התקפה מבולבלת נוספת של הפועל (בלבן) במשחק אמש

בדרבי הכדוריד של פ"ת, שנערך בסיבוב הראשון, הובילה מכבי פ"ת לאורך כל דקות המחצית הראשונה, אולם קפאה בשנייה והפועל חגגה ניצחון מרשים 28:35, בדרך לעונה מפתיעה בצמרת הטבלה.

יריבתה, לעומת זאת, שקיוותה להיאבק על הכרטיס לליגת העל, המשיכה את העונה המדכדכת שלה במרכז הטבלה.

אמש (ראשון) נפגשו שתי הקבוצות לגומלין, מחזור אחד לסיום העונה. מכבי שוב פתחה עם רגל חזק על דוושת הגז והוליכה מהרגע הראשון בהפרש שהלך ותפח עד שהגיע לדו ספרתי כבר במחצית הראשונה ובהפסקה – 13:22.

ההבדל בין שני המשחקים הייתה המחצית השנייה. כבר במחצית אפשר היה לשמוע את שאגות הטירוף מחדר ההלבשה של מכבי, שהבהירה כי הפעם הקבוצה תעלה למחצית השנייה אחרת.

מאבק על כדור ליד שערה של הפועל

ואכן – כך היה. הפועל אמנם הצליחה לצמק עד לפיגור של שישה שערים, אולם משחק ההגנה שלה, כפי שיעיד טור הספיגות של הקבוצה ויום נהדר בשער של יואב אדר, שהגיע למכבי רק בחודש ינואר האחרון, הבטיחו שגם העונה הניצחונות יתחלקו בין שתי היריבות שווה בשווה. מכבי מנצחת 32:39 במשחק שהתנהל ברובו במעמד צד אחד.

לצד אדר המצוין, בלטו במכבי גם ניקיטה דנילוב ("המח של הקבוצה", כפי שכינה אותו המאמן יותם אלעזרה) ודודי בן חיים הוותיק, עוזרו של ראש העירייה, שקיבל פטור מישיבת המועצה לרגל המשחק.

"במחצית הזכרתי לחבר'ה שהיינו בסיטואציה הזאת, בה אנחנו מובילים בצורה משמעותית במחצית, מול כל קבוצות הצמרת בליגה", אמר המאמן המנצח, "אבל אז לא ידענו לתרגם זאת לניצחון. בכל דקת ההפסקה טפטפתי לשחקנים שלי שהמשחק לא גמור ושלדרבי יש חוקים משלו. לא מעניין מה קרה פה לפני או אחרי המשחק – את הדרבי צריך לנצח. זה הכי חשוב".

יואב אדר, השוער המצטיין של מכבי, בעוד שרשרת בחולית ההדיפות שלו אמש. צילום: רפי כלף

בשבעת המחזורים האחרונים מכבי הפסידה רק למי שצפויה לעלות מהמקום הראשון – מ.כ. דימונה, סיימה בתיקו עם אס"א ת"א (שישרת, ככל הנראה, דווקא את הפועל) וניצחה בשאר חמש המשחקים. אולם השיפור הניכר ביכולת יספיק רק למקום חמישי ואולי אפילו רביעי. הרבה פחות מהציפיות בפתיחת העונה. אלעזרה לא מסתיר את תחושת הפספוס. מכך שהקבוצה התעוררה רק בסיבוב השני. "אני עדיין חשוב שיש לנו את הסגל הכי טוב בליגה השנייה", הוא מכריז, "לא ידענו לנצל זאת כמו שצריך. העונה הזאת ברחה לנו בין הידיים. לא לכל דבר בספורט יש הסבר, אבל זה הספורט. יכולת לא חסר לקבוצה הזאת, הבעיה שלנו הייתה תמיד מנטאלית. בדרבי היינו חזקים בראש לפחות 50 דקות וזה מה שהביא אותנו לרמת המשחק הזאת. יש פה קבוצה מצוינת, אבל לא ידענו לאורך העונה לקבל תמיד את ההחלטות הנכונות. נפיק לקחים לקראת העונה הבאה ונהיה יותר טובים". מכבי פ"ת תסיים את העונה במשחק חוץ מול השנייה מכבי ת"א, שחייבת לנצח כדי לשמור על הסיכוי לתפוס את המקום הראשון שמוביל ישירות לליגת העל.

שחקני מכבי צוהלים אחרי הניצחון

בצד המפסיד, היו"ר צחי וייס, שהגיע למשחק על מדי ב', היישר מיום מילואים, נראה ונשמע כועס במיוחד. עד לפני שבועיים, קבוצתו הייתה ההפתעה הגדולה של הליגה (והיא עדיין) ונראתה בדרך הבטוחה למשחקי הפלייאוף, בהן תנסה להדהים במשחק כפול יריבה מתחתית ליגת העל. אולם שני הפסדים רצופים מול קבוצות ממרכז הטבלה (בדרבי ובשבוע שעבר בבית מול סביון) ויכולת חלשה מאוד לאורך כל התקופה האחרונה, סיבכו אותה במאבק כשמה שמרתיח את וייס היא בעיקר הגישה של השחקנים. בסיום המשחק הוא הודיע לשחקנים כי יקנוס אותם ב-500 שקלים וכי נכון לעכשיו, הוא מקפיא את תשלום המשכורות. "יש פה תחושת אס"ק (אווירת סוף קורס) כבר כמה שבועות", הכריז וייס, "לא חוקי להקפיא משכורות? מי שלא עובד – לא מגיעה לו משכורת. אני מקווה שזה יכניס להם לראש איך הם נראים וישנה את הגישה שלהם לקראת המשחק האחרון. עשינו עונה יפה ומפתיעה, אבל כרגע זה נשכח. כשאתה אוכל את השוקולד הכי מובחר ומתוק ובסופו יש צ'ילי חריף ועוקצני, איזה טעם יישאר לך על השפתיים".

ביום ראשון (18:00) תארח הפועל את חבל אילות השישית ואם תשיג נקודה, תבטיח את מקומה בפלייאוף. במקרה של הפסד, היא תקווה שאס"א ת"א לא תנצח את האחרונה בטבלה, ארזים ר"ג, שצברה העונה רק שתי נק'.

שחקני שתי הקבוצות נפרדים כידידים בסיום המשחק