דודי בן חיים עם עוד מתקמבק לקבוצה - רועי רחמים. צילום: פרטי

הליגה הלאומית בכדוריד יצאה לדרך בחודש שעבר ושתי הקבוצות המקומיות, מכבי והפועל פ"ת, תפסו את מקומן בשולי הצמרת. עם זאת, השאיפות של שתי הקבוצות, שונות.

מכבי פ"ת, אחרי שנתיים ברציפות שהסתיימו בזכייה בגביע המדינה ע"ש ישראל ברנר ז"ל (הגביע לקבוצות הליגה הלאומית והארצית) והפסדים בפלייאוף העלייה ליריבות מליגת העל, רוצה השנה לטפס שלב אחד קדימה ולזכות בכרטיס לליגת העל.

אולם בחלוף חמישה מחזורים הקבוצה מדורגת במקום השישי עם שני ניצחונות וחמש נקודות בלבד, שלוש פחות מצמד המובילות – מכבי ואס"א ת"א. הקבוצה הספיקה להיפרד מהמאמן שפתח את העונה אמיר גרא ואת מקומו תפס שחקן הקבוצה, יותם אלעזרה, שישמש כמאמן/שחקן.

מי שחזר לעניינים בשבועות האחרונים הוא השחקן הכי ותיק בקבוצה, דודי בן חיים, שלא פתח את העונה עם הקבוצה מסיבות אישיות. "לא התכוונתי לחזור לשחק, אבל אחרי הפתיחה הקשה של העונה, קראו לי לדגל ולא יכולתי לסרב", סיפר בן חיים, "הבנתי שהיו קצת בעיות חברתיות ולא היה חיבור עם המאמן הקודם. זה גרם לקבוצה להיראות פחות טוב. אנחנו מאוד שמחים שיותם מונה לתפקיד. הוא חבר שלנו וחברות היא ערך עליון. עכשיו אנחנו צריכים לתת את כל העוצמות שלנו כדי שהוא יצליח. כבר מרגישים את השינוי. לכולם יש מצב רוח, אתה רואה אנשים שמחים באימון".

למרות הפתיחה הבעייתית, בן חיים מאמין שקבוצתו תלך עד הסוף. "אנחנו, התל-אביביות וגם הפועל פ"ת אמורות לרוץ בצמרת ואנחנו כמו תמיד מכוונים לעלייה, אני מאמין שלמרות הכל, למרות ההפסד הקצת מביך להפועל אילות מהתחתית, זה עדיין רלוונטי עבורנו", אמר בן חיים, "אנחנו מאוד רוצים לעלות ולקחת גביע. יש לי הרגשה שהעונה זה יקרה".

בן חיים יתמרן העונה בין שתי זירות – המגרש ולשכת ראש העיר. כבר שנים ארוכות שבן חיים נחשב לאחד האנשים הכי קרובים לראש העירייה החדש, רמי גרינברג. אחרי הבחירות מונה בן חיים ליועץ בכיר לגרינברג והוא מלווה את ראש העירייה מקרוב. "אני בשבילו לכל דבר שהוא צריך", אמר בן חיים ומיהר להבהיר – "אני רחוק מאוד מפוליטיקה. באתי רק כדי לעבוד למען הציבור".

אפשר לצפות שהענף והקבוצה יזכו ליחס מיוחד עכשיו?

"כל הספורט יזכה ליחס מיוחד, אבל לא תהיה עדיפות לענף בגלל שאני שם. ראש העירייה בא לעבוד. תהיה פה מהפכה בספורט, כמו בשאר התחומים בעיר".

מי שמקווה לשינוי שבן חיים מבטיח הוא היו"ר והמנהל המקצועי של הפועל פ"ת, צחי וייס. הקבוצה פתחה את העונה בצורה סבירה והיא במקום החמישי עם שש נקודות. הפתיחה הייתה חלשה, עם הפסד לאחרונה בטבלה, רמה"ש, לה היה זה הניצחון היחיד, אולם במחזור האחרון הפתיעה הקבוצה את מכבי ת"א, שנחלה את הפסדה היחיד. "אנחנו רוצים עונה שקטה במרכז הטבלה", אמר וייס, "כמובן שלא נעצור התקדמות אם תהיה כזאת, אבל התכניות נעשו על בסיס האג'נדה של השלטון הקודם. ראש העיר הנוכחי, כמו שזה נראה, רואה לנגד עיניו את קידום הספורט ואם אכן כך יהיה ונקבל סיוע תקציבי, ייתכן ובעונה הבאה נכוון גבוה יותר".

שחקני הקבוצה במהלך הניצחון הגדול על מכבי ת"א. צילום: דף הפייסבוק של האגודה

הקבוצה, שעלתה בעונה שעברה מהליגה הארצית (אחרי שירדה תוך שנתיים מליגת העל), שמרה על הסגל וגם על המאמן, טל קלוז'ני. האחרון, אגב, מאמן בקבוצה שנתיים לא רצופות. בראשונה עלה עם הקבוצה מהלאומית לליגת העל ובשנייה, כאמור, עלה ללאומית. "היהלום שלנו הוא מחלקת הנוער שלנו, שהולכת ומתפתחת. יש לנו נכס בדמות איציק קולסקי, הספונסר שלנו, שעוזר לילדים שמתקשים לעמוד בתשלומים להמשיך לשחק ומסדר להם גם ציוד. התוצאות כבר ניכרות. מחצית משחקני הקבוצה הבוגרת הם תושבי העיר וקבוצת הנוער כבר משתלבת עם הבוגרים".