ערב מצוין שממשיך פתיחת עונה נהדרת. אלכסיס פיטרסון. צילום: ריאן

הפועל פ"ת ניצחה אמש בשכונת התקווה את בני יהודה בתוצאה 84:96 במסגרת המחזור החמישי בליגת העל בכדורסל נשים.

ליגת העל שבה מפגרת הנבחרת והפועל פ"ת, שיצאה אליה אחרי ניצחון מפתיע על רמלה והפסד מאכזב לאשדוד, רצתה לחזור למסלול הניצחונות.

המשחק אמש היה הראשון העונה באולם בבית דני אחרי השיפוץ, אולם נראה שהיה כדאי להמתין עוד כמה ימים בטרם יארח האולם משחקים.

שעון ה-24 מסתתר מאחורי הסל

על הסלים הקבועים מהריצפה הותקנו שעוני 24 שלא פעלו ועל כן המשחק התקיים עם השעונים שעל הסלים התלויים מהתקרה. מה שאומר ששעון ההתקפה היה מוסתר בחלקו מעיני השחקניות שעמדו בחזיתו של הסל. בנוסף, שחקניות בפ"ת טענו כי הסלים גבוהים מהתקן בכמה ס"מ, אולם במקום לא היה מד גובה שיוכל לאשש או להפריך את הטענה. על תקן החץ שמורה את כיוון כדור ההתקפה במקרה של כדור ביניים שימש בקבוק מים מינרליים ריק. לא מוסיף כבוד לליגה.

וכך ראו אותו שחקניות שתקפו את הסל מהחזית

ואחרי כל זה – שיחקו כדורסל. לצופה הנייטרלי, המשחק היה נעים לעין, רווי במהלכי התקפה ראויים, אבל שני המאמנים בהחלט יכולים לצאת מודאגים מהתצוגות ההגנתיות החלשות של קבוצתם.

המשחק התנהל כמתכונת קבועה, כשהאורחות מפ"ת מחזיקות בנטל ההובלה במשך למעלה מ-38 דקות, בעוד יריבתה הובילה במשך 18 שניות. בכל פעם שנדמה היה שהפועל מצליחה לשבור את יריבתה וברחה ליתרון דו ספרתי, התעוררה בני יהודה וחזרה לתמונה. ולראיה – שלושת הרבעים הראשונים הסתיימו בדיוק ביתרון 10 נקודות להפועל פ"ת, שקלעה 25 נקודות בשני הרבעים הראשונים ו-23 בשני האחרונים. בני יהודה קלעה 15 בראשון ובבאים 25, 23 ו-21 בהתאמה.

פתיחת המשחק הייתה צמודה, עד ששלשה של שהד עבוד ושליטה מוחלטת של קאדיג'ה קייב בכדורים החוזרים, בעיקר בהתקפה (הפועל קטפה 14 ריב' התקפה במחצית הראשונה לעומת 10 ריב' הגנה של יריבתה), אפשרה לאורחות לפתוח פער משמעותי ראשון – 8:14, 5:13 לסיום הרבע.

מוניק ריד, המצטיינת במשחק לצד אלכסיס פיטרסון, נכנסה אף היא לעניינים וקבע יתרון דו ספרתי ראשון במשחק – 11:21 ובתום הרבע הראשון – 15:25 לאורחות.

הדינמיקה שעתידה ללוות את המשחק כולו החלה בפתיחת הרבע השני. שלשה שנייה של נועה גנור ונקודות של ג'ני סימס, שפגשה את הקבוצה בה סיימה את העונה שעברה, קבעו 22:27 בחלוף שתי דקות ולאורך כל דקות הרבע סל רדף סל, כמעט בלי עצירות בהגנה והפער נע בין 3 ל-5 נקודות. לקראת סיום הרבע הצליחה הפועל להדק קצת את ההגנה ולברוח שוב ליתרון עשר – 40:50 בהפסקה ו-12:31 מהדהד במאבק על הכדורים החוזרים.

עד כמה מאוזנות היו המחציות תעיד העובדה ששלוש הזרות של הפועל פ"ת קלעו עד ההפסקה 38 נקודות (16 לפיטרסון ו-11 לריד וקייב) ובמחצית השנייה הוסיפו כמות כמעט זהה – 40 נקודות וסיימו עם 78 נקודות משותפות. הישראליות, שקלעו 12 ההפסקה (7 של צליל וטורי), הסתפקו בשש במחצית השנייה.

למחצית השנייה נראה שהפועל פ"ת עלתה באיחור של ארבע וחצי דקות, בהן רצה בני יהודה 2:13, ריצה שבסופה צלפה אנדראה ריילי, בהופעת בכורה, את השלשה שהעלתה את המקומיות ליתרון היחיד שלהן במשחק – 52:53.

המאמן גיל סלע לקח פסק זמן והפועל פ"ת התעוררה. שמונה נקודות רצופות של קאדיג'ה קייב, הריצו את הפועל ל-53:60. בני יהודה שוב לא נשברה, הגיבה בריצה משלה והשלשה השלישית של נועה גנור קבעה שיוויון 61:61. סוף הרבע כבר היה הצגת יחיד של מוניק ריד, שקלעה 10 נקודות רצופות, כולל מהלך של סל ועבירה בלתי ספורטיבית, אחרי חטיפה ואסיסט גדול של ארון צימרמן. בסיום הרבע השלישי – 63:73 לאורחות.

משחקה הטוב ביותר העונה. צליל וטורי. צילום: ארז גבאי

גמור? לא כל כך מהר. ג'ני סימס קלעה חמש נקודות רצופות ו-6:30 לסיום הובילה פ"ת רק בארבע נקודות – 73:77.

בשלב זה חזרה לעניינים צליל וטורי, במשחקה הטוב ביותר העונה (11 נק' ו-7 ריב'), וקלעה ארבע נקודות שקבעו 78:85. היריבה עוד ניסתה לחזור, אבל שלשה גדולה של פיטרסון, מאסיסט של שהד עבוד קבע 80:88 וסגר את הסיפור. בסיום הגדילה הפועל את היתרון וניצחה בהפרש הגבוה ביותר בו החזיקה במשחק – 84:96.

בעונה שעברה נפגשו שתי הקבוצות במחזור השישי, מיד לאחר פגרה אליה יצאה הפועל אחרי ניצחון גדול ברמת חן. גם אז בני יהודה הגיעה נטולת ניצחונות וניצלה את השאננות של פ"ת כדי לזכות בניצחון בכורה. הפעם ידעו בפ"ת לא ליפול.

קלעו להפועל פ"ת: אלכסיס פיטרסון 27 (8 ריב', 7 אס', 4 איב', 3 חט'), מוניק ריד 27 (15 ריב', 7 אס', 4 איב', 3 חט'), קאדיג'ה קייב 24 (13 ריב', 3 איב'), צליל וטורי 11 (7 ריב', 4 איב'), שהד עבוד 5 (5 אס'), ארון צימרמן 2 (5 ריב', 5 אס'). מיכל אסף ותמר אנגל לא קלעו.

קלעו לבני יהודה: אנדראה ריילי 24 (7 ריב', 9 אס', 4 חט', 4 איב'), ג'ני סימס 19 (5 ריב', 4 אס'), נועה גנור 16 (3 ריב'), דוריאן אינגרם 15 (5 ריב', 4 אס'), נועה שרביט 7 (3 ריב'), אליסון סילפן 2, נועה זליבנסקי 1 (3 ריב', 3 אס'). שובל אור שלום ומאי מלכין לא קלעו.

בעקבות הניצחון טיפסה הפועל פ"ת למקום הרביעי בטבלה, במאזן 2:3, מיד אחרי שלוש המוליכות, רמת חן, חולון והרצליה, שלכל אחת מהן הפסד אחד.

ביום שני הקרוב (19:00) תארח הפועל את הפועל ראשל"צ, שפתחה את העונה היטב וניצחה פעמיים עד הפגרה, אולם אתמול נחלה הפסד ביתי מפתיע למכבי רעננה.