מסאי דגו מתרגל מחדש למדים הכחולים. "בהפועל, הטירוף הוא כמו בליגת העל". צילום: באדיבות המועדון

לא כך ציפה מסאי דגו לפתוח את הקדנציה השנייה שלו כמאמן הפועל פ"ת. הקבוצה יצאה למשחק חוץ בעכו הקפואה וחזרה עם הפסד 2:1 שהופך אותה, לפחות כרגע, לקבוצת תחתית. "התוצאה קשה עבורנו", הודה דגו, "זה היה משחק של צומת דרכים עבור הקבוצה. אם היינו מנצחים, היינו בורחים מעכו ומתקרבים עד כדי שתי נקודות מהפלייאוף העליון. פתחנו את המשחק קצת מנומנם, אבל השתלטנו על המגרש. דיברנו לפני המשחק שעכו תשחק על מתפרצות ואנחנו הגענו לכמה מצבים של 100 אחוז, שאם אחד היה הופך לשער, המשחק היה משתנה. ברגע אחד ספגנו שער בהתקפת מעבר ואסור לנו לספוג שערים כאלה. היינו מאוד רכים ולא ידענו לעצור את ההתקפות של עכו כבר באמצע. אבל ידעתי שאני מגיע לקבוצה צעירה, עם שחקנים שחווים לחץ שלא הורגלו אליו. בהפועל הטירוף הוא כמו בליגת העל ואין מה לעשות, צריך לדעת להתמודד איתו".

לדגו אין יותר מדי זמן להתכונן להמשך. היום (שישי, 15:00) הפועל תארח את הפועל נוף הגליל. בעוד שבמשחקי חוץ לא כל כך הולך להפועל מול היריבה מהגליל, אבל בששת המשחקים האחרונים בין שתי הקבוצות בפ"ת ניצחה הקבוצה המקומית בחמישה ומשחק נוסף הסתיים בתיקו. הפועל תמשיך את מרתון ארבעת המשחקים ב-11 יום בשבוע הבא. ביום שלישי (19:05) היא תצא למשחק חוץ מול השנייה בטבלה, הפועל ראשל"צ של עמוס לוזון. הפועל ניצחה רק פעם אחת בתשעת המפגשים האחרונים שלה מול הכתומים. בחוץ היא לא ניצחה את ראשל"צ מאז ינואר 2014 ומאז נפגשו השתיים ארבע פעמים בעיר היין, שלושה משחקים הסתיימו בתיקו ומשחק נוסף ניצחו המארחים. המרתון יסתיים בשישי הבא כשסכנין תגיע ל"מושבה".

"אף מאמן לא אוהב רצף כזה, כשאין יותר מדי זמן לעבוד באימונים", סיפר דגו, "שחקנים צריכים יום, יומיים מנוחה אחרי משחק. הסגל לא רחב, אבל אני מאמין שהתוספת של ניב סרדל, עומר צלישר ואלמוג אוחיון, שהצטרפו בשבוע שעבר, תיתן לנו עוד עומק. אני מקווה שנעמוד בעומס המשחקים. היריבות הקרובות כולן איכותיות, קבוצות שנבנו להיות למעלה ואני אוהב משחקים כאלה, כשמנסים ליזום מולך. אבל אני לא מסתכל רחוק, אם רוצים לברוח מהתחתית ולהסתכל לכיוון הפלייאוף, חייבים לחשוב רק על המשחק הקרוב".

סרדל, אגב, חתם בקבוצה למרות פציעה שמנעה ממנו לשחק בעכו. היום הוא צפוי להיכלל בסגל, אך בכל מקרה עדיין לא יפתח בהרכב. "ידענו שהוא פצוע, אבל לא הייתה ברירה, כי אין הרבה היצע בשוק, הוא עובר טיפולים ואני מקווה שיהיה כשיר בקרוב", עדכן המאמן.

מימין: צלישר, סרדל, קוקו, שוורצבוים ואוחיון. עומק בסגל. צילום: באדיבות המועדון

על המשחק מול נוף הגליל (מקום 10), שבזכות ה-0:5 הגדול שלה מול בית"ר ת"א/בת ים במחזור האחרון החליפה מקומות עם הפועל (מקום 11), אמרו דגו: "כל המשחקים הקרובים הם קריטיים עבורנו, אבל זה משחק על תשע נקודות. אני מצפה מהקבוצה שלי להיות קבוצה רעה, כזאת שתזכיר את הקבוצה של העונה שעברה. לא הצגנו יכולת גדולה, אבל הרגישו אותנו במגרש. זה מה שאני רוצה להקרין לשחקנים".

מסאי דגו חזר, כאמור, לקבוצה אותה הוביל להישרדות בלאומית בעונה שעברה, למרות עונש הפחתת 11 נקודות שהושת עליה. בסיום העונה עזב את הפועל וחתם בעירוני קרית שמונה, ממנה פוטר בחלוף שבעה מחזורים. היום, הוא מודה, כי עשה טעות שלא נשאר. "כל מה שקורה בחיים קורה לטובה", הוא פותח, "קיבלתי את כל התנאים שצריך בקרית שמונה, אבל אין במועדון הזה אנרגיות והקהל די רדום. ואז אתה נזכר בגוש הכחול שעמד מאחורייך בהפועל, באווירה, בהתרגשות הגדולה לפני כל משחק. לזה התגעגעתי וזה היה מאוד חסר לי. אני שמח שחזרתי ומאושר שזה לעונה וחצי. אני רוצה לסיים הכי טוב את העונה הנוכחית ובעונה הבאה יהיה עוד יותר טוב".

המטרה של הקבוצה העונה היא פלייאוף עליון?

"אף אחד לא בא ואמר לי – "אם לא תגיעו לפלייאוף, זה כישלון". בליגה הזאת, אם מסתכלים רחוק מדי, אפשר ללכת לאיבוד. קבוצות שהשקיעו שמונה מיליון שקל, עם שחקנים ברמה של ליגת העל, שחשבו שיעלו בעלייה, משתרכות היום במרכז הטבלה. זאת ליגה מאוד קשה ומטעה. בדיבורים לא משיגים שום דבר. אם היינו באוגוסט, הייתי מדבר אחרת. רוצים פלייאוף עליון, אבל צריך להיזהר לא ליפול לתחתית, אסור להיות רדומים אפילו רגע אחד".