אור אילוז יורה את הפנדל ששולח את מחנה יהודה לליגה ב'

הערב (רביעי) ייערך בהיכל התרבות ערב חגיגי לציון 80 שנה להקמתה של הפועל מחנה יהודה, קבוצת הכדורגל הוותיקה, עם העבר המפואר, שמייצגת את השכונה הקטנה שבמזרח פתח-תקוה.

למרות חגיגיות האירוע, הוא ייערך בצל האכזבה הגדולה - הקבוצה הבוגרת של המועדון נשרה אחה"צ לליגה ב' אחרי הפסד ביתי 1:0 להפועל בקעת הירדן. שש עונות רצופות בליגה א' מגיעות לקיצן.

בעקבות התוצאה התבססה בקעת הירדן במקום ה-14, המוביל למשחקי המבחן כשבמאזנה 24 נק', חמש יותר ממחנה יהודה המדורגת 15, השולח ישירות לליגה ב'. ביום חמישי הבא ייערך מחזור הסיום של הליגה, אולם משחקה של מחנה באזור יהיה לפרוטוקול בלבד.

כמאתיים צופים בסיננטי שליד האיצטדיון העירוני ראו משחק כדורגל חלש להחריד וכמעט נטול אירועים.

לקראת תום המחצית הראשונה ובחלקה הראשון של השנייה החל להירשם לחץ מסוים על שערה של בקעת הירדן, אולם חלוצי מחנה לא היו מדויקים ולא ניצלו את ההזדמנויות הבודדות אליהן הגיעו.

בדקה ה-83, כשנראה היה שהמשחק יסתיים ללא הכרעה וזהות היורדת שתצטרף לבית"ר כפ"ס ייקבע במחזור הנעילה, הגיעה טעות בהגנת מחנה יהודה שאפשרה לחלוץ אורח לחדור לרחבה. דור אלברמן, בלם מחנה יהודה, הכשילו והשופט הורה על כדור עונשין מ-11 מ' ושלף לאלברמן את הצהוב השני והאדום.

אור אילוז לקח את האחריות והכניע את מייקל חכים, שוער מחנה יהודה - 0:1 לבקעה.

עד לסיום ניסתה מחנה יהודה להשוות ב-10 שחקנים, אבל הייתה מאוד לא מדויקת ושריקת הסיום קבעה סופית - הפועל מחנה יהודה ירדה.

הקפטן סולי צמח יורד חפוי ראש בסיום המשחקכתובת הירידה הייתה על הקיר כבר מהעונה שעברה. בשש העונות שחלפו מאז העלו המאמנים ראובן כץ וראובן קטן את מחנה יהודה לליגה א', הקבוצה הצליחה להימנע ממאבקי תחתית ותקעה יתד במרכז הטבלה. באותה עונה עלתה מחנה מהמקום הראשון בליגה ב' דרום א', בעוד מ.ס. כפר קאסם סיימה שנייה ועלתה דרך המבחנים. הדרך שעברו המועדונים הייתה שונה ואך סמלי שביום בו מחנה חוזרת לליגה ב', כפר קאסם עולה ללאומית. בעונה שעברה הקבוצה הידרדרה לתחתית וניצלה רק בזכות ניצחון במשחקי המבחן על הפועל אור יהודה.

העונה הנוכחית נפתחה בצורה נוראית, עם שמונה הפסדים רצופים ושער זכות אחד עד המחזור השמיני. בשלב זה מונה לתפקיד המאמן דורון ממן, שהיה לרביעי לעמוד על הקווים בקבוצה. ממן הצליח לאושש את הקבוצה ולפרקים נראה שהיא מצליחה להתרומם לכיוון מרכז הטבלה, אולם רצף של כשלונות דרדר אותה חזרה למקום ה-15. ניצחון על העולה הטרייה ללאומית, מ.ס. כפר קאסם, הפיח תקוות ובשבועיים האחרונים הקבוצה סיימה בתיקו מול מכבי הרצליה והכח עמידר ר"ג מהצמרת. אולם בעונה בה מנצחת הקבוצה רק ארבעה משחקים וצוברת רק 19 נק', היא לא יכולה להישאר בליגה. גם לעובדה שהיא נאלצה שוב לנדוד למגרש הסינטטי ולא לשחק במגרשה הביתי שעובר שיפוץ שרק הולך ומתארך, ישנה השפעה רבה.

בעונה הבאה תנסה הקבוצה לשוב למקומה הטבעי בליגה א' ואת המסע הזה, יש לקוות, היא תעשה כבר ממגרשה הביתי המשודרג.

הקבוצה עם העבר העשיר, שהלהיבה את כל הכדורגל הישראלי בשנות השישים עם הסגנון הברזילאי (ודגלי ברזיל עדיין מונפים במשחקיה, כולל היום), יודעת היום רגע שפל. אבל דווקא היום, כשבמועדון חוגגים את העבר העשיר, אפשר להאמין כי לתקופה הרעה יש סוף קרוב ומחנה יהודה עוד תשוב ותופיע על מפת הכדורגל הישראלי.