עם הראש באדמה - שחקני הפועל בסיום המשחק בעכו

אחרי הניצחון שהשיגה הפועל פ"ת מול מכבי אחי נצרת, החלו רבים מאוהדי הקבוצה בחישובים - כמה נקודות צריכה הקבוצה כדי להבטיח סופית את הישרדותה בלאומית.

הערב (שני), החישובים האלה חזרו למגירה. הפועל יצאה לקרב תחתית מול הפועל עכו, שדורגה מקום אחד תחתיה עם נקודה פחות. המשמעות - ניצחון היה מרחיק את הפועל משמעותית מהקו האדום ונותן הרבה שקט לקראת מחזורי ההכרעה.

אלא שציפיות לחוד ומציאות לחוד - הפועל אמנם שלטה ברוב דקות המשחק, אולם הפועל עכו היא זו שירדה מנצחת עם 0:2 חלק למדי שמסבך את הפועל בצורה משמעותית.

עמית מזרחי פתח בהרכב במקומו של טאקויה מוריאמה החולה ואמאדו סוקונה שב להרכב הפותח במקומו של מיכאל בן ברוך. אחרי תקופה חלשה מאוד, החלוץ הצרפתי היה מנקודות האור הבודדות בהפועל של היום, כשניסה להפעיל את חבריו, שהיו מאוד לא מדויקים. יש לציין שגם סוקונה לא היה מספיק חד בפעולה האחרונה.

אחרי תקופה ארוכה בה פתחה הפועל את רוב משחקיה כשהיא נסוגה ונלחצת לשערה, הפעם היא דווקא פתחה היטב וניסתה לתקוף את שערו של רום אילוז, השוער המקומי, שהרגיז מאוד את אוהדי הפועל בבזבוזי הזמן שלו.

אולם דווקא אחרי שמונה דקות טובות, בהתקפה הראשונה המסוכנת שלה, עלתה עכו ליתרון, כשנאור עבודי דחק מקרוב אחרי מחדל הגנתי גדול בהפועל - 0:1 למקומיים.

תשע דקות חלפו ועמית מזרחי הלוחם חטף כדור ברחבת עכו ותוך כדי כריעה ניסה לכבוש, אולם הכדור הורחק מקו השער. בדקה ה-24 הגבהה מצוינת של המגן השמאלי, נתי בנימין, שפתח על חשבונו של דניאל בורחל, מצאה את הראש של גל לוי שנגח מקרוב מעל המשקוף. עד ההפסקה יכלו לוי (בעיטה מ-16 מ') וסוקונה (נגיחה מקרוב אחרי כדור קרן) להשוות, אולם הכדורים שלהם חלפו ליד קורות שערו של אילוז.

במחצית השנייה היו להפועל אחוזי החזקת כדור גבוהים במיוחד, אולם היא מיעטה מאוד לסכן את שערה של עכו. בדקה ה-63 היא נענשה פעם שנייה על עוד מחדל הגנתי, כשרוחנא אליאן המחליף מצא עצמו בודד לחלוטין במרכז הרחבה ונגח בקלילות כדור חופשי שהוגבה מהאגף - 0:2 לעכו.

עד לסיום הפועל ניסתה לחזור למשחק והגיעה לכמה מצבים מסוכנים - בן ברוך בעט מקרוב כדור חלש שהתגלגל ונעצר רק בקורה (דקה 63). כמה דקות מאוחר יותר הוא הפציץ מ-18 מ' כדור שננעץ במשקוף.

בסיום - הפועל עכו מנצחת 0:2 ועושה צעד משמעותי להישרדות בלאומית.

הפועל, לעומתה מסתבכת קשות. תוצאות משחקי הערב היו רעות מאוד עבורה. הקבוצה ירדה למקום ה-12 כשבמאזנה 39 נקודות, בדיוק כמו עירוני רמה"ש (מקום 13) והפועל ראשל"צ (מקום 14 - המוביל למשחקי המבחן) הדולקות אחריה. במקום ה-15, מתחת לקו האדום, מדורגת הפועל מרמורק לה 37 נקודות ואת הטבלה נועלת הפועל איכסל, שנראית כמי שהשלימה עם חזרתה לליגה א' (31 נקודות).

ביום שני הבא תגיע הפועל מרמורק לפתח-תקוה, למשחק שלא ניתן להפריז בחשיבותו. הפסד - והפועל עלולה למצוא עצמה מתחת לקו האדום, שני מחזורים לסיום העונה. ניצחון ייתן עוד קצת אוויר, אבל נראה שהמאבק המותח הזה יימשך עד לשריקת הסיום של העונה.