מוליכת ליגת העל לנוער, מכבי פ"ת. צילום: באדיבות האגודה

גם כשהקבוצה שהוא מאמן ביחד עם בן דודו נאור מובילה בשש נקודות על פני השנייה בטבלה, מכבי ת"א, מסרב תמיר לוזון להצהיר שקבוצתו מכבי פ"ת הולכת לזכות באליפות  12 מחזורים לסיום העונה, יש באוויר ריח חזק של אליפות, אבל תמיר לוזון מרגיע. "אם במרץ נהיה באותו מצב, אתחיל לדבר על זה", הוא אומר, "אבל אנחנו לא מתרכזים במה שיהיה בעוד חודש, אלא במשחק הקרוב. אני לא יכול לעצור את הדיבורים סביב הנושא בתקשורת ומצד אנשים במועדון, גם כל מי שתופס אותי ואת נאור ברחוב מדבר על זה. אבל אנחנו חייבים להישאר עם הרגליים על הקרקע. החלטנו על דרך מסוימת בתחילת העונה ונישאר נאמנים לה".

בשבת האחרונה יצאה מכבי לרעננה וחזרה מהמגרש הקשה עם 1:4 מרשים. ניצחון רביעי בחמשת המחזורים האחרונים, מאז המעידה מול קרית שמונה שניצחה בפ"ת 1:2. "לשחקנים יותר קל להיכנע לדיבורים האלה וראינו בהרבה משחקים, בהם במקום לשחק משוחרר, הם התחילו לשחק על תוצאה ולסגור את המשחק", מספר לוזון, "אנחנו עושים איתם הרבה שיחות. יש לנו פסיכולוג צמוד בשם דניאל קסל ומסבירים להם שצריך ליהנות מהדרך. היו לא מעט משחקים בידיים שלנו והם התפקששו כי הרגשנו איזשהו לחץ שלא אמור להיות. כל קבוצה צריכה לדעת להתמודד עם לחץ, אבל יצרנו לחץ לא בריא שלשמחתי הצלחנו ללמוד לשחרר".

בשבועיים הקרובים תפגוש הקבוצה שתי יריבות לצמרת – בשבת הקרובה תארח מכבי את הפועל ב"ש הרביעית ובשבת הבאה ייערך משחק העונה מול מכבי תל-אביב. "זאת תישמע קלישאה, אבל בליגה לנוער אין דבר כזה משחק לא קשה", טוען המאמן, "על הנייר יש קבוצות פחות איכותיות, אבל כל משחק קשה בדרכו. אנחנו צריכים להביא לכל משחק את הנחישות, הלב והנשמה ואז גם האיכויות שלנו יבואו לידי ביטוי. באר- שבע היא לא משוכה קלה. בסיבוב הקודם ניצחנו אותם 0:2, אבל היה לנו מאוד קשה. מאז הם מינו מאמן ספרד שמבין הרבה כדורגל. יהיה משחק מורכב, אבל באר שבע תבוא גם לשחק כדורגל, כך שצפוי משחק מעניין. מכבי ת"א? אני לא עוסק בזה ואם אשמע את אחד השחקנים שלי מדבר על המשחק הזה, אזכיר לו שהוא עוד רחוק".

בשבועות האחרונים נוסף לצמד נאור ותמיר לוזון תואר נוסף – עוזרי מאמן בקבוצה הבוגרת. תחילה של מראד מגמאדוב וכעת של גיא לוזון, לצד מגמאמדוב. המשמעות – שני אימונים ביום ושני משחקים בכל סופ"ש. איך עושים את זה? "קודם כל צריך תמיכה מהבית", מסביר לוזון, "לא כל אישה עם שני ילדים, כולל תינוקת טרייה, הייתה נותנת את הזמן והחופש לכל זה. אני שמח שלי זה מתאפשר. אני לומד המון מגיא וממראד וצובר ניסיון. מעבר לכך, אנחנו שותפים לבניית האימונים, להתייעצויות בנוגע להרכב, מנתחים את היריבה ועושים סקאוטינג".

ואין פגיעה בקבוצת הנוער?

"אם היינו מרגישים את הפגיעה הכי קלה בנוער, נאור ואני היינו זזים הצידה. התחלנו משהו בקיץ ואנחנו רוצים לסיים אותו בצורה הכי טובה".

אגב, כבר במשחקו השני בבוגרים, מול הפועל ב"ש, לוזון הורחק ובית הדין של ההתאחדות שלח אותו לעוד שני משחקים ביציע, הראשון מהם היה השבוע מול סכנין. "בבוגרים יש לחץ אחר, אנחנו נאבקים בתחתית והאמוציות קצת השתלטו עליי", הסביר, "אני מאמין שלמדתי מזה ולא אחזור על הטעות".

נתעקש ונשאל – אם לא תקחו אליפות בנוער, זאת תהיה אכזבה?

"האכזבה הכי גדולה שלי תהיה אם לא נצליח להעלות לפחות שלושה או ארבעה שחקנים לקבוצה הבוגרת. לא פחות מכך. זה הדבר הכי חשוב".