שחקני מכבי פ"ת חוגגים את העלייה ההיסטורית לליגת העל. צילום: באדיבות האגודה

היסטוריה בכדורסל המקומי - לראשונה מאז הוקמה ליגת העל בכדורסל לנוער, תשחק בה בעונה הבאה קבוצה מפתח-תקוה.

מכבי פ"ת גברה אמש 84:91 בביתה על מכבי זכרון יעקב והבטיחה את העלייה. בפעם האחרונה בה הייתה הקבוצה בליגה הבכירה, לפני חמש שנים, היא עדיין נקראה ליגה לאומית.

הקבוצה של המאמן אלעד יערן עשתה זאת בצורה הכי מרשימה שיכולה להיות - חמישה מחזורים לסיום העונה הקבוצה במאזן נקי מהפסדים לעומת 21 ניצחונות ואתמול גברה על השלשית בטבלה, שנחלה הפסד שביעי העונה.

הפער מהפועל נהריה השנייה עומד על ארבע נקודות, כשבסיום העונה יעפילו שתי הראשונות לליגת העל, כך שנראה שנהריה תהיה זו שתצטרף לחבורה המצליחה מאם המושבות.

האלופים עם המאמן אלעד יערן (במרכז) והיו"ר אבשלום כליפא (משמאל). צילום: באדיבות האגודה

כעת נותרה מטרה אחת והיא הבטחת המקום הראשון ותואר אליפות המחוז הצפוני. כדי שזה יקרה, מכבי צריכה לנצח משחק אחד מתוך החמישה שנותרו לה. ביום שני היא תתארח אצל מכבי עירוני רמת גן ואיש לא יצא מגדרו אם כבר בעוד שישה ימים תוכתר הקבוצה כאלופה.

ואלה שמות הנערים שעשו היסטוריה:

קפטן- אופק לוי, אוראל אבירם, תומר אבירם, אריק איסקוב, גיא בכר, רועי בן נון, ניב גרונדמן, איתי וידר, יובל וירניק, יהב כלפון, רועי נזהר, בן פדות, אריאל רוזנגרט, עמית שגיא וטל שמי. זכרו את השמות האלה - סביר להניח שלפחות חלקם יובילו את כדורסל הגברים העירוני להצלחות נוספות בשנים הבאות.

בסיום המשחק החגיגה הייתה גדולה ובמהלכה אף הונף היו"ר, אבשלום כליפא בידי השחקנים. 

צפו בהנפה: