כרזת המשחק שהוציאה ליגת הפוטבול הישראלית

ביום שישי (11:00, איצטדיון "קראפט בעמק הארזים בירושלים) ייערך ה "ישרא-בול" מס' 12, גמר ליגת הפוטבול הישראלית. בפעם השנייה ברציפות העפילו ה"טרופרס" מפתח-תקוה למשחק בו תוכתר האלופה ובפעם השנייה ברציפות עומדים ה"אריות" מירושלים בדרכם לתואר ראשון מאז הוקמה הקבוצה בראשית העשור. המשחק ישודר בערוץ היוטיוב של הליגה.

בעונה שעברה ניצחו הירושלמים בגמר בהפרש של טאצ'דאון אחד בלבד - 20:28 וגם במשחק בין הקבוצות בליגה הסדירה ניצחה הקבוצה מעיר הבירה בהפרש דומה - 20:27.

שתי הקבוצות הן החזקות ביותר בליגה בפער משמעותי מיריבותיהן. הן סיימו את הליגה הסדירה במקומות הראשונים, כשהירושלמים לא מפסידים באף משחק (עונה שנייה ברציפות) ו"הטרופרס" מפסידים רק ליריבתם בגמר.

בחצי הגמר ניצחו ה"טרופרס" את חיפה "אנדרדוגס" 14:32, אחרי שכבר הובילו 0:32, בעוד ירושלים דילגו מעל תל-אביב עם 8:47.

ה"טרופרס". מחפשים תיקון. צילום: שירן נגר

הירושלמים, שיארחו את המשחק במגרשם הביתי, נראים מועמדים לזכייה, אבל כפי שמבטיח המנהל המקצועי של ה"טרופרס", רביב דורון, קבוצתו באה למטרה אחת - לקחת אליפות. "לא יהיה קל, לירושלים יש סגל עמוק יותר ורוב השחקנים רצים יחד כבר 11 שנים", הסביר, "מעבר לכך, התקציב שלהם גבוה משמעותית משלנו, הנמוך ביותר בליגה. לדוגמא - בגמר נעלה עם מדים לבנים שסופקו לנו על ידי הליגה, מאחר ולא היה לנו תקציב לרכוש מדים ירוקים לכל השחקנים החדשים שהגיעו. כולם, אגב, משלמים דמי חבר בכדי להיות חלק מהקבוצה.

"למרות זאת, אנחנו באים לנצח. הייתה לנו עונה לא פשוטה, אבל החבר'ה שלנו אוהבים מאוד את הקבוצה ואחד את השני. האווירה משפחתית וחמה וזה מה שמחזיק אותנו כבר שנים. מעבר לכך, קיבלנו מתקן ראוי (מגרש האימונים שליד איצטדיון "המושבה") מהעירייה. בסופו של דבר, החבר'ה באים לשחק פוטבול ועושים זאת בצורה הכי טובה, מקצועית ולוחמת שיש, יחד עם הצוות המקצועי המצוין שלנו. ירושלים אולי פייבוריטים, אבל גם ב"סופר בול" האחרון, כולם הימרו שה"ראמס" יזכו בזכות ההתקפה הרצחנית שלהם ובסוף ה"פטריוטס" זכו שוב מבלי לספוג אף "טאצ' דאון". זאת לא תהיה סנסציה אם ננצח. יש לנו חבר'ה מנוסים, שכבר זכו באליפות ומשחקים בנבחרת".

השחקן הכי טוב בליגה יזכה סוף סוף באליפות? דני איסטמן (מס' 20). צילום: דף הפייסבוק של הקבוצה

ה"טרופרס", כפי שסיפרנו בעבר, היא אחת הקבוצות הכי מגוונות שתמצאו בספורט הישראלי. אין כמעט שום פלג בחברה הישראלית שלא מיוצג בקבוצה הזאת - יהודים, ערבים, ישראלים ותיקים, עולים חדשים משלל מדינות העולם, אריתראי, דתיים, חילוניים, ימנים, שמאלניים ועוד. החיבור הוא טבעי לחלוטין.

את עיקר תשומת הלב במשחק יתפוס הצמד דני איסטמן מפ"ת ואחד החברים הכי טובים שלו (מחוץ למגרש) דוד אבל. השניים נחשבים לשחקנים הכי טובים בליגה. אביו של איסטמן, אבי, מאמן את הקבוצה ואחיו דוד הוא קפטן ההגנה. אח נוסף, אריה, נאלץ לפרוש במהלך העונה בשל פציעה. "אבידה גדולה לקבוצה שלנו", אמר דורון. 

שווה לשים לב גם לאברמי פרקש, הקוורטרבק ש "שבר כל שיא אפשרי בליגה", מספר דורון. הוא גם נשוי לאחותם של האחים איסטמן. משפחה או לא?

בהגנה ימתין לירושלמים אחמד אבו ג'אבר מכפר קאסם, שבקבוצה כבר קוראים לו "החיה". "הוא מפרק כל מי שבסביבה", מספר דורון בחיוך.

ה"טרופרס" מסתערים על התואר. צילום: שירן נגר

אז איך מביאים את הצלחת חזרה לפתח-תקוה?

"כבר זמן רב שאנחנו יושבים ושוקדים על סרטוני כל המשחקים של ה"אריות" ומכירים את כל התרגילים שלהם היטב. כל מהלך שהם יעשו נדע לענות לו. אם נצליח לעצור את ההתקפה הקטלנית שלהם, אנחנו חזק בתמונה, כי יש לנו התקפה מצוינת. יש לנו את היכולת והרצון לנצח ונצטרך לתת הרבה דם כדי שזה יקרה. שחקנים יודעים שבמשחק הזה יצטרכו לתת יותר מאשר בכל משחק אחר. אנחנו עובדים מאוד חזק על מוטיבציה כל הזמן ומזכירים לשחקנים את המטרה".

המשחק הועבר מיום חמישי לשישי בשל הסופה שאמורה לפקוד את ישראל היום ומחר. ובכל זאת, למרות הרגיעה הצפויה במזג האוויר, דורון הודיע לשחקניו שיזמינו את כל חבריהם למשחק ויזהירו אותם - "הולכת להשתולל סופה גם ביום שישי וקוראים לה "הטרופרס". תבואו מוכנים".