"נצטרך לדעת להביא דברים אחרים", צליל וטורי מול אופיר בנט מהרצליה. צילום: ארז גבאי

גם את עצמן, מודה צלילי וטורי, כדורסלניות הפועל פ"ת מפתיעות. אחרי 10 מחזורים מדורגת הקבוצה במקום השני בטבלה, במאזן של שבעה ניצחונות ושלושה הפסדים. אזורים בטבלה שהפועל רגילה לראות ממרחק של כמה מקומות לפחות, בטח כשאנחנו כבר בסיבוב השני.

ביום שני יצאה הקבוצה למשחק חוץ מול בנות הרצליה, בפתיחת הסיבוב השני של הליגה. הפועל מעולם לא ניצחה בהרצליה, מה גם שהגיעה אחרי שני ניצחונות גדולים על אליצור חולון ומכבי רמת חן מהצמרת. מתכון בטוח לשאננות והפסד שני העונה ליריבה מהשרון. "הרבה חשבו שנפסיד, וידענו שאחרי שני ניצחונות יפים, אסור שתבוא נפילה", סיפרה שחקנית הקבוצה, צליל וטורי, "מה גם שהרצליה צפויה להתחרות איתנו. באנו למשחק ופשוט התפוצצנו".

הפועל הביסה את הרצליה 68:90 ורשמה ניצחון שלישי ברציפות וחמישי בשישה מחזורים. "מגיע שאפו גדול מגיע לקאדיג'ה קייב שלנו, שלקחה את קריסטל ברדפורד, שקלעה עלינו 36 נקודות בסיבוב הראשון וקולעת יותר מעשרים נקודות כל משחק ועצרה אותה על שבע. היא שחקנית מדהימה, שמקבלת בכל משחק משימות הגנתיות ועומדת בהן", הוסיפה וטורי, תגלית העונה שעברה.

ריד ופיטרסון בחיבוק של עוד ניצחון. "שם לא משחק על הפרקט, באנדם כן". צילום: אושרה אמויאל

מה סוד ההצלחה? וטורי מוסיפה לפרגן לחברות מארה"ב. "בחירת הזרות- קייב, מוניק ריד (מלכת הסלים של הליגה עד כה) ואלכסיס פיטרסון, הייתה מוצלחת והיא המפתח", מפרגנת וטורי, "מעבר לתרומה האדירה שלהן בנקודות וריבאונדים, הן התחברו לישראליות, אנחנו נפגשות המון מחוץ למגרש, הרבה יותר מהעונה שעברה וזה נותן אותותיו. האופי של הקבוצה הוא טוב, אין קנאה, הפרגון גדול ואמיתי".

בתחילת העונה היו שטענו כי ריד וקייב אלמוניות מדי ולא ברמה של הליגה.

"אני לא מכירה את הזרות לפני שהן מגיעות. גם לא את המוכרות שבהן. אבל כשאתה מלמטה, כאנדרדוג ופשוט מביא את מה שיש לך, אתה תצליח. כמו שעשיתי בעונה שעברה. השם לא משחק על הפרקט, רק האדם. יש להן את האופי, הן יודעות לכוון את הצעירות, לדבר איתן. באות ועושות את העבודה".

אלכסיס פיטרסון, שמשחקת עונה שנייה בקבוצה, הפכה לאחת השחקניות הטובות בליגה, אם לא הטובה שבהן.

"כבר בעונה שעברה, אחרי שבריטני סייקס (השחקניות הטובה ביותר בליגה אשתקד, שעברה לתורכיה לקראת סיום העונה) עזבה, ראו את השינוי אצלה. היא נפתחה יותר. העונה היא מכירה את הליגה, את המקום, מבינה שצריכים אותה. מנהיגה. מדברת בפסקי זמן, בהפסקות לפני שהמאמן נכנס לחדר ההלבשה. כשהיא בטירוף, היא יודעת להטריף את כולנו".

"התחברנו". שחקניות הפועל פ"ת והצוות המקצועי מאוחדות אחרי הניצחון בהרצליה

ובינתיים, למרות ההצלחה, התחושה היא שהסגל הישראלי של הקבוצה, עדיין לא מספיק בא לידי ביטוי.

"עוד לא הראינו אפילו חלק קטן ממה שיש לנו. בכל פעם יש שחקנית אחת שמתעלה וזה לא צריך להיות ככה. אני מקווה ומאמינה שזה יבוא. לגביי? אני אמשיך לעבוד קשה ואוכיח את עצמי. אני שם, תמיד אהיה שם, לא איבדתי כלום. המאמן גיל סלע אמר לנו בפתיחת העונה שנצטרך לייצר יותר לעצמנו, כי אין זרה אחת שכולן יצאו עליה".

ומה הלאה? לאן אפשר עוד לקחת את העונה הזאת?

"סיבוב ראשון הוא לרוב "סיבוב היכרות". לומדים את הקבוצות. עכשיו, כשהכירו אותנו, נצטרך לדעת להביא דברים אחרים. הכל תלוי בנו. אם אנחנו באות לשחק, שום דבר לא מעניין. נכון, אין לנו תקציב גבוה כמו לשאר הקבוצות בצמרת ואפשר לדבר על כסף, אבל יש אותנו וזה הכי חשוב. אסור לנו להיות שאננות, אנחנו רק בתחילת הסיבוב השני ועוד לא עשינו כלום, אבל אפשר להסתכל גבוה, על פלייאוף עליון ואולי גם לעשות משהו יפה בגביע. זאת עונה שהכל בה אפשרי, אך בדיבורים לא נשיג דבר. רק עבודה קשה".

ביום שני (19:00, תיכון "יצחק שמיר"), תנסה הפועל פ"ת לרשום ניצחון רביעי ברציפות, מה שלא קרה לקבוצה מעולם בליגת העל, כשתארח עוד יריבה מהשרון, מכבי רעננה ותנסה לשחזר את הניצחון שהשיגה בשרון במחזור השני.