שחקני הפועל חוגגים את הניצחון עם אלפיים האוהדים

אם חשב מישהו שאירועי המשחק ברמלה, שגורלו עדיין לא הוכרע, יעצור את התנופה בה נמצאת הפועל פ"ת, מקצועית וניהולית, הגיע המשחק אחר הצהריים מול הפועל ראשל"צ והוכיח כי טעה בגדול.

הפועל הציגה את אחד ממשחקיה הטובים ביותר וניצחה 0:2, למרות שיכלה לנצח בתוצאה גבוהה הרבה יותר. המאמן, מסאי דגו, החוגג היום יום הולדת 33 יעשה זאת בחיוך גדול ולראשונה העונה כשקבוצתו על חוף מבטחים.

כאלפיים צופים הגיעו למשחק ונהנו לפניו מהגפנינג שארגנה עמותת "הכחולה", במהלכו חולקו סטיקרים עם הכיתוב "גם אני הבעלים של הפועל!" ונמכרו חולצות מאחוריהן נכתב "בעלים" ובחזית - סמל המועדון. הרבה מאוד זמן לא הורגשו עומסים (מאוד מסודרים) בכניסה ליציע וגם קריאות ה "לשבת, לשבת", אחרי מהלך מסוכן או שער חזרו והושמעו, משל היינו בשנות התשעים ביציע הבטון ב"אורווה" ז"ל.

הסטיקר שחולק לאוהדי הקבוצה

לפני שריקת הפתיחה עלו ילדים שהיו ביציע במשחק ברמלה לצד השחקנים ועל כולם החולצות עם הכיתוב: "אלימות לא תנצח אותנו!".

מסאי דגו ערך שני שינויים בהרכב הקבוצה, כשירין חסן המוצהב לא נכלל בסגל וספיר ייתח שב להרכב במקומו והציג עוד משחק טוב ושקט לצד דויד אבידור המצוין. יחד עם הגעתו של עומר ורד לקבוצה התייצב משחק ההגנה שלה והיא רושמת משחק שלישי מתוך ארבעת האחרונים (כולל השער שספגה הקבוצה ברמלה) ללא ספיגה. 

היום גם השוער דודי אלון התעלה על עצמו וסיפק סדרה של הצלות מרשימות, שזיכו אותו באהבת האוהדים.

בחלק ההתקפי, ערך הקשר היפני טקויה מורימה הופעת בכורה בהרכב הפותח והציג יכולת גבוהה ומרשימה, ששיאה הבישול הנהדר לשער השני של שגיא דרור.

חולצת "בעלים" שנמכרה בעשרה שקלים

הפועל, בדחיפת אוהדיה, פתחה את המשחק בהתלהבות רבה וכבר בדקה השישית קיבל אמאדו סוקונה כדור בתוך הרחבה וממצב נוח בעט לחוץ.

הפועל המשיכה ללחוץ, אולם ככל שנקפו הדקות נכנסה גם ראשל"צ למשחק. בדקה ה-27, דווקא בדקות בהן ראשל"צ החלה להפעיל לחץ על שערו של אלון,  קיבל שגיא דרור כדור כארבעים מטרים משער ראשל"צ, התקדם ומעשרים מטרים ירה פצצה אדירה שנעצרה רק בין חיבורי הקורות של בן ויצמן, שוער ראשל"צ, שהיה קרוב לחתימה בהפועל בקיץ - 0:1 גדול להפועל.

עשר דקות מאוחר יותר הגביה דרור כדור מצוין למרכז הרחבה, גל לוי הוריד ואבידור ירה מקרוב כדור שויצמן הדף בקושי לקרן.

בתוספת הזמן של המחצית הגביה אנתוני מרשיץ' האורח כדור חופשי, שהסתובב על פי השער ובסופו של דבר הצליח אלון בזינוק הירואי לקלוט את הכדור.

בדקה ה-50 הגביה מורימה כדור נהדר למרכז הרחבה, שגיא דרור, מהנמוכים שבשחקנים על כר הדשא התרומם לגבהים והקדים את היציאה הרעה של ויצמן. הנגיחה הקשתית של דרור נחתה מאחורי קו השער והפועל בטירוף - 0:2. דרור עולה לשישה שערים והופך למבקיע השני של הפועל העונה, כמו גל לוי ועם שני שערים פחות מסוקונה.

שגיא דרור מספר באצבעותיו כמה שערים כבש. צילום:סער כרמלי

עד לסיום המשחק יכלה הפועל להבקיע לפחות עוד שלושה שערים, אבל עומר ורד, דניאל בורחל, רוי מליקה וסוקונה החמיצו ממצבים נוחים, כשמהעבר השני, דודי אלון מוודא שהרשת תישאר נקייה.

הפועל מנצחת את ראשל"צ לראשונה אחרי שלוש וחצי שנים ואחרי שישה משחקים בהם רשמה שלושה הפסדים ושלוש תוצאות תיקו.

הרכב הפועל:

דודי אלון; עומר ורד, ספיר ייתח, דויד אבידור, דניאל בורחל; דניאל שוורצבוים, רם לוי, טוקויה מורימה (רוי מליקה 69'), גל לוי (גל אסולין 64'), שגיא דרור (עמית מזרחי 76'); אמאדו סוקונה.

הפועל רושמת משחק ליגה שישי ברציפות ללא הפסד (ללא המשחק ברמלה), ארבעה מהם הסתיימו בניצחונות. הפועל גם רושמת משחק בית שישי ללא הפסד וגם בהם צברה 14 נקודות. בעשרת המשחקים האחרונים לקבוצה יש שישה ניצחונות, שלוש תוצאות תיקו והפסד אחד - 21 נקודות מתוך 30.

בעקבות הניצחון והפסדה של איכסל בנס ציונה מטפסת הפועל למקום הגבוה ביותר שלה העונה - מקום 13 ולראשונה היא מדורגת במקום שלא מוביל לירידה או למשחקי מבחן. במאזנה של הפועל 24 נק', אחת יותר מאיכסל ושלוש מעל בני לוד והפועל מרמורק הנמצאות מתחת לקו האדום.

במחזור הבא תארח הקבוצה לקרב תחתית חשוב את מכבי אחי נצרת, משחק בית שני ברציפות.