רייץ בפעולה. ספורטאית וגם תלמידה מצטיינת. צילום: אורן אהרוני

גאווה מקומית - נטלי רייץ ובר שפוצ'ניקוב, תושבות פתח-תקוה וחברות נבחרת ישראל בהתעמלות אמנותית, הבטיחו את מקומן באולימפיאדת טוקיו, שתיערך בקיץ הקרוב.

רייץ, שצורפה לנבחרת בשנה שעברה, וחברתה שפוצ'ניקוב, הייתה חלק מההצלחה הגדולה של הנבחרת, שסיימה במקום השישי בתחרות הקרב-רב באליפות העולם שהתקיימה בבאקו, מה שמבטיח לה, כאמור, את הכרטיס לטוקיו.

את הנבחרת מובילה המאמנת הלאומית אירה ויגדורצ'יק, יחד עם בתה רחלי והמאמנת נועה קדוש, גם היא מפתח-תקוה. המתעמלות שהשתתפו הן אופיר דיין, קארין וקסמן, שי בן רובי, יאנה קרמרנקו, שפוצ'ניקוב ורייץ.

הצלחתן מצטרפת להישגים האישיים של לינוי אשרם, שזכתה בארד בבאקו וניקול זליקמן, שהבטיחו אף הן את השתתפותן במשחקים האולימפיים.

נבחרת ההתעמלות האמנותית של ישראל בפעולה במהלך אליפות העולם. צילום: אורן אהרוני

בקמפוס "אנקורי" בפתח תקווה, בו לומדת נטלי, צפו בהתרגשות בתחרות. התלמידים והמורים, שמלווים את נטלי אישית כדי להתאים את לימודיה לתכנית האימונים האינטנסיבית, בירכו אותה באמצעים דיגיטליים וממתינים לחזרתה כדי לחגוג איתה את הישגיה המרשימים.

יוסי שפרבר, מנהל אנקורי פתח תקווה: "נטלי היא ילדה מדהימה, שמצליחה לשלב אימונים לא פשוטים עם לימודים וחברים, אנחנו גאים שיש לנו תלמידה כזאת ובטוחים שתצליח בכל שתבקש".

בר שפוצ'ניקוב. בדרך לטוקיו. צילום: אורן אהרוני

שפוצ'ניקוב, המשרתת בצה"ל, כמעט ולא השתתפה באליפות, אחרי שביחידה הצבאית הערימו קשיים על יציאתה, אולם בסופו של דבר, היא הגיעה לבאקו והייתה חלק מההצלחה הגדולה.

רייץ ושפוצ'ניקוב מעלות לשלושה את מספר הספורטאים מפ"ת, המבטיחים את מקומם במשחקים האולימפיים, אחרי שרץ המרתון גירמה אמרה עשה זאת לפני כארבעה חודשים.