צחי וייס (משמאל) עם הספונסר איציק קולסקי (במרכז) חוגגים את העלייה מהארצית. "בונים בצורה מדודה".

בעונה שעברה סיימה הפועל "קולסקי" פ"ת במקום השלישי בליגה הלאומית בכדוריד במקום השלישי והעפילה למשחקי הפלייאוף על העלייה לליגת העל.

מי שהייתה אז העולה החדשה מהארצית הפכה להפתעת העונה, שנאבקה על הכרטיס לליגה הבכירה כמעט עד סיום העונה וזאת למרות שכיוונה לעונה שקטה במרכז הטבלה בואכה שולי הצמרת.

העונה, כך נראה, החליפו בקבוצה תקליט.

היו"ר צחי וייס לא חושש לסמן מטרות גבוהות יותר. הכי גבוהות שאפשר. "המטרה שלנו העונה היא לסיים במקומות 1-3", הוא מכריז, "אנחנו רוצים להיות בצמרת הגבוהה ולא רואים בצירוף "עליית ליגה" מילים גסות. לשם כך, אנחנו בונים קבוצה בצורה מדודה, מבלי להיקלע לחובות כספיים ותוך שמירה על פרופורציות כלכליות. אין להפועל פ"ת חובות וגם לא יהיו לה".

לצורך זאת, עבר סגל הקבוצה מתיחת פנים.

על הקווים נשאר המאמן טל קלוז'ני, שיפתח את העונה השלישית ברציפות והרביעית בסך הכל בתפקיד. שתיים מהעונות הללו הסתיימו בעליית ליגה. פעם אחת מהלאומית לליגת העל ולפני שנתיים מהארצית ללאומית.

בין השמות הבולטים שנשארים בסגל הקבוצה – אורן מוטולה (שעלה עם הקבוצה ועם קלוז'ני לליגת העל ושב אליה במהלך העונה שעברה), אסף סיטון המרכז, אייל ברונר השוער, האחים לוטן ודולב וייס ולידור פינטו.

בגזרת הרכש, השם המוכר ביותר הוא זה של ורנר סטרידום, שברזומה שלו שנים ארוכות בליגת העל במדי מכבי ת"א, רמה"ש והפועל ר"ג, כמו גם הופעות בנבחרת ישראל. בעונה שעברה ירד ללאומית ושיחק במדי מכבי ת"א.

עוד במצטרפים – שני שחקני נבחרת העתודה – עמית שמרינסקי ולידור פינטו ודן אלטרוביץ', שמושאל מהיריבה העירונית מכבי פ"ת.

הפועל פ"ת חוגגת את העלייה לפלייאוף בעונה שעברה. העונה מכוונים גבוה יותר.

בין הקבוצות שצפויות להיאבק עם הפועל בצמרת אפשר למצוא אימפריות עבר כמו מכבי ת"א, אס"א ת"א והפועל רמת גן. "תהיה ליגה לא קלה", אומר וייס, "אבל קשה יש רק בלחם וגם אותו אנחנו אוכלים. הציפיות שלנו העונה הן אחרות והן יועברו ויובהרו לשחקנים. אנחנו מכוונים גבוה. מה נשתנה? האגודה מתקדמת ועובדת יפה. בספורט אתה תמיד רוצה לשפר עמדות. הסגל שנבנה פה בהחלט מעניין והבנו שזאת עונה שאפשר לעשות בה דברים יפים".

העונה תיפתח בחודש אוקטובר, אחרי חגי תשרי.

אגב, לאחרונה נודע כי בקרוב צפויה ישיבה בה ישתתפו כל אגודות הספורט בעיר ובמהלכה ידחוף ראש העירייה, רמי גרינברג, את נושא האיחוד בין קבוצות בעיר.

אחת האופציות שעל השולחן היא איחוד בין מכבי והפועל בכדוריד. "בכל מקרה, בעונה הקרובה זה לא יכול לצאת לפועל, כי הקבוצות כבר רשומות באיגוד הכדוריד", אמר וייס, "אנחנו לא שוללים שום דבר על הסף עד שלא שומעים את ההצעה. כשתונח בפנינו, נשקול אותה ונקבל את ההחלטה שתהיה הכי טובה להפועל פתח-תקוה".