ככה זה התחיל. בניון מוצג במדי מכבי פ"ת לצד עומר גולן ואבי לוזון. צילום: אורן אהרוני

יוסי בניון עוזב את מכבי פ"ת. כך הודיעה הקבוצה לפני שעה קלה וזאת בתום פגישה קצר בין השחקן ובין יו"ר המועדון, אבי לוזון.

בהודעת המועדון נכתב:

"בשיחות שנערכו בימים האחרונים בין אבי לוזון וליוסי בניון הגיעו שני הצדדים להחלטה משותפת שיוסי בניון יסיים את דרכו במכבי פתח תקווה.
היתה לנו שנה של שיתוף פעולה והנאה הדדית, מכבי פתח תקווה מודה ליוסי בניון על כך. יוסי מודה למכבי פתח תקווה, לשחקנים וכל הצוותים במועדון".

הבוקר הגיע בניון להיפרד מחבריו והצוות המקצועי, אחרי שהצדדים סיכמו על תנאי העזיבה, במסגרתם יוותר על חוזהו. כעת יחפש בניון את התחנה שתהיה, ככל הנראה, האחרונה בקריירה שלו. הבוקר סירב השחקן להתייחס לנושא ואמר רק "אלך אחרי הלב שלי".

בניון שואף לחזור לבית"ר ירושלים, ממנה הגיע בינואר האחרון למכבי פ"ת, אך הדבר תלוי באישורו של המאמן הצהוב, ניר קלינגר.

ככה זה נגמר. בניון מגיע להיפרד ממכבי פ"ת, הבוקר. צילום: אורן אהרוני

ההחלטה על הפרידה ההדדית נפלה בעקבות התקרית המביכה בשבת האחרונה, כשבניון הגיע למגרש באשדוד וגילה כי הוא לא מתוכנן לפתוח בהרכב קבוצתו, במשחק שהסתיים בתיקו 1:1. בתגובה, הודיע בניון למאמן אלישע לוי, כי הוא לא מעוניין להיות בסגל למשחק ועזב את האיצטדיון במונית.

במכבי הגיבו בחומרה והודיעו מיד על השעייתו. בימים האחרונים נערכו מספר שיחות ובסופן הוחלט כי השחקן יעזוב את הקבוצה באופן מיידי.

כזכור, בניון (38.5), שיאן ההופעות בנבחרת ישראל, הגיע בינואר האחרון למכבי פ"ת, אחרי שדרכו בבית"ר ירושלים הגיעה לסופה. הפתיחה הייתה מבטיחה, בניון כבש בשני המשחקים הראשונים שלו בכחול ולמרות שהקבוצה לא הצליחה להעפיל לפלייאוף העליון, נראה היה כי יסיים את הקריירה המפוארת שלו במכבי.

אולם בקיץ האחרון, עם הגעתו של משה חוגג לבית"ר ירושלים, ביקש בניון לחזור לבירה ולסיים את הקריירה במועדון אותו אהד, לדבריו, כילד. אחרי שבועות ארוכים של מגעים, סירב אבי לוזון לשחרר את בניון וזה הוציא הודעה לפיה הוא נשאר בלב חפץ במועדון.

הבוקר, כאמור, הגיע פרק זה לקיצו.

"הראש שלו כבר מזמן לא במכבי": דותן מחלב נפרד מיוסי בניון.