לא ישוב למדים של הפועל. אלעד גבאי. צילום: צביקה ריז דף הפייסבוק הרשמי של המועדון

חלון ההעברות בשתי הליגות הבכירות בישראל ייפתח בעוד קצת יותר משבוע (8/1 ליתר דיוק) ובהפועל פתח-תקוה כבר החלו בהכנות.

כצפוי, במועדון הנמצא תחת פירוק ושכל עוד לא יוצא מכרז למכירתו, תקציב הרכש שעומד לרשות המאמן מסאי דגו נמוך עד אפסי, מהלך השינויים נפתח במסכת שחרורים.

היום קיבלו שלושה שחקנים הודעה כי הם משוחררים מן הקבוצה. לשניים מהם – הבלם הקזחי/יהודי טימור רודוסלסקי והמגן אלעד גבאי, היו בחוזה אפשרויות יציאה הדדיות בחודש ינואר ובקבוצה החליטו לממשן. שחקן נוסף, מור שקד, קיבל הודעה שהוא יכול למצוא קבוצה חדשה. על פי החוזה שחתמו השחקנים מול המפרק, לקבוצה יש זכות לסיים את ההתקשרות עם השחקן בהתראה של 30 יום. שקד אישר את הפרטים, אך אמר שעליו לבדוק את העניין והוסיף "בימים הקרובים אהיה חכם יותר".

מי שהשלים עם רוע הגזירה הוא המגן הימני אלעד גבאי. גבאי בן ה-33 הגיע לקבוצה ערב המחזור השלישי וערך את הבכורה כמחליף במשחק מול קטמון. כעת, בדיוק סיבוב לאחר מכן, הוא עוזב את הפועל שבוע לפני הגומלין מול קבוצת האוהדים מירושלים. "בהפועל הודיעו לי היום שהם יוצאים מהחוזה", סיפר, "אני ראיתי עצמי ממשיך עד סיום העונה. היה לי טוב בהפועל".

מאוכזב?

"למדתי שבכדורגל הישראלי עדיף לא לצפות לדבר. עברתי דבר או שניים, המהלך הזה הוא עוד דף בספר שלי. אני מקווה שיהיה להפועל בהצלחה והקבוצה תעמוד במשימה. זה מועדון שחייב להישאר קודם כל בלאומית ואחר-כך לעלות לליגת העל".

מסאי דגו מאוד רצה אותך בקבוצה בפתיחת העונה ובהפועל עשו מאמצים להחתימך. מבאס שככה זה נגמר?

"היו לי פה בהפועל שלושה חודשים מאוד מהנים. מסאי נתן לי במה ומקום להראות את עצמי אחרי שלא שיחקתי תקופה מאוד ארוכה בגלל פציעה. הכל בסדר. הפועל רצו לעשות שינוי, יש להם בעיות כלכליות ואלה דברים שקורים בכדורגל".

בהפועל, אגב, ציינו כי למרות שמדובר בשלושה מחמשת המשתכרים הגבוהים ביותר בליגה, הבחירה בהם כמשוחררים הראשונים הייתה על רקע מקצועי.

במשחקו הראשון בהרכב הפותח, גבאי בישל את השיוויון של אמאדו סוקונה לרשת רמה"ש (2:2), אבל לא הצליח לשחזר את הפתיחה המוצלחת בהמשך. גם השחקן מסכים כי לא הראה את מלוא יכולתו בהפועל. "לא ראו שמץ מהיכולת שלי, אבל זה טבעי שאחרי כל כך הרבה זמן בלי כדורגל, ייקח זמן עד שאשוב ליכולתי", הודה המגן הוותיק, "לצערי, זה לא יצא לפועל בפ"ת. אראה את שלי במקום אחר. לאן פניי מועדות? אני שואף לליגת העל, אבל אני גם ריאלי. לרוב, בתקופה הזאת של העונה, עמדת המגן הימני סגורה וקבוצות לא מחפשות לעשות שינויים".

חוזר ללבוש כחול. עומר ורד. צילום: אורן אהרוני

מי שצפוי להחליף את גבאי בעמדת המגן הימני הוא עומר ורד, שישוב לקבוצה אותה עזב בקיץ האחרון. ורד (28), שגדל במכבי ת"א והספיק לשחק גם בהפועל חיפה, בני יהודה מכבי נתניה, הצטרף להפועל פ"ת מעט אחרי פתיחת עונה 2016/17' והפך לאחד השחקנים הבולטים בקבוצה. הוא המשיך גם לעונה שאחרי, בה היה מהשחקנים היותר יציבים בקבוצה המאוד לא יציבה שהייתה למועדון בעונה שעברה. ורד רשם 54 הופעות ליגה בהפועל, בהן כבש שלושה שערים, בשלושה משחקים שונים שבכולן הפועל ניצחה. בנוסף, היה מהמבשלים המצטיינים בקבוצה, בעיקר בזכות הגבהות מדויקות מהאגף. בעונה שעברה, למשל, בישל ארבעה מתשעת השערים שהבקיעו שחקני הפועל בנגיחה.

בקיץ, כאמור, חתם בהפועל רעננה, אולם רשם רק ארבע הופעות בליגה, שתיים מהן כמחליף. ורד סיכם את תנאיו במועדון וצפוי לעזוב את רעננה, ממנה כבר קיבל אישור לעזוב ולחתום בהפועל בימים הקרובים.