גיא לוזון שמח. מהפך מדהים לפתיחת העונה. צילום: עוז מועלם

מעט מאוד אנשים הימרו כנגד ניצחון ביתי של מכבי פ"ת על הפועל נוף גליל במחזור הפתיחה של הליגה הלאומית, גם לאור היכולת הבינונית שהציגה מכבי בגביע הטוטו.

בסופו של דבר, המהמרים על הניצחון המקומי אכן צדקו, אבל איש לא יכול היה לשער את התסריט המטורף שיוביל לניצחון הזה.

במחצית המשחק הוליכו האורחים מהצפון, במשחקם הראשון בשם החדש, ביתרון של שני שערים. בדקה ה-87 עדיין הובילו שחקני נוף הגליל 1:2, אבל מהפך דרמטי של המקומיים הביא לפתיחה מתוקה של העונה של הלוזונים עם ניצחון 2:3.

גיא לוזון פתח בהרכב מפתיע למדי - אלי בבאייב פתח על הספסל ונכנס בהפסקה במקומו של דן כדורי הצעיר. גם תאי בריבו עלה מהספסל במקומו של ליאל עבדה בן ה-17.5. היום פורסם כי מ.ס. אשדוד רוצה לרכוש את בריבו, אולם הקבוצה הדרומית פרסמה הכחשה.

גם ג'פרי ביה, הקשר הבלגי פתח על הספסל ונכנס במקומו של דור חוגי שנפצע, בחילוף שהתברר כמנצח. ישראל זגורי, הרכש הטרי לא נכלל בסגל. אור בלוריאן, קפטן קבוצת הנוער, פתח במרכז ההגנה לצידו של עידן אהדנני במקומו של עומר דנינו שנפצע וייעדר כחודשיים.

יוסי גינזבורג פתח בשער וצחי גיגי כלל לא נכלל בסגל. דור חברון היה השוער השני.

כ-350 אוהדי מכבי הגיעו למשחק ולא האמינו למראה עיניהם כשכבר בדקה ה-22 הוליכה נוף גליל 0:2. בדקה השביעית דחק תומר סוויסה מקרוב אחרי בלאגן בהגנת מכבי ורבע שעה לאחר מכן נגח ים כהן, חופשי לחלוטין במרכז הרחבה את השני.

במחצית נכנס בבאייב להופעת בכורה במכבי ושינה לחלוטין את המשחק. בדקה ה-53 כבש חוגי מקרוב אחרי טעות בהגנת האורחים ואחרי מהלך מצוין של עבדה ובישול של תומר לוי.

מכבי לחצה על שער יריבתה, שנלחצה לאחור, אולם השיוויון הגיע רק בדקה ה-87, כשלידור כהן מנצל את העייפות בהגנת נוף הגליל כדי לכבוש מקרוב.

השופט אביעד שילוח הוסיף שבע דקות ובדקה השלישית של תוספת הזמן היה זה ביה, שהיה חלש מאוד במשחקי ההכנה, שבעט מזווית קשה והכניע את שגיא מלול, שוער נוף הגליל ובנו של גולן מלול, שוער העבר של מכבי. 

מכבי משלימה מהפך ענק, מנצחת 2:3 ופותחת ברגל ימין את העונה בליגה הלאומית.

ביום שני הבא צפוי לה מבחן קשה ומשחק פיקנטי במיוחד, כשתצא למשחק חוץ מול הפועל ראשל"צ של הבעלים עמוס לוזון והבלם עמרי לוזון. אם נשפוט לפי פתיחת הליגה הלאומית- לא יהיה משעמם.