דגו חוגג את ההישארות ומודה לאוהדים, אתמול באיכסל. צילום: סער כרמלי הפועל פ"ת

לאורך כל החודש האחרון, בזמן שהפועל פ"ת נאבקה על הישרדותה בליגה הלאומית, נפוצו ידיעות, שגובו בדבריו של בעלי הפועל קרית שמונה, איזי שירצקי, כי מסאי דגו, מאמן הפועל פ"ת, סיכם על מעברו לקבוצה הצפונית לעונה הקרובה.

רבים מאוהדי הקבוצה קשרו בין הירידה ביכולתה של הקבוצה לבין הפרסומים אודות המגעים והסיכום, אולם דגו טען כי הוא לא עוסק בעונה הבאה.

הערב (מוצ"ש), יממה אחרי שהבטיחה הפועל את הישארותה בלאומית, נפגש דגו עם המנכ"ל רועי אלרום והמנהל המקצועי ניב טל והודיע לו כי הוא לא ממשיך בקבוצה בעונה הבאה וכי הוא מעוניין להתקדם לליגת העל. יצוין כי לדגו, שחתם בהפועל עוד קודם לפירוק וחוזהו מומש אחריו, לא החזיק בחוזה לעונה הבאה.

דגו הוביל את הפועל להישרדות בלאומית על אף הפחתת 11 הנקודות ממאזנה ובקבוצה רצו מאוד כי ימשיך בעבודתו גם בעונה הבאה, אולם ההצעה מקרית שמונה טרפה את הקלפים.

הזינוק בקריירה של דגו היה מהיר מאוד. רק בראשית העונה שעברה מונה לראשונה למאמן קבוצת בוגרים - הפועל כפ"ס. אחרי פתיחת עונה מצוינת, הוא הסתכסך עם הבעלים יצחק שום ועזב את הקבוצה כשהיא עדיין במקום השני בטבלה ונאבקת על העלייה. עד לסיום העונה כפ"ס קרסה ונשארה בליגה רק בזכות ניצחון במשחקי המבחן.

דגו, בתחילת העונה, במדי הפועל פ"ת. צילום: אורן אהרוני

אחרי שעזב את כפ"ס, קיבל דגו את המינוי הראשון שלו בליגת העל ומונה למאמנה של הפועל אשקלון, מחזורים אחדים לסיום העונה. דגו לא הצליח להושיע את אשקלון והקבוצה ירדה ללאומית.

בקיץ האחרון מונה על ידי דורון גלנט למאמן הפועל פ"ת בשיאה של תקופת חוסר וודאות. למרות הקשיים הניהוליים והתקציביים, הוא נשאר בקבוצה גם אחרי הפירוק והעמיד סגל ראוי שהצליח לשרוד בלאומית, למרות תקופות פחות טובות לאורך העונה.

כעת, הוא פותח פרק חדש בקריירה שלו ומעניין יהיה לראות את שיתוף הפעולה שלו עם שירצקי, שכמו שום, גם הוא בעלים מאוד מעורב מקצועית. אגב, בראיון לגל"צ ביום חמישי האחרון אמר שירצקי כי לא יתערב בעניינים מקצועיים העונה וכי דגו הוא זה שבוחר את השחקנים לקבוצה.

מהפועל פ"ת נמסר: "המועדון מודה למסאי על העונה האחרונה שהסתימה עם ההשג של השארות בליגה למרות נקודת הפתיחה של 11- נקודות ועבודה תחת מפרק בית משפט. אנו מאחלים למסאי הצלחה בליגת העל".

יחד עם דגו יעבור לק"ש גם עוזרו רן קוז'וק וייתכן כי ירצה להביא עימו גם כמה מהשחקנים המובילים של הפועל בעונה הקרובה. אגב, גם בסיום עונת הפירוק הקודמת של הפועל, 2011/12', מאמן הקבוצה חתם בקרית שמונה. אז היה זה גילי לנדאו, שזכה לשדרוג מהקבוצה שירדה מליגת העל לזאת שזכתה באליפות. לנדאו, כזכור, הסתכסך עם שירצקי ועזב את הקבוצה עוד בטרם החלה העונה.

בהפועל יחלו כעת בניסיונות להחתים בהקדם צוות מקצועי חדש. מוטי איווניר, שסיים את העונה באחי נצרת ותומר קשטן, אותו יחליף דגו בק"ש ואימן את הפועל בהצלחה בשלהי העונה שעברה, מועמדים לתפקיד.

לפני זמן קצר פרסם דגו הודעה בנושא בעמוד הפייסבוק הפרטי שלו וזו לשונה:

"משפחת הפועל פתח תקווה היקרה.
קשה לבטא במילים מה שהראש חושב והלב מרגיש.
הצטרפתי למועדון הענק הזה בזמנו הקשה ביותר.
הגעתי למועדון כשהוא בהליכי פירוק ובמצב קשה ולמרות זאת, מהשניה הראשונה הרגשתי את רוח המועדון, את הקהילה שעוטפת אותו בחום ואהבה ואת הרצון שלו להתקיים ולהתקדם.
פתחנו את העונה באמצע יולי, כאשר שאר הקבוצות כבר בשיא ההכנות ואחרי מחנה אימונים מסודר, עם מתקן אימונים סינטטי, עליו קשה מאוד להתאמן בחודשי הקיץ החמים.
הסביבה הקרובה אלי לא הבינה למה הרגשתי את החיבור הזה ומדוע בחרתי לקחת סיכון כה גדול, אשר היה עלול לפגוע לי בקריירה, אך הרגש גבר והחלטתי לקחת על עצמי את האחריות העצומה שבלהשאיר את המועדון הזה בליגה.
יחד עם הצוות האדיר שלי אותו אני מעריך מאוד ובלעדיו לא הייתי מצליח לעשות זאת, בנינו סגל צעיר צנוע ומרענן ועבדנו קשה, לילות כימים, בכדי להסב אושר למשפחת הפועל פתח תקווה, ולהשאירה בליגה הלאומית.
הדרך הייתה ארוכה וקשה, ידענו עליות ומורדות, נצחונות בדקה ה 90 לצד הפסדים כואבים ולבסוף, הרוח של המועדון ניצחה.
ראשית, ברצוני להודות לקהל הגדול של הפועל פתח תקוה, המועדון הזה חזק בזכותכם ויצליח בעזרתכם.
תודה למשפחה היקרה שלי ובמיוחד אישתי המלכה על הכוחות והסבלנות ברגעים הקשים והשמחה האדירה ברגעי האושר.
תודה לדורון גלנט על האמון לפני שעזב ולמפרק הקבוצה, עו״ד יונגר, על השקט והבטחון גם ברגעי משבר.
תודה ענקית למנהל הקבוצה חזי בבאי לאיש המשק עוז בסון לרופא הקבוצה אחמד ביאסדה לפיזיוטרפיסט הקבוצה גל כהן למזכירת המועדון קרן רוטקוביץ לצוות ספורט קליניק בראשות עידו דנה היקר מנכל המועדון רועי אלרום ומנהל המקצועי ניב טל אין מקצוענים כמוכם ומדהים כמה לב אתם משקיעים בכדי שנוכל לעבוד בשקט ולעסוק רק בכדורגל.
לעמותת האוהדים, הבעלים של הקבוצה, על מגוון הנוגעים בדבר, אשר פועלים למען הפועל בלב שלב ומבלי להסית את העיניים מהמטרה
ואיך אפשר בלי לברך את השחקנים, הגיעו לכל אימון ולכל משחק עם רצון אדיר להצליח וכל אחד מהם נכנס לליבי לתמיד.
העונה הכה אינטנסיבית הזו הסתיימה עם טעם מתוק, מקווה שכך אזכר אצלכם.
אתם תמיד תהיו בלב שלי לעד, אוהב מסאי".