לוגו הקבוצה המאוחדת, המשלב את סמלי שתי הקבוצות

ענף כדורסל הגברים בפתח-תקוה עובר ריענון מפתיע ומסקרן – קבוצות מכבי ואליצור המקומיות מתאחדות לקבוצה אחת, שתיקרא "מכבי אליצור פ"ת". האיחוד, יש לציין, נעשה בינתיים רק בקבוצות הבוגרות של העיר.

אתמול (ראשון) נחתם רשמית האיחוד בין השתיים והקבוצה המאוחדת תשחק בליגה הארצית (דרום), בה משחקת מכבי פ"ת, אולם בינתיים תמשיך גם אליצור פ"ת לשחק בליגה ב'.

"אם לא נעשה משהו אחד ביחד לטובת העיר, לא נתקדם לשום מקום וכל קבוצה תדשדש במקומה", הסביר יו"ר מכבי פ"ת, אבשלום כליפה, "עם העזרה הכלכלית של אליצור, שתהיה בערך שליש מהתקציב הכללי של הקבוצה, נוכל להביא עוד שני שחקנים בכירים, כולל גבוה משמעותי שישדרג אותנו ויאפשר לנו להתמודד בצמרת הליגה הארצית".

ההחלטות, מספרים בקבוצות, תתקבלנה במשותף על ידי נציגי האגודות. "המטרה שלנו היא לעלות כבר העונה לליגה הלאומית ואם לא יתאפשר – נכין תשתית לעונה הבאה ונטרוף את הליגה", הוסיף כליפה, שחגג ביום החתימה את יום הולדתו, "אנחנו עושים פיילוט לשנתיים. אם הוא יצליח, נשקול להרחיב אותו. מאז שהגעתי למכבי לפני 12 שנים, המטרה שלי תמיד הייתה לקדם את הספורט בעיר והמהלך שאנחנו עושים הוא צעד נוסף בכיוון הזה. העיר הזאת ראויה לכדורסל ברמות הכי גבוהות ולשם אנחנו מכוונים".

אנשי מכבי ואליצור עם ראש העירייה והילה שבתאי, מנהלת אגף הספורט. צילום: אליצור מכבי פ"ת

ומה אומרים באליצור? "כשהמשאבים מוגבלים, קשה להשקיע בקבוצת בוגרים ולכן החלטנו לאחד כוחות", הסביר שי גליקשטיין מאליצור, "המטרה היא לבנות קבוצה משותפת, שידחף אותה קהל גדול ותיצור זהות. הציבור הדתי בעיר מאוד אוהב ספורט והוא חשוב עבורו. כבר היום יש למכבי פ"ת קהל דתי גדול ואין שום סיבה שלא יהיה להם משהו להתגאות בו. השת"פ בין המועדונים לא נולד השבוע וקיים כבר זה מכבר. בסיוע מרכזי מכבי ואליצור, יחד עם ראש העירייה, רמי גרינברג, שנתנו יד ודחפו אותנו להתחבר, השלמנו את המהלך".

גם באליצור לא פוסלים איחוד רחב יותר בעתיד. "הכוונה היא לבנות עתודה משותפת לבוגרי מחלקות הנוער של שני המועדונים", מספר גליקשטיין, "לגבי העונה הקרובה – אנחנו רוצים שיבוא קהל, זאת המטרתנו העיקרית. לפלייאוף מעפילות שמונה הראשונות בארצית וזאת המטרה המקצועית הראשונה".

משחקי הקבוצה יתקיימו באולם "עולמות". הליגה הארצית תצא לדרך ב-24/10.