רם לוי מציג את המדים החדשים של הקבוצה, עליהם מוטבע שם הספונסר. צילום: באדיבות המועדון

כפי שפורסם הבוקר לראשונה ב"כלכליסט" - הישג מרשים לקבוצת הפועל פ"ת, בבעלות עמותת האוהדים "הכחולה". 

הקבוצה, אשר גייסה לאורך הקיץ מספר נותני חסות שיופיעו על מדי הקבוצה, הודיעה הבוקר על גיוס הספונסר הראשי, ששמו יופיע על חולצות הקבוצה בשנה הקרובה.

מדובר בחברת Mangrove - אחת מקרנות הון הסיכון המובילות בעולם, המתמחה בהשקעות בשלבים מוקדמים בסטרטאפים ומיזמים מבטיחים, והייתה בין המשקיעות הראשונות בחברות ענק כמו Skype, WIX ורבות אחרות. החברה הוקמה בשנת 2000 וביצעה מאז כ-130 רכישות ומנהלת השקעות בכמיליארד דולר.

רועי סער, חבר הנהלת Mangrove מספר כי: ״במנגרוב אנו מאמינים ב'נפש בריאה בגוף בריא' בכלל ובכדורגל כפרט - שותף בקרן הינו הבעלים של ליל בצרפת, שותף אחר היה סמנכ"ל מנצסטר סיטי ושותפים אחרים היו בהנהלה של ברצלונה.
בארץ בחרנו דווקא ב'הפועל פ"ת' מהליגה השניה ממספר סיבות :
1. קבוצה בבעלות האוהדים, מודל בו אנו מאמינים
2. קבוצה המקדשת את פיתוח דור העתיד והחיבור לקהילה.
במנגרוב אנו מאמינים בהנגשה - Wix, K health, TailorBrands, Happify - כולן מנגישות שירותים ויכולות לקהל הרחב. אנו מאמינים שהפועל עושה דבר דומה בעיר.
3. כיליד העיר וכתושב כפר סירקין (מתקן האימונים של הקבוצה הינו בסירקין) אני מאמין שחסות ראשית של מספר מאות אלפי שקלים יכולה לעשות הבדל ולסייע, לאנשים היקרים שעושים רבות בהתנדבות, לממש את החלום -״דם כחול בוריד זורם".

רועי סער, חבר הנהלת Mangrove עם חולצת הקבוצה החדשה. צילום: כפיר שלום

בפוסט שהעלה בעמוד הפייסבוק הפרטי שלו, הוסיף סער: "גאים לעשות צעד זה. אוהדי הקבוצה ושחקניה המבלים רבות במתקני הקבוצה בסירקין, אנו מקווים שנוכל לשמור על פינת החמד הזו למרות הפיתוח הרב המתוכנן באיזור". הוא הודה לעומר שי, אוהד הפועל וממייסדי חברת WIX, אותו הגדיר "השושבין" של העיסקה ולצוות עמותת "הכחולה". את הפוסט חתם בציטוט מהשיר הידוע: "ראש בראש אני אלך איתך".

עלות החסות המוערכת - כחצי מיליון שקלים.

צפו בקפטן הקבוצה, רם לוי ובמנכ"ל רועי אלרום מציגים את החולצה החדשה בסרטון היתולי:

יו"ר עמותת הכחולה, המחזיקה בבעלות על המועדון, דרור שי: ״אנחנו שמחים שקרן הון סיכון כל כך גדולה ומצליחה, כזו שיודעת לזהות הצלחה בתחילת הדרך, בחרה בנו וזיהתה את הפוטנציאל שלנו להצלחה גדולה. זו שותפות שהיא הרבה מעבר לחסות כספית, אלא שותפות של השקפת עולם. אנו מאמינים שיחד יד ביד נגיע להצלחות שמנגרוב רגילה לקצור. אנחנו מאמינים שאנחנו הסטרט אפ של הכדורגל הישראלי, וכמו כל סטרטאפ לקבל אמון והשקעה מקרן הון סיכון כל כך מצליחה זה תו תקן להצלחה שלנו שרק תלך ותגדל״.