תקוה, המנהלת את האיצטדיון העירוני (שיש הקוראים לו בשמו הרשמי, "המושבה", בזמן שאוהדי הפועל פ"ת מכנים "ראש הזהב", ע"ש נחום סטלמך ז"ל, גדול כדורגלני העיר), לצאת למכרז "ניימינג", למיתוגו של האיצטדיון וקריאת שמו על פי רצונו של המרבה במחיר.

כזכור, עוד לפני שנבנה פתחו אוהדי הפועל בקמפיין לקריאת שם האיצטדיון ע"ש סטלמך, מהלך שחודש עם בחירתו של גרינברג לתפקיד.

"אנחנו רוצים לצאת מהכיס של התושבים ומנסים להגדיל את ההכנסות", הסביר גרינברג את המהלך, "החברה לפיתוח תוציא מכרז פתוח לציבור, ועדה שתבחן את הנושא תקבע את התעריפים, כמו שקורה, למשל, בהיכל "מנורה מבטחים" (לשעבר "נוקיה") בתל-אביב".

כשחבר המועצה גנאדי בורושובסקי הקשה ותהה מי ייגש למכרז בטענה ש"אנחנו לא נוקיה", טען ראש העירייה "אנחנו יותר מ"נוקיה"".

אורי אהד הביע תמיכה ברעיון אולם הציע כי בכספים שייכנסו מהמהלך, יופחתו דמי השימוש באיצטדיון של הקבוצות העירוניות. "כל ההכנסות יהיו כשירות לתושב", השיב גרינברג, "נפגשתי עם עמותות הספורט השבוע והן העלו את נושא דמי השימוש. הכנסות כאלה, לא מתוכננות, יאפשר לנו לתמוך בספורט. גם היום דמי השימוש לא מכסים אפילו חלק קטן מההוצאות על האיצטדיון. כשנראה כמה כסף נוכל להכניס, נחליט מה לעשות בו. הוא יסייע לנו לתמוך בספורט. אולי על ידי הגדלת ההקצבות, או הפחתת דמי השימוש".

איצטדיון המושבה. לפחות בינתיים. צילום: אורן אהרוני

נושא נוסף הקשור לענף הכדורגל, אבל לא עלה לדיון היה בקשתה של עמותת "הכחולה" לקבל סיוע מהעירייה בדמות העמדת ערבויות לטובת הפועל פ"ת בבקרה התקציבית של ההתאחדות לכדורגל. שלשום העבירו 11 חברי האופוזיציה את תמיכתם במהלך. אהד שאל את ראש העיר לגבי בקשת "הכחולה" ונענה כי מכיוון שהבקשה הגיעה רק יום לפני הישיבה, לא ניתן לדון בה. אהד הבהיר כי במידה ויש צורך באישור המועצה לקיצור לוחות הזמנים למהלך, הם נותנים אותו מראש. "נפגשתי עם חברי העמותה, בחנו דרכים לעזור להם", סיכם ראש העירייה, "הנושא צריך לעבור ועדות ואישורים. בכל דרך בה נוכל לעזור לספורט – נעשה זאת".

בעניין אחר הקשור להפועל פ"ת – בזמן שאוהדיה ממתינים בציפייה דרוכה לכינוסה של הועדה להעברת זכויות הניהול של ההתאחדות לכדורגל, שתתכנס ביום ראשון לדון ברכישת המועדון על ידי העמותה, הגיעו אתמול אנשי המועדון לבית הדין של ההתאחדות לכדורגל, לדיון משמעתי לאחר שאחד מאוהדי הקבוצה השליך שקית גרעינים למגרש במהלך משחק הקבוצה מול הפועל איכסל (0:0) ביום שישי האחרון. הקבוצה נקנסה ב-1000 שקלים ובתגובה רבים מאוהדי הקבוצה לאתר את האוהד ולדרוש כי זה שיישא בעלות הקנס.