כמה מהם יגיעו למשחקי הבית? אוהדי הפועל פ"ת. צילום: אורן אהרוני

ארגון "החזית הכחולה" ועמותת "הכחולה" הודיעו אתמול כי יחדלו מלהגיע למשחקי הבית של קבוצת הכדורגל הפועל פ"ת עד להודעה חדשה וזאת מאחר ומפרק הקבוצה, עו"ד יצחק יונגר, ממאן להוציא את הקבוצה למכרז.

"בתחילת העונה רכשנו וקראנו לרכוש מנויים לסיבוב הראשון בשיתוף פעולה עם עמותת הכחולה לאחר שהגיעה להבנה עם מפרק המועדון כי בתום הסיבוב, המועדון יצא למכרז", נכתב בהודעת החזית, "נוכח העובדה כי המפרק לא רק שלא עמד בהבטחתו, אלא גם יוצא כנגד העמותה ואוהדי המועדון, רואים אנו עין בעין עם העמותה ולאחר מחשבה עמוקה, כארגון ששם לפניו ומיישם את העקרון ללוות את המועדון ככלל ואת קבוצת הבוגרים בפרט בכל מקום, בארץ ובעולם ולא משנה באיזה מצב, החלטנו כי, ארגון החזית הכחולה 06 לא יקח חלק במשחקי הבית בלבד עד להודעה החדשה ומכאן אנו קוראים לכל אוהדי הפועל להבין כי בזמנים קשים יש לנקוט בפעולות קשות, ולהצטרף אלינו בכדי לממש את המטרה. הכדורגל לעם - הקבוצה לאוהדים!"

בעמוד הפייסבוק של העמותה נכתב כי: "צר לנו ששחקני הקבוצה הבוגרת לא יזכו לתמיכת הקהל, שהם זקוקים לה כל כך- הם כמובן לא אשמים במצב שנוצר. הקהל הכחול הוא אחד מהקהלים הגדולים בליגה הלאומית, המלווה את הקבוצה שלו למשחקי הבית ולמשחקי החוץ, ומהווה גורם משמעותי בהצלחת הקבוצה."

התגובות להודעות היו רבות, סוערות וחלוקות.

לצד חברי העמותה שהביעו תמיכה במהלך והודיעו כי לא יגיעו למשחקי הבית כבר החל מהמשחק הקרוב, קרב התחתית הבוער מול בני לוד, שייערך מחר (שני, 19:40) ב"ראש הזהב", היו גם קולות אחרים, שלא אהבו את המהלך.

"לא משנה כמה צודק המאבק של אנשי העמותה, להחרים משחקים של הפועל אסור ואי אפשר, בטח במצבה הנוכחי", אמר אוהד וחבר עמותה, "לא ברורה לי ההחלטה הזאת, דווקא אחרי שהקבוצה תופסת מומנטום, מנצחת בשני משחקים רצופים, בורחת מהמקום האחרון ומראה פתאום שהישרדות בליגה אפשרית. עכשיו אנחנו יכולים להראות את הכוח והדחיפה שאפשר לתת לשחקנים, לא לברוח ולהשאיר אותם לבד, כאילו הם עוד קבוצה בליגה הלאומית ולא הפועל פ"ת".

חבר אחר בעמותת "הכחולה" אמר כי "לא ברור מה המהלך הזה מקדם כרגע. במקום להראות תצוגת תכלית של העוצמה שיש לקהל ולעמותה, הם נוקטים במהלך שיתפרש כייאוש ממצב הקבוצה וספק אם בכלל ישפיע על מישהו".

אוהד שלישי הוסיף: "גם בלי החרם לא מגיעים יותר ממאות בודדות של אוהדים למשחקים. לא תהיה פה פגיעה אמיתית באף אחד. מחאה צריכה להיראות והמקום הכי טוב שלנו להראות אותה הוא ביציע. כמו שכבר הוכחנו בעבר. אולי בשחקנים, שצריכים את העידוד הזה, אבל אני מניח שגם הם כבר התרגלו לשחק מול יציעים חצי ריקים".

ומה עם השחקנים? מטבע הדברים, גם הם היו שמחים לראות את האוהדים נשארים ביציע ולא משאירים אותו ריק. "אני מבין את המחאה של האוהדים", אמר אחד השחקנים, "ברור לי שהם אחרי מסע ארוך והם מרגישים שאוטוטו הוא יכול להסתיים ושעושים להם עוול. אבל אף אחד מהם לא רוצה קבוצה בליגה א'. הם לא רוצים, אנחנו לא ואני בטוח שגם המפרק. בואו, תראו את הכוח שלכם, תהיו חיוביים. אל תלכו נגד".

עו"ד יונגר. תגובה חריפה

המפרק, עו"ד יצחק יונגר, שלח הבוקר מכתב חריף לבית המשפט ובו תקף את החלטת העמותה להחרים את המשחקים וזאת בהמשך לתגובתו ותגובת עמותה לבקשתה הדחופה של האחרונה לבית המשפט, שיורה למפרק לצאת למכרז במיידי. לטענת המפרק, המובאים בפנייתו לבית המשפט, העמותה החריפה את לחציה עליו, באופן שיש בו "ניסיון פסול על הליך משפטי תלוי ועומד". המפרק מצטט מהודעת העמותה ומסכם: "ככל שהיה מדובר בחברה "רגילה" המצויה בהליך פירוק מפעיל, אשר אחד המעוניינים לרוכשה, היה נוקט בפעולות כה אגרסיביות על מנת לפגוע בפעילותה השוטפת לצורך הפחתת שוויה, תוך פגיעה בנושי אותה חברה, הייתה התנהלות שכזו בלתי מקובלת לחלוטין. לצערו של המפרק, גם בעניין זה סבורה "הכחולה", כי משעה שהמדובר ב"אוהדי כדורגל", חלים על התנהלותם כללים אחרים ויש להוקיע זאת".