מוליכת ליגת העל לנוער, מכבי פ"ת. כאן כדי להישאר. צילום: באדיבות האגודה

לאורך כל העונה, כשנשאל תמיר לוזון, אחד מצמד המאמנים של קבוצת הנוער של מכבי פ"ת, מתי יסכים לדבר על כך שקבוצתו רצה לאליפות, תשובתו הייתה שרק בסוף חודש מרץ יוכל לעשות זאת.

והנה, השבוע הראשון של אפריל הגיע ולמרות תקופה לא יציבה לאחרונה, מכבי פ"ת עדיין ראשונה בטבלה, שישה מחזורים לסיום העונה, ביתרון שלוש נקודות על פני סגניתה מכבי ת"א. "עכשיו אפשר לדבר על אליפות", אמר לוזון בחיוך, "אנחנו נמצאים במקום הראשון והמטרה היא להישאר שם".

מכבי מבוססת בפיסגה למרות שהפסידה בכל שלוש משחקי החוץ האחרונים שלה (אחרי שניצחה בתשעת הראשונים מפתיחת העונה). בשבת היא הפסידה בחיפה למכבי המקומית, האכזבה הגדולה של העונה והחמיצה הזדמנות להגדיל את הפער אחרי שמכבי ת"א סיימה רק בתיקו 2:2 עם הפועל ב"ש. "לאחרונה הרבה יותר קשה לנו", הודה לוזון, "מורגש הלחץ על השחקנים. כמה שאנחנו ננסה שלא לדבר על אליפות ונבודד אותם מכך, הסביבה מדברת ועוסקת בזה. מעבר לכך, אנחנו מתמודדים מול קבוצות שנלחמות על חייהן ומגיעות מולנו בשיא המוכנות והריכוז וזה לא פשוט. בשלבים האלה של העונה אין לצפות לתצוגות כדורגל גדולות וכל משחק יהיה קשה ועד הדקות האחרונות. בשבת יצאנו מאוכזבים מכך שלא ניצחנו בלי קשר לתוצאה של מכבי ת"א. לא נראינו ולא שיחקנו טוב. ההכנה הייתה לקויה, עם שלושה שחקנים שנסעו עם נבחרת הנוער ואחרים שהיו פצועים וחולים".

הזכרתם כבר את המילה "אליפות" בחדר ההלבשה?

"אנחנו לא מדברים עליה. מתחילת העונה אנחנו עסוקים רק במשחק הקרוב. לא במה היה, בכמה יצא המשחק של מכבי ת"א. מתרכזים רק ביריבה ואיך לנצח אותה. זה לא משנה אם נדבר או לא. מעבר לכך, אנחנו אומרים לשחקנים לאחרונה שאליפות זה כיף גדול ובונוס נהדר, אבל הקריירה שלהם יותר חשובה. לרבים מהם, זה החודש וחצי האחרון לפני שהם עולים לבוגרים, הזדמנות גדולה להראות את היכולות שלהם ולהתקדם. זה הדבר החשוב באמת".

בשבת (12:00) תארח מכבי את בית"ר ירושלים, המדורגת במקום ה-13 עם 25 נק', רק אחת יותר מהקו האדום. "עוד משחק מול קבוצה שנלחמת על חייה", אמר לוזון, "יהיה קשה, קשוח ואגרסיבי. נצטרך להיות מרוכזים עד הסוף. אנחנו במקום הראשון, רוצים להישאר בו עד הסוף ולא מהססים לומר זאת בריש גלי. אבל כדי שזה יקרה, אנחנו צריכים להמשיך ולעשות מה שעשינו מתחילת העונה – להתעסק רק במשחק הקרוב".