שלי סירקיס (בכחול) בדרך לסל. בקרוב בכחול של הפועל פ"ת. צילום: עודד קרני מנהלת ליגת העל בכדורסל נשים

קבוצת כדורסל הנשים נמצאת בימים אלה בעיצומם של המהלכים להשלמת בניית סגל הקבוצה לעונה הקרובה.

בשבוע האחרון הודיעה הקבוצה על הצטרפותן של שתי שחקניות חדשות לסגל, שמצטרפות למוניק ריד, שעל הישארותה נודע כבר בשלב מוקדם יותר של הפגרה ולתמר אנגל, שצפויות להיות היחידות שימשיכו לעונה נוספת בקבוצה.

המצטרפות הטריות להפועל הן אריאלה רוזנטל, שמגיעה ממכבי אשדוד ושלי סירקיס שתעשה דרך קצרה יותר ממכבי רעננה.

רוזנטל (1.73, 23), גארדית ילידת ארה"ב שמחזיקה באזרחות ישראלית, קלעה בעונה שעברה 2.4 נק' למשחק במדי מכבי אשדוד, שהפסידה בגמר הפלייאוף לאליצור רמלה. משחקיה הטובים ביותר באשדוד היו מול בני יהודה במחזור השישי (13 נק') ומחזור אחד קודם לכן, כשקלעה 9 נק' מול אליצור רמלה.

אריאלה רוזנטל, בעונה הבאה בהפועל פ"ת. צילום: עודד קרני מנהלת ליגת העל בכדורסל נשים

רוזנטל רשמה ארבע עונות בתיכון הארדווד (קליפורניה) ואחריהן ארבע עונות בואסאר קולג' בניו יורק (דיוויז'ן 3) כשחקנית חמישייה קבועה. סיימה את עונת 2017/18, האחרונה שלה בקולג', עם 11.4 נקודות, 6.9 ריבאונדים, 2.1 אסיסטים, 31% ל-3 נקודות, 78% מקו העונשין ב-28 דקות בממוצע למשחק.

שלי סירקיס, (19, 1.77), שיכולה לשחק כגארדית וכפורוורדית, שחקנית נבחרת העתודה, המתכוננת בימים אלה לאליפות אירופה שתיערך בקרוב בקוסובו, עוזבת בפעם הראשונה מאז החלה לשחק כדורסל את מכבי רעננה. סירקיס נמנתה על כל נבחרות ישראל הצעירות והייתה שותפה לרצף ההצלחות של מחלקת הנערות של מכבי רעננה ותיכון "אוסטרובסקי" בשנים האחרונות.

בעונה שעברה רשמה 3.2 נק' למשחק ו-1.4 ריב'. משחקיה הטובים ביותר היו מול רמה"ש בפלייאוף התחתון, כשקלעה 13 נק' (3/3 לשלוש) ובמחזור השלישי מול מכבי אשדוד (12 נק').

העונה, כך נראה, היא צפויה לקבל יותר הזדמנויות מאלה להן זכתה ברעננה.

מוניק ריד חותמת למעריצות, שחקניות מחלקת הנערות של המועדון, על כדורי משחק

מוניק ריד (29, 1.83), הייתה לאחת ההפתעות החיוביות של הליגה בעונה שעברה. השחקנית האלמונית למדי סיימה את העונה עם 21.3 נקודות למשחק (מקום 3 בליגה), 11.8 ריב' (מקום 5), 5.5 אס' (מקום 4) ובמקום השלישי במדד היעילות עם 27.6 למשחק.

תמר אנגל (19, 1.77), הגיעה בעונה שעברה להפועל פ"ת היישר מהאקדמיה בויינגייט ורשמה לעצמה משחקים טובים. את העונה היא סיימה 1.6 נק' למשחק. היא שותפה ב-17 משחקים והטובים ביותר היו במחזור הפתיחה מול בנות הרצליה (6 נק') ומול בני יהודה, שם קלעה בפעם הראשונה בקריירה מספר דו ספרתי של נקודות – 10 במספר.

תמר אנגל. ממשיכה בהפועל. צילום: ארז גבאי

שתי הזרות הנוספות ששיחקו בעונה שעברה בהפועל לא ימשיכו – אלכסיס פיטרסון חתמה בקבוצה בפולין וקאדיג'ה קייב תשחק ברמת השרון, כפי שצפויה לעשות גם שהד עבוד, ששיחקה בשנתיים האחרונות בהפועל.

צליל וטורי צפויה להצטרף למכבי אשדוד. זוהר לופטין תסיים, ככל הנראה, את דרכה במועדון בדרך ליעד חדש וארון צימרמן שבה לארה"ב ולא צפויה לחזור ולשחק בישראל בעונה הקרובה.

מלאכת השלמת הסגל צפויה להסתיים כמעט סופית בשבוע הקרוב ובמועדון הבטיחו כי כבר בימים הקרובים תצאנה הודעות נוספות.

העונה תצא לדרך אחרי חגי תשרי.