שחקני הפועל במעגל בפתיחת המשחק

ערב קשה וכואב עבר היום (שני) על שחקני ואוהדי הפועל פ"ת. הקבוצה ספגה הפסד ליגה שני ברציפות, כואב במיוחד, בחוץ מול הפועל כפ"ס בתוצאה 2:1. הפועל שוב הובילה ראשונה ושוב התפרקות הגנתית רגעית הביאה למהפך מהיר. אם בשלבים מוקדמים יותר של העונה, הצליחה לחלץ במשחקים כאלה לפחות נקודה, אזי גם הערב וגם במחזור הקודם מול הפועל עכו, הפועל החמיצה ללא הפסקה וירדה עם אפס נקודות והיא נותרת תקועה עמוק במקום האחרון.

מסאי דגו ערך הפעם רק שינוי אחד בהרכב הפותח, כשדניאל שוורצבוים חזר ל-11 על חשבונו של שי מושל.

גיא בלום, מנכ"ל הפועל פ"ת ואוהד הפועל כפ"ס, ישב ביציע עם אוהדי פ"ת ולא נראה כמי שליבו חצוי, כשדחף את שחקני הקבוצה בה הוא עובד.

הפתיחה הייתה שקולה יחסית ושתי הקבוצות הציגו יכולת חלשה ומשחק מפוזר. בדקה ה-6 בעט עומר פדידה המקומי כדור חזק מ-18 מ' שדודי אלון הדף לקרן.

בדקות הבאות שתי הקבוצות לא סיכנו את השער, עד שבדקה ה-31 עשה זאת אמאדו סוקונה, חלוץ הפועל, פעמיים תוך דקה. הבעיטה הראשונה שלו מ-16 מ' נהדפה על ידי איתמר ישראלי, שוער כפ"ס, שניצח גם בעימות הבא בין השניים בהמשכה של אותה התקפה, כשסוקונה בעט ממצב נוח מתוך הרחבה אחרי חילופי מסירות עם מור שקד.

בדקה ה-41 כדור חופשי של דניאל שוורצבוים עבר את כל הגנת כפ"ס וגם את השוער ונפל לרגליו של טימור רודוסלסקי. הבלם הקזחי בעט בלי לעצור כדור שהתגלגל על קו השער ונעצר בקורה.

רגע לפני ההפסקה, כשנדמה היה שהקבוצות ירדו לחדרי ההלבשה ללא שערים, השאיר דניאל שוורצבוים את קובי מור לבדו מול ישראלי, אך מור בעט לגופו של השוער שהדף לקרן.

רגע לפני ההגבהה שינה שוורצבוים את תרגיל הקרן ושחקני הפועל התפרשו לאורך קו השער. התרגיל הפך למושלם כששוורצבוים סובב באמנות את הכדור לקורה ופנימה – 0:1 להפועל בדקה שבה אוהדי הקבוצה רגילים לראות את קבוצתם סופגת. המשחק אפילו לא חודש וחגיגות השער ליוו את הירידה לחדרי ההלבשה.

שוורצבוים חוגג את שער היתרון המדהים שכבש

בעשרים הדקות הראשונות של המחצית השנייה הפועל נעלמה לחלוטין מהמגרש. בדקה ה-55 ספגה הפועל שער דומה מאוד לזה שספגה בשבוע שעבר מהפועל עכו. שוב הגבהה מהאגף, ושוב חלוץ יריב שנותר חופשי לחלוטין מטרים ספורים מהשער. פיטר אוניקאצ'י ניצל את המתנה שסיפקה ההגנה החלשה ונגח בקלילות את השיויון.

10 דקות מאוחר יותר הוא בעט מתוך הרחבה כדור שפגע בשחקן הגנה וכמעט והיתל בשוער אלון, שבקצות האצבעות הדף לקרן. את כדור הקרן תירגם חיים איצרין לנגיחה מקרוב כדור שהשוער היה יכול וצריך לקחת אבל הפך ל-1:2 מקומי. איצרין כבש גם במפגש הקודם בין הקבוצות באותו מגרש, בשלהי העונה שעברה וגם אז בנגיחה מכדור קרן, רק שבמפגש הקודם הוא עשה זאת במדי הפועל. איצרין, אגב, חגג את השער ובצדק מבחינתו.

השער והחילופים של דגו העירו קצת את שחקני הפועל שחזרו לתקוף ויצרו מספר הזדמנויות קורצות. בדקה ה-81 השאיר שגיא דרור את גל לוי לבד לחלוטין מול השוער במצב נוח, אבל לוי בעט היישר לגופו של השוער שיצא לעברו. בדקה ה-89 חדר איתי לוי המחליף לרחבה ובעט לשער, כדור ששגיא דרור המשיך לכיוון השער, אך חמק ליד הקורה.

שוורצבוים מתנצל בסיום בפני אוהדי הקבוצה

בתוספת הזמן רוי מליקה, מחליף נוסף, יורה כדור מ-14 מ' שפוגע בשחקן הגנה ונהדף לקרן. כדור הקרן הופך למטח של בעיטות לעבר השער של שחקני הפועל, שנהדפות על ידי השוער, הגנת כפ"ס והאחרונה נבעטת מתוך תיבת החמש לשמיים.

הפועל סופגת הפסד ליגה שני ברציפות, רושמת משחק שביעי ללא ניצחון והיא עדיין רק עם ניצחון אחד בעשרת המחזורים האחרונים.

הקבוצה יוצאת לפגרת השזרוע כשהיא עמוק במקום האחרון עם שלוש נקודות בלבד ועם סדרה של משחקים שהם מתכון מושלם לירידת ליגה.

הרכב הפועל פ"ת:

דודי אלון; קובי מור, טימור רודוסלסקי, רם לוי, אלעד גבאי; מור שקד (עמית מזרחי 67'), סימון פאמבו (איתי לוי 77'), דניאל שוורצבוים, גל לוי, שגיא דרור; אמאדו סוקונה.

מסאי דגו נשמע ונראה מתוסכל ואובד עצות בסיום המשחק בראיון לטלוויזיה. "זה היה משחק דומה לזה מהשבוע שעבר מול הפועל עכו", אמר המאמן, "אין לי כל כך מה לומר. ספגנו את אותם שערים שעליהם עבדנו מהרגע שהמשחק הקודם הסתיים - הגבהה מהאגף ומצב נייח. עולים למחצית השנייה ורבע שעה ראשונה אנחנו לא קיימים ומחזירים את כפ"ס למשחק משום מקום. אח"כ מחמיצים מתוך תיבת החמש. אנחנו נופלים בדברים הקטנים וחייבים להיות הרבה יותר רעים. אנחנו סופגים שערים שלא מתאימים לליגה הזאת. זה לא רק עניין מנטאלי, אבל מקצועי. השחקנים צריכים לבוא ולעבור את הרגעים הקשים האלה, של המצבים הנייחים. זאת קלישאה, אבל אין מה לעשות, אין ברירה אלא להמשיך לעבוד קשה".