קפטן סולי צמח. "האשמה בנו השחקנים". צילום: אלי אלגרט

אחרי תבוסה קשה בתוצאה 4:0 בחוץ מול שמשון כפר קאסם בשישי האחרון, הפועל מחנה יהודה ממשיכה להשתרך במקום ה-15 של ליגה א' דרום, כשלסיום העונה נותרו עוד ארבעה מחזורים בלבד.

למזלה של מחנה, גם בקעת הירדן, המדורגת במקום ה-14, אחד מעל מחנה יהודה, הפסידה במשחקה והפער בין השתיים נותר שלוש נקודות בלבד. הקפטן סולי צמח לא בורח מהאמת. "הוחלפו העונה חמישה מאמנים תוך זמן קצר וזאת הייתה התנהלות לא נכונה בעיניי, אבל מאז היה לנו מספיק זמן לתקן", אמר צמח, "יש לנו היום מאמן מצוין, דורון ממן, שעשה דברים בכדורגל הישראלי, הוא מוטיבטור ואין לי אף מילה רעה לומר עליו. האשמה כולה היא בנו השחקנים. היכולת שלנו פשוט לא מספיק טובה. הסגל קצר מאוד ולא מספיק טוב. יש בו כמה שחקנים טובים והיינו צריכים לדעת למשוך את הקבוצה למעלה, אבל כדורגל זה לא טניס. כבר הצלחנו להתרומם מעל הקו האדום, אבל לא יצרנו מומנטום חיובי ובכל פעם בעטנו בדלי. אנחנו מתאמנים טוב, אבל לא מביאים את זה למשחק, סופגים שערים ולא מצליחים להתאושש מזה. מנטאלית, אנחנו חלשים. למזלנו, התחתית העונה מאוד חלשה וגם בקעת הירדן לא צברה הרבה נקודות ויש לנו עוד הזדמנות לתקן".

הדרך לתיקון פשוטה למדי – בשבועיים הקרובים תפגוש מחנה שתי יריבות מהצמרת – החמישית מכבי הרצליה בבית (מחר, 12:15) ובמחזור הבא תתארח אצל הכח עמידר רמת גן המדורגת במקום השני. המטרה, מספר צמח, היא להישאר בטווח משחק אחד מהבקעה אחרי שני המחזורים, כיוון שבמחזור ה-29, מחזור אחד לסיום העונה, היא תגיע למחנה למה שאמור להיות קרב על עונה שלמה. "ידענו כבר להתעלות מול יריבה חזקה כמו מ.ס. כפר קאסם ולנצח אותה לפני כמה מחזורים", סיפר צמח, "אנחנו חייבים לעשות זאת שוב, כי אנחנו עם הגב לקיר. נבוא במאה אחוז למוטיבציה למשחק מול הרצליה, שיכול להיות הצ'אנס האחרון שלנו".

עכשיו זה זמנם של השחקנים הוותיקים.

"אני מרגיש את זה כבר חודש ובכל זאת, הגענו למשחקים ועשינו במכנסיים. ובכל זאת, אני אופטימי. מאיפה שואב את האופטימיות? כי אני מאמין בחבר'ה שלנו ואומר באמונה שלמה שאנחנו יכולים לעשות את זה. אם נצליח לשרוד את השבועיים האלה, יהיה פה שמח בסוף העונה".