רמי צבי (במרכז). "מאמין במועדון ואוהב אותו מאוד". צילום: פרטי

בסיום עונת 2012/13' חגג רמי צבי, אז עדיין שחקן מוביל, את העפלתה של קבוצתו הפועל מחנה יהודה מליגה ב' לליגה א'.

שש שנים מאוחר יותר, אחרי שהקבוצה סיימה עונת בלהות שבסופה עשתה את הדרך ההפוכה, הוא חוזר למחנה והפעם בתפקיד המאמן. "אני מאמין גדול במועדון הזה ואוהב אותו מאוד", מכריז צבי, "אני שמח שנפל בחלקי לשקם את הקבוצה אחרי מה שעברה. כמעט ולא נשאר אף שחקן מהעונה שעברה וצריך לבנות את הכל מאפס. זה קשה, אבל יש לכך יתרונות – אתה מביא רק את השחקנים שאתה בוחר ורוצה".

על מצבה של הקבוצה אמר צבי: "אף פעם לא נעים לרדת ליגה וכשזה קורה, לרוב צוברים חובות, כי השכר בליגה א' גבוה יותר. לכן נאצלנו להסתפק בתקציב צנוע יותר. אנחנו בונים קבוצה שתחזיר את הזהות להפועל מחנה יהודה. בליגה א' היה פה סוג של לגיון זרים. עשו זאת כדי לנסות ולשרוד, אבל קבוצה, בטח אחת כמו מחנה יהודה, צריכה לשמור על הזהות שלה. לכן, אנחנו פועלים להחזיר שחקנים שגדלו במועדון ועזבו, אחרים ששיחקו פה הרבה שנים ומזוהים עם מחנה יהודה".

בין השמות שכבר חתמו בקבוצה ניתן למנות את גל יער, הבלם/קשר אחורי, שגדל בהפועל פ"ת ושיחק שנים ארוכות במחנה יהודה, כולל בעונה בה עלתה לליגה א'. בעונות האחרונות שיחק בהפועל אור יהודה, שעלתה בעונה החולפת לליגה א'. עוד חתמו במחנה: הבלם רן אלבגלי, שגדל במחנה יהודה ובעונה שעברה שיחק בבקעת הירדן ושחקן ההתקפה יוני יקיר שגדל במועדון ושיחק בעונה שעברה עם יער באור יהודה.

רמי צבי עצמו שיחק במחנה יהודה במשך תשע עונות (לא רצופות). בראשית העונה שעברה פרש מכדורגל בגיל 41 והחל לאמן את בית"ר פ"ת. בחלוף 11 מחזורים הוא עזב, לקח קצת חופש ועכשיו הוא חוזר ומקווה להפוך את הפועל מחנה יהודה ל"הפתעת העונה", כדבריו. "אנחנו רוצים לבנות קבוצה צעירה, עם זהות ועם חדר הלבשה טוב. אנחנו מכוונים לפלייאוף עליון, אבל דיבורים לא יעזרו. צריך להמשיך ולבנות את הסגל, להביא עוד כמה שחקנים ולעבוד קשה. רק ככה מצליחים למרות תקציב צנוע וסגל צעיר".

במחנה מקווים כי יוכלו לשוב העונה למגרש הביתי שבלב השכונה, אחרי שנתיים בגלות המגרש הסינטטי שליד איצטדיון "המושבה". על פי הבטחתו של ראש העירייה, רמי גרינברג, שסייר במגרש לאחרונה, העבודות לשיפוץ המגרש יושלמו בקרוב ובתחילת חודש ספטמבר, תוכל הקבוצה כבר לשחק בו. "בשנתיים האחרונות המגרש היה בעוכרי הקבוצה", אמר צבי, "המגרש שלנו ידוע כסופג נקודות – הגודל, האווירה, הבניינים מסביב. המגרש המשופץ נראה נהדר, יש יציעים, תאורה. הכל נראה נהדר. מקווה שנעלה עליו בקרוב".