נחום סטלמך (מנסה לנגוח) וזכריה רצאבי ז"ל במשחק מול סנטוס הברזילאית. צילום: תומריקו

יו"ר עמותת "הכחולה", עמותת אוהדי הפועל פ"ת, פנה בשם העמותה לראש העיריה החדש, עו"ד רמי גרינברג, ולוועדת השמות וההנצחה בעיריית פתח-תקוה, בבקשה לשנות את שמו של האצטדיון העירוני, "המושבה", לשמו של גדול שחקני הפועל פ"ת בכל הזמנים, נחום סטלמך ז"ל.

במכתב מתייחס שי להחלטתו של ראש העירייה לקרוא לפארק העירוני על שמו של ראש העיר לשעבר, יצחק אוחיון. "החלטה מבורכת זו צריכה להוות פתח להחלטה מתבקשת וערכית נוספת - הסבת שמו של האיצטדיון העירוני, הנקרא כיום "המושבה", כך שייקרא על שמו של אדם ראוי נוסף, אשר שם את העיר על המפה בהיבט הספורטיבי - גדול ספורטאי העיר בכל הזמנים, נחום סטלמך ז"ל - איצטדיון "ראש הזהב"", כתב שי לראש העירייה, "אדגיש כי סטלמך ז"ל אף אימן את קבוצת הבוגרים של מכבי פ"ת ונחשב לדמות אהובה בכל העיר ולכן תמוה בעיניי כי ישנם קולות מעטים, רובם ככולם מצד אוהדי מכבי פ"ת, המתנגדים למהלך בגלל זהותו של סטלמך עם הפועל. שיקול זה כמובן אינו מתקבל על הדעת, שכן לגדולתו של סטלמך ולכבוד שהביא לעיר, אין קשר ליריבות בין הפועל ומכבי. לא ייתכן שדמות כה חשובה בהיסטוריה של העיר תישאר ללא הנצחה ראויה. הגיע הזמן לתקן את העוול הארוך וכבר בכינוס הראשון של ועדת השמות וההנצחה, הפעל את כל כובד משקלך בכדי לעשות צדק".

"הראש, הכדור והרשת", אוהדי הפועל קוראים לקרוא לאצטדיון ע"ש סטלמך, במשחק הראשון שאירחה בו. צילום: אורן אהרוני

שי סיכם ואמר: "קצרה היריעה מלהרחיב על פועלו רב השנים של נחום סטלמך ז"ל, אשר זכה לכינוי "ראש הזהב" בזכות משחק הראש המשובח שלו ובזכות הובלתו את הפועל פ"ת ונבחרת ישראל להישגים יוצאי דופן ובהם שש אליפויות, מתוכן חמש ברצף, שיא שלא נשבר עד הסיום, לצד 61 הופעות ו-22 שערים במדי נבחרת ישראל".

כזכור, האיצטדיון העירוני נחנך בסוף שנת 2011 ועוד קודם להשלמת בנייתו החלו אוהדי הקבוצה בקמפיין לקריאת שמו "ראש הזהב". רבים מאוהדי הקבוצה משתמשים בשם זה גם מבלי שניתן לו רשמית.