תמונה קבוצתית של אלופים, מדליות וצלחת. צילום: אורן אהרוני

הנוער של מכבי פתח תקוה עשה היסטוריה והבטיח היום (שבת) את הזכייה שלו  באליפות ליגת העל בכדורגל בפעם הראשונה בהיסטוריה.

(קטע מחגיגות האליפות. צילום וידאו: מושיקו הרלינג)

הקבוצה של המאמנים/בני דודים, תמיר ונאור לוזון, הביסה את הפועל ת"א 1:4 ורשמה את שמה בספר האליפויות של הליגה הבכירה לנוער. לראשונה מאז 2008 יש לליגה הזאת אלופה שאינה מכבי ת"א או מכבי חיפה ואין ראויה יותר ממכבי פ"ת של העונה לעשות זאת.

עמנואל מווידה, כוכב משחק האליפות, חוגג אחד משני שעריו. צילום: אורן אהרוני

הקבוצה השתלטה על הפיסגה בשלב מוקדם של העונה ולא איבדה את המקום הראשון למרות ניסיונתיה של מכבי ת"א, השנייה בטבלה, לזנב בה.

הכדורגלנים הצעירים של מכבי ידעו לשמור על קור רוח ולנצח גם במשחקים פחות טובים והתוצאה - מחזור אחד לסיום העונה מחזיקה הקבוצה ביתרון של שבע נקודות על פני מכבי ת"א עם 62 נק' ויחס השערים הטוב ביותר בליגה - 31:64. מכבי כבשה הכי הרבה וספגה הכי מעט.

החגיגה לא נגמרת. צילום: אורן אהרוני

מכבי אירחה היום את הפועל ת"א לעיניי כ-500 צופים, כשהיא יודעת שניצחון יסגור עבורה את הסיפור. גם הפסד של מכבי ת"א מול מכבי חיפה יעשה את העבודה. בסופו של דבר, אגב, שני המקרים אכן התרחשו.

הפתיחה הייתה פחות טובה. כבר בדקה השלישית עלתה הפועל ת"א ליתרון מפתיע משער של אושר דווידה.

אולם במכבי של העונה, לצד היופי והאיכות יש גם הרבה אופי. הכוכבים הצעירים לא נשברו או נלחצו מהפיגור המוקדם והקשר הזמבי עמנואל מווידה נכנס לפעולה. כבר בדקה השישית הוא השווה בנגיחה מצוינת אחרי הגבהה של אורי ארצי. מכבי המשיכה ללחוץ ולהחמיץ עד שבדקה ה-34 השלים ארד בר את המהפך כשנגח את ה-1:2. שער תשיעי העונה לבר.

הסיפור נסגר בדקה ה-65 משער נגיחה שלישי ושני של מווידה, אחרי בישול נהדר של יוני מבשוב. מווידה עולה לשבעה שערים העונה.

נאור לוזון, אחד מצמד מאמני הקבוצה, מונף אל על. צילום: אורן אהרוני

עד לסיום מכבי כבר השתעשה ורק חיכתה לשמוע את שריקת הסיום שתיתן את האות לפרוץ החגיגות. לפני כן הספיק המחליף דן כדורי לכבוש את הרביעי של הקבוצה והחמישי שלו העונה. 1:4 בסיום וחגיגות גדולות.

מכבי עשתה את זה ובגדול. עם הרבה כישרון, אבל בלי טיפת אגו ובלי שחקן אחד שהתבלט מעל כולם, אולי למעט מלך שעריה, ליאל עבדה, שסיים עם 12 שערים וזאת בעונתו הראשונה כשחקן נוער מן המניין.

צמד המאמנים ידעו לשמור על קור הרוח של השחקנים, להשאיר אותם עם הרגליים על הקרקע ודרוכי מטרה. נאור לוזון אמר בסיום:  "זה כל הזמן היה קרוב. עשינו לעצמנו את החיים קשים בחלק מהמזמן. היינו הקבוצה הכי ראויה לזכות העונה באליפות. ניצחנו הכי הרבה וכבשנו הכי הרבה. גאווה".

 תמיר לוזון: "זה משהו שחלמנו עליו ורצינו אותו. עברנו עוד שבוע ועוד שבוע עד שזה קרה. יש פה התפרצות של רגשות".

המילים שאומרות הכל. מכבי פ"ת חוגגת אליפות. צילום: אורן אהרוני

גם יו"ר ההתאחדות ויו"ר המועדון לשעבר, שינו זוארץ, בירך את האלופים: ״ברכות לקבוצת הנוער של מכבי פתח תקוה על הזכייה ההיסטורית בתואר האליפות באופן כה מרשים. מכבי פתח תקוה מצטיינת בגילי הילדים והנוער לאורך שנים והזכייה באליפות היא פרס ראוי עבור כל העוסקים במלאכה: בעלים, צוות מקצועי וניהולי, שחקנים וכמובן הורי השחקנים והאוהדים. אני מאמין גדול באיכות השחקנים הצעירים שצומחים כאן ובכך שהם יהיו חלק מרכזי בעתיד המבטיח של הכדורגל הישראלי. ההתאחדות תמשיך לפעול יחד עם המועדונים בכל הדרכים כדי לטפח את הדור הצעיר ולחזק את הבסיס החיוני כל כך לצמיחה ולשגשוג. איחולי הצלחה ועתיד מצוין לחבורת הנוער שזה עתה רשמה הישג מקצועי והיסטורי נדיר״.