הפועל בדרך לליגה אחרת. בתקווה שהדרך תהיה מעלה. צילום: באדיבות המועדון

בעוד חמישה ימים יילכו אזרחי ישראל לקלפי בפעם השנייה בתוך חמישה חודשים. יש מי שמקונן על כך ויש מי ש"משתמש" ברוח הדמוקרטיה ששוב מנשבת מעלינו ועושה קמפיין משלו, שלא מחפש להשפיל, להקטין או לבאס אף אחד.

 בהפועל פ"ת פצחו הבוקר בקמפיין רשתי שכולו מחווה לסיסמאות ושלטי הבחירות שמציפים את כולנו בחודשים האחרונים בכל מקום אליו פנינו וגם כשאנחנו יושבים בבית ורוצים קצת שקט.

מה בתפריט ה"פוליטי" של המועדון שבבעלות אוהדיו? לכל הכרזות מכנה משותף - הכיתוב "בוחרים הפועל - מצטרפים לעמותה (הכחולה-א.ק.) ועושים מנוי", לצד פתק ההצבעה ועליו: "הפ-הפועל פתח-תקוה בראשות האוהדים".

נתי בנימין, המגן השמאלי של הקבוצה, ששמו מזכיר במידה רבה את זה של ראש הממשלה, בנימין נתניהו (או בן ניתאי כפי שנקרא בעבר), זכה שתמונתו תתנוסס על שלט המכריז: "בנימין נתי, סוגר את השמאל", כולל ה-ל' המפורסמת של מפלגת הליכוד. הכוונה היא, כמובן, לפריצותיו באגף שמאל של הפועל ולא שום דבר אחר.

עוד "השאלה" שביצעו בהפועל מקמפיין הליכוד - תמונות הענק של נתניהו לוחץ את ידיהם של חבריו (לפעמים) דונלד טראמפ וולדימיר פוטין, תחת הכיתוב "נתניהו - ליגה אחרת", הפכה בגירסא הכחולה ל"הפועל פתח-תקוה לליגה אחרת" (בתקווה שמדובר בליגת העל ולא בליגה א', כן?).

נתי בנימין (לא נתניהו). שמאל. חזק. צילום: באדיבות הקבוצה

גם מפלגת העבודה-גשר סיפקה חומרים לקמפיין של הפועל. המפלגה שבראשה עומד עמיר פרץ, שאחראי על פיתוחה של מערכת "כיפת ברזל", הכריזה כי היא תספק "כיפת ברזל חברתית", לצד תמונותיהם של פרץ ושותפתו אורלי לוי-אבקסיס. בהפועל החליפו את השניים בשוער ברק לוי ובבלמים יעקב אבבה ומתן גושה והכריזו: "כיפת ברזל בהגנה"!

ההגנה שאמורה ליירט כל איום על שערה. צילום: באדיבות הקבוצה

השלט האחרון שואל אף הוא מכרזה של העבודה-גשר, שהציבה תמונות של פרץ, לוי-אבקסיס ומס' 3 ברשימה, ח"כ איציק שמולי, ותחתם הכיתוב - "בני אדם. לפני הכל". בגירסת הפועל החליף יציע מלא באוהדי הפועל את הפוליטיקאים והכיתוב השתנה ל: "אוהדים לפני הכל" ומתחת הכיתוב - "כחול שחור", בהתאם לצבעי המדים החדשים של הקבוצה. צבעי הקבוצה הם עדיין כחול ולבן, למרות הבחירה במדים שונים ובכרזה נבחר הצירוף הנ"ל כדי להימנע מזהות מוחלטת עם מפלגת "כחול לבן". בהפועל ובכדורגל בכלל יודעים שאין מקום לפוליטיקה.

לפני הכל - גם בעלים. כחול (שחור?) זה הצבע. צילום: באדיבות הקבוצה

החגיגה הדמוקרטית לא מסתיימת רק בקמפיין המקורי - ביום שני הקרוב, לפני משחק הקבוצה מול הפועל אום אל פאחם ייערכו בחירות הרות גורל לא פחות מאלה שיתקיימו למחרת ברחבי הארץ. אוהדי הקבוצה יתבקשו לבחור את שלושת שירי האוהדים האהובים עליהם מתוך רשימה של 12 שירים שנבחרו מראש, המייצגים תקופות שונות, החל מקלאיסקות ותיקות ועד לכאלה שנכנסו לרפרטואר רק בשנה החולפת.

זכרו - כל קול משפיע. צאו להצביע!

בתחתית - בוחרים הפועל..