הפועל פ"ת חוגגת פלייאוף ויומולדת 21 לאביעד בנזימן. צילום: באדיבות משפחת בנזימן

בשבוע שעבר, אחרי שקבוצתו הפסידה ללא תנאי בדרבי מול מכבי, זעם יו"ר קבוצת הכדוריד של הפועל פ"ת, צחי וייס, על שחקניו. בסיום הערב, השחקנים נקנסו וקיבלו הודעה שמשכורתם מעוכבת.

ביום ראשון נערך המחזור האחרון של העונה ונראה כי המסר הופנם. הקבוצה אירחה את הפועל חבל אילות, למשחק בו הייתה זקוקה לנקודה בכדי להבטיח את המקום השלישי ואת הכרטיס למשחקי המבחן על העלייה לליגת העל.

הפועל נראתה טוב משמעותית והצליח לגבור על היריבה העיקשת 29:31, במשחק שברובו הובילה בהפרשים גבוהים יותר וכאמור – היא מבטיחה את המקום השלישי בטבלה הלאומית.

"המסר הופנם", אמר וייס, "השחקנים נראו אחרת, כמו הקבוצה שהייתה לנו במהלך העונה ולא זאת של המשחקים האחרונים". הקנס, אגב, נותר בעינו. "הבושה נותרה חרוטה בלב", טען היו"ר, "המשכורות ישולמו בזמן, כמו בכל העונה".

בשבוע שעבר התפייט וייס וטען כי אם העונה כולה היא כמו שוקולד מתוק ואיכותי, בסופה ההרגשה הייתה כאילו נגס בצ'ילי חריף. האם הניצחון האחרון משנה את התמונה? "תופתע לגלות שיש שוקולד שמעורבב בו צ'ילי, זה הטעם שיש לי", סיפר וייס בידענות קולינרית, "העונה הזאת היא הרבה מעל לציפיות שלנו. המטרה הייתה מקומות 5-6 וסיימנו במקום 3. כל זאת בצורה נכונה ועם הרכב שחקנים שתענוג לעבוד איתו. הייתה תקלה בשני המחזורים האחרונים, כמו שקורה לפעמים בסוף קורס, אבל התגובה שלנו הופנמה ולראייה – שיחקנו מול אילות יוצא מן הכלל, עם הרבה רצון לנצח".

"המסר הופנם", הפועל חוגגת

הדרך לליגת העל עוברת בשני משחקים מול מ.כ. חולון, שסיימה במקום העשירי בליגת העל. "אנחנו יודעים את מקומנו", סיפר וייס, "אנחנו עוד לא שם. לא מחוסר רצון, אלא כי מקצועית, חולון מגיע עם שני זרים ואנחנו על טהרת הישראלים".

מעבר לכך, הפועל תיאלץ להתמודד בלי השחקן הכי חשוב שלה העונה – אביעד בנזימן ובלי חברו אבירן יוסף. הסיבה? תאמינו או לא – הם ישחקו בחולון. השניים משחקים בשתי הקבוצות בזכות חוק "הכרטיס הכפול" וכעת ייאלצו לשחק מול קבוצתם וחבריהם. בנזימן, אגב, חגג יום הולדת 21 ביום המשחק מול אילות. "המטרה של הכרטיס הכפול היא להשביח שחקנים, לאפשר להם לקבל ניסיון ודקות משחק", הסביר וייס, "היום אביעד הוא שחקן לגיטימי בעשירייה הראשונה בליגת העל. זה מוזר שהוא ישחק נגדנו, אבל אני מצפה ממנו שיעשה את המקסימום. כך חינכנו אותו בשנתיים הוא איתנו. הוא שחקן מקצועני וזאת אחריותו. צריך לראות את התמונה הכוללת – טובת השחקן והשבחתו היא מעל לטובת הקבוצה וממילא, טובת הקבוצה היא השבחת השחקן".

במצב הנוכחי יש סיכוי לסנסציה?

"נעשה את המקסימום כדי לתת הופעה מכובדת. אני סומך על השחקנים שלי שיעשו את הכי טוב. הסיכויים לא לטובתנו, אנחנו לא בנויים לליגת העל, אבל בספורט הכל פתוח. יום חלש שלהם, יום מצוין שלנו ומי יודע מה יהיה? אם לא נעלה, בעונה הבאה הקבוצה תשנה את פניה ותכוון לכיוון הצמרת. במהלך העונה נוכל לדעת אם אנחנו כבר בשלים לליגת העל".

אביעד בנזימן במדי הפועל. בשבוע הבא - נגד הפועל

המשחקים ייערכו במהלך השבוע הבא, כשהראשון יתקיים בחולון והגומלין בפ"ת. עדיין לא נקבעו מועדים סופיים.