אחרי רצף של ארבעה ניצחונות וחמישה בששת משחקיה האחרונים, נעצרה מכבי עמישב ביום שישי האחרון, כשהפסידה בקרב צמרת להפועל קרית אונו בתוצאה 2:1. ההפסד מנע מעמישב הזדמנות לחלוף על פני יריבתה ולדלק למקום השלישי בטבלת מחוז דרום א' בליגה ב' והיא עדיין במקום החמישי, המוביל בסיום העונה למשחקי הפלייאוף על העלייה לליגה א' וזאת בחלוף 17 מחזורים.

"הדירוג שלנו בצמרת הוא תוצאה של עבודה קשה, למידה ודרך", סיפר המאמן צביקה לוי שמונה לתפקידו במחזור הרביעי כשהקבוצה הייתה עדיין ללא ניצחון, "הבאנו את עצמנו למצב שאנחנו חלק מהצמרת. במשחק בקרית אונו ציפינו להרבה יותר. באנו מאוד מוכנים טקטית ועם תכנית המשחק שלנו. אפשר לתרץ ולדבר על סגל חסר, אבל בשורה התחתונה לא פתחנו את המשחק כמו שצריך. היינו רכים, נאיביים, ספגנו שערים ממצבים נייחים וכשנזכרנו שאנחנו רוצים לשחק זה כבר לא היה מספיק. הגענו לקרב ישיר על המקום השלישי והסתבר שיש לנו עוד הרבה עבודה בפן המנטאלי".

בחודש האחרון ביצע לוי מהפכה של ממש בסגל, ממנו שוחררו שחקנים בכירים עם עבר בליגות הבכירות כמו רגב וולק, בר מזרחי ואור גירו. "כשבאתי לקבוצה הבנתי שצריך ריענון בסגל", הסביר לוי, "לא כל השחקנים התאימו לדרך המקצועית שלי וראיתי שאין מספיק תשוקה בקבוצה".

בין השחקנים שהובאו לקבוצה נמנה גם יוני אשכנזי, אחיו של הצעיר של יובל, קשר מכבי חיפה. שחקן ותיק שכן נשאר בקבוצה הוא הקשר דני פרדה (32), אקס מכבי פ"ת. "לדני יש עדיין המון כישרון והוא רחוק מלהיעלם", התגאה לוי, "אני לא בא ללמד אותו איך לרוץ ומה לעשות, אבל כן יודע לגרום לו ליהנות. וזאת הסיבה שבגללה הוא משחק היום כדורגל".

במאזנה של עמישב 28 נק', 12 פחות מהמוליכה צעירי טייבה. "המקום הראשון רחוק מאיתנו, אבל הפלייאוף בהחלט מעניין אותנו ואנחנו רוצים את יתרון הביתיות", אמר המאמן, "המטרה היא המקום השני, אבל אנחנו בעיקר מתכוננים לכל משחק ומשחק. אני מקווה שנצליח להתחזק בעוד שחקן או שניים ולהעמיק את הסגל".

לוי אימן את מכבי עמישב בחודש האחרון של עונת 16/17', בסופה ירדה הקבוצה לליגה ב' וברוב העונה שאחריה. "המועדון הזה בנוי לקפיצת מדרגה ולחזור לליגה א'", משוכנע המאמן, "עשו עבודה יפה מאוד במשך שלוש שנים. גולן שטרית ומאיר אברג'יל, שעומדים בראש המועדון, פיתחו את מחלקת הנוער, ניקו את השולחן מחובות וגם המגרש שלנו עבר שדרוג. זאת אחת הסיבות שהסכמתי לחזור לקבוצה. הם פנו אליי כבר בתחילת העונה, אבל העדפתי לחכות להצעות מליגה א'. כשהגיעה שוב ההצעה אחרי ארבעה מחזורים, שמחתי להיענות לה".

מאז עזב את עמישב אימן לוי את צעירי טייבה ובעונה שעברה הוביל את שמשון ת"א למאבק צמוד על העלייה עם אור יהודה, שהסתיים רק במשחק מכריע על הכרטיס לליגה א'. בשלושת המחזורים הבאים מצפים לו מפגשים פיקנטיים עם שתי האקסיות ובתווך דרבי מול מחנה יהודה. ביום שישי (13:00) תארח עמישב את שמשון. "גדלתי בשמשון ואשקר אם אגיד שלא אתרגש, אבל כל כולי היום במכבי אלי עמישב ורוצה בהצלחתה", הבטיח לוי, "מעבר לפיקנטריה, אנחנו צריכים את שלוש הנקודות בעיקר כדי להישאר בצמרת הגבוהה. הפסדים קורים והם חלק מהמשחק, אנחנו צריכים להשאיר את קרית אונו מאוחר ולהמשיך בדרך שלנו".