שחקני הקבוצה מודים לקהל שהגיע למרות החרם, בסיום המשחק

תנו לרוי מליקה לשחק בכל שבוע נגד בני לוד ותראו סקורר בלתי ניתן לעצירה. החלוץ הצעיר פתח את העונה עם שער לרשתה של לוד במחזור הראשון, כשהפועל ניצחה 0:2. מאז שבת מכיבוש.

אמש (שני), הגיעה לוד לפתח-תקוה ומול כמאתיים אוהדים שלא השתתפו בחרם שהכריזו עמותת "הכחולה" וחברי ארגון "החזית הכחולה", הפכה פיגור מוקדם ליתרון 1:2. שתי דקות מתוך שמונה (!) הדקות שהוסיף איתן שמואלביץ' לאור בזבוזי הזמן של האורחים, קיבל מליקה כדור נהדר מחברו להתקפה, השחקן המצטיין של הפועל העונה, אמאדו סוקונה ומקרוב ירה את השיוויון, אחד השערים החשובים ביותר שכבשה העונה הפועל.

כאמור, המשחק החשוב כל כך, בין הקבוצות שמדורגות במקומות 14 ו-15 ,כשללוד יתרון של שלוש נקודות על פני יריבתה, התפתח בצורה מוכרת.

זאת הפעם הרביעית שהפועל מובילה ראשונה, מאבדת את היתרון, נקלעת לפיגור ומצליחה להשוות בסיום. הפעם התסריט היה, כאמור, דרמטי במיוחד.

בדקה ה-17 כבש גל לוי את שערו הרביעי בשלושה משחקים. לאחר השער נראו שחקני הפועל נמרצים ותקפו את שערה של לוד בניסיון להשיג את השני.

באחד הניסיונות הבודדים של לוד לצאת קדימה, סחטו שחקניה קרן. אם שני הניצחונות הרצופים שרשמה הקבוצה השכיחו מליבו של מישהו את הבעיה שיש להפועל בהגנה מול מצבים נייחים, הגיעה הדקה ה-33 וסיפקה תזכורת כואבת. ערבוביה ברחבה הסתיימה בבעיטה של הבלם המצוין של לוד, אולריש מלקה. הכדור פגע בקובי מור מהפועל והתגלגלה לרשת – 1:1.

אחרי השער הצליחה הפועל להימנע מהקריסה המנטאלית שאפיינה אותה במחזורים רבים, אבל למעשה רק דחתה אותה. בדקה ה-36 שגיא דרור עמד במצב נוח מול שערה של לוד, אבל התמהמה והכדור נלקח ממנו. שלוש דקות לאחר מכן, הצליח גל לוי לעבור את שוער לוד, אסף רז, אבל מעד ולא הצליח לכבוש.

בפתיחת המחצית השנייה השתלטה לוד על המשחק ותקפה את שערו של דודי אלון ללא הפסקה. בדקה ה-53 מנעו אלון בהדיפה נהדרת לבעיטה של מורד אבו ענזה ומיד אחר כך ירין חסן בגלישה הירואית לרגלי רז שביט שעמד מול שער חשוף, למנוע את המהפך.

דקה לאחר מכן נפער חור גדול במרכז ההגנה, דודי אלון יצא באיחור ואבו ענזה ניצל זאת בכדי לחלוף על פניו ולגלגל לרשת החשופה.

מרגע זה ועד לסיום כמעט ולא שיחקו כדורגל. שחקני לוד בזבזו את הזמן בצורה מוגזמת וטוב עשה שמואלביץ' שהעניק למשחק תוספת זמן ראויה. בדקה ה-92 מליקה השווה ועד לסיום לא הצליחה הפועל להשלים את המהפך.

הפועל רושמת משחק שלישי ברציפות ללא הפסד, אבל בקבוצה יודעים שבמשחק הזה הייתה חייבת הקבוצה לנצח.

בעקבות התוצאה נשמר הסטטוס קוו בתחתית, כשהפועל עולה ל-10 נקודות ונשארת במקום ה-15, המוביל ישירות לנשירה לליגה א', בעוד לוד מקום אחד מעליה עם 13. הפועל מרמורק, שבמקום האחרון עם שש נקודות תשחק הערב בעכו ותנסה לרשום ניצחון ראשון שיצמיד אותה למדורגות מעליה.

ביום שישי (15:00) תצא הפועל לאיצטדיון רמת גן ותנסה להשלים ניצחון שני העונה על הפועל המקומית. בסיבוב הראשון, כזכור, חגג אמאדו סוקונה את השער הכי דרמטי של העונה, כשכבש בדקה ה-92 ונתן ניצחון שני ברציפות והרבה אופטימיות לאוהדי הקבוצה. מאז, האופטימיות הזאת הלכה ודעכה.