סוקונה עם בנו. בהפועל מקווים כי ישוב למגרשים בהקדם. צילום: סער כרמלי, הפועל פ"ת

בשורה לא נעימה לאנשי ואוהדי הפועל פ"ת לקראת המשחק מחר (שני) בעפולה, במסגרת המחזור הראשון של הליגה הלאומית.

הקבוצה תיאלץ להתמודד ללא השחקן המצטיין שלה עד כה, החלוץ הצרפתי, אמאדו סוקונה. 

סוקונה, מלך שערי הקבוצה בעונה שעברה (13 שערים), הספיק לכבוש שלושה שערים בגביע הטוטו ונראה בכושר מצוין בפתיחת העונה. אולם במשחק מול הפועל רמת גן בשלב חצי גמר המפעל ניכר כי הוא מתקשה בתנועה וסובל מפציעה.

מתברר כי סוקונה סובל מפציעה בברך, אותה הוא סוחב כבר מהעונה שעברה, מה שהשבית אותו מאימונים בימים האחרונים. בשל הידיעה שייעדר משני המשחקים הקרובים, אושר לסוקונה להמריא לצרפת, שם יינשא לזוגתו, מה שיאפשר לו להסדיר את שהותה בישראל.

חומרת הפציעה של סוקונה עדיין לא ברורה ולא מן הנמנע שייעדר תקופה ארוכה - מספר שבועות וייתכן שאף למעלה מכך, אם כי ישנה אפשרות, שהפציעה פחות חמורה מהמצופה וסוקונה יוכל לשוב למגרשים בקרוב. החלוץ צפוי לעבור בדיקות וטיפולים בצרפת ואחריהן, מקווים במועדון, יהיו חכמים יותר לגבי פציעתו.

הפועל תצא מחר לאחד המגרשים הכי מאירי עיניים עבורה בלאומית. בעוד שבשישה משחקי בית מול עפולה, היא הצליחה לנצח רק פעם אחת, בבירת העמק היא מחזיקה במאזן מרשים של ארבעה ניצחונות, תיקו ואף לא הפסד אחד. אגב, שלושה מהניצחונות היו בתוצאה 1:2. ואם עפולה תוביל ראשונה, לפחות על פי ניסיון העבר, אין זה אומר בהכרח שהפועל בדרך להפסד - בשלושה מחמשת המשחקים בין הקבוצות שנערכו במגרש שבעמק, עפולה הובילה ראשונה. פעמיים הפועל הפכה פיגור לניצחון ופעם נוספת השוותה. 

ב-2015/16 הפועל שיחקה בעפולה פעמיים נוספות - מול היריבה המקומית, במסגרת רבע גמר גביע הטוטו, נפרדו הקבוצות בתיקו 1:1 והפועל ניצחה בפנדלים. בנוסף, אירחה הפועל את אחי נצרת בשל עונס רדיוס שספגה וניצחה 0:2 במשחקו האחרון של מנחם קורצקי כמאמן הקבוצה.

בעפולה שורר חוסר שקט ניהולי מאז תחילת הפגרה ולאחרונה שוחררו חמישה שחקנים מסגל הקבוצה ואחרים נתבקשו לקצץ בשכרם, כך שלמרות פציעתו של סוקונה, הפועל עדיין יכולה לחזור מהצפון עם שלוש נקודות.