תאי בריבו לא מצליח להתגבר על הבושה. צילום: אורן אהרוני

אמש הרגשתי מבוזה, מבויש ומושפל. כאוהד גם הרגשתי מרומה. בעצם, אין בלקסיקון המילים הספורטיבי מילה שתוכל להגדיר את מה שעברה מכבי "אבשלום" פ"ת במהלך המשחק בו הובסה בידי הפועל ת"א 6:0.

גם במהלך העונות הרבות שלו במכבי, היו כאלה שהעברנו בתחתית. מכבי גם ירדה ליגה. הפסדתי משחקים, הובסתי והושפלתי. משהו כמו שקרה אמש לא זכור לי.

מכבי פ"ת לא דומה היום לקבוצת כדורגל. זה לא עניין רק של ההגנה שנראית כמו מסננת, הקישור האנמי או ההתקפה שלא מייצרת. יש לכך לא מעט גורמים ובראשם המחשבה שאפשר להחליף 2-3 מאמנים כל העונה ולדרוש מהם הישגיות.

לשם שינוי, הפעם אני לא מאשים את גיא לוזון, או לפחות לא רק אותו. במגבלות התקציב היא ניסה והשתדל, אבל חומר השחקנים ירוד ביותר. בלי לב, בלי נשמה ובלי אפילו טיפה של זיקה למועדון. מאחרון שחקני הרכש, שחקני החילוש (וזאת לא טעות), שבאים לגזור קופון ולהמשיך הלאה ועד ראשון שחקני הבית. להפסיד 0:6 זאת בושה גם כשמשחקים בשכונה. אבל כשלובשים את החולצה של מכבי פ"ת, צריכה להיות לשחקן מינימום של מחויבות. כשאין אותה חוטפים שישייה מקבוצה שכמעט לא הצליחה לכבוש העונה.

גיא לוזון לא יכול היה לעשות כמעט שום דבר בכדי לעצור את כדור השלג במהלך המשחק. הוא, כמו שחקניו, כמו כל אוהדי הקבוצה, רק חיכו שהסיוט הזה יסתיים.

גיא לוזון במהלך המשחק אמש. לא אשם בלעדית. צילום: אורן אהרוני

בסיום המשחק אמר המאמן שהם יפיקו לקחים מהמשחק הזה. אילו לקחים אפשר להסיק? אין שום חלק בקבוצה שאפשר לתלות עליו את יהבנו. מעבר לעובדה שכל מערכי הקבוצה לא עובדים, לקבוצה אין שום מנהיג. אף אחד שיעצור לרגע, יאסוף סביבו את השחקנים וינסה להרים אותם. אחד שעל פיו יישק דבר.

עד סיום העונה נותרו למכבי שמונה משחקים, שהראשון בהם הוא קרב לחיים ולמוות מול אשדוד. עכשיו גם יחס השערים שלה הפך לגרוע הרבה יותר, אחרי שהקבוצה ספגה 12 שערים בשלושה מחזורים.

להתרומם מ-0:6 זאת משימה מאוד קשה, על סף הבלתי אפשרית. כמי שהיה בסיטואציות האלה לא פעם, קשה לי מאוד לראות את זה קורה.

אי אפשר להתייחס לזה כאל "סטירת לחי" שתעורר את הקבוצה.

אם אני המאמן, השבוע השחקנים לא עולים על כר הדשא. עובדים רק על הראש – מחדירים לשחקנים את חשיבות המשחק והמעמד, מנסים להקנות להם אופי ומזכירים להם שבמאבקי הישרדות לא מדבר הכדורגל היפה ואין טעם לנסות לשחק אותו.

עכשיו צריך לשחק כדורגל נוקשה, פיזי, להעיף כדורים ליציע אם צריך.

אני רוצה לקוות ולהאמין שמכבי תצליח לשרוד בליגה, רק עבור מעט האוהדים שעוד איכפת להם ולוקחים את זה ללב. ושימו לב למה שכתבתי – תשרוד ולא תישאר. מכבי עומדת בפני מלחמת הישרדות קשה מאוד ומה שלא יהיה - המשחק הזה יישאר לנצח נקודת שפל שחורה מאוד בתולדות מכבי "אבשלום" פ"ת.