ראש העירייה, רמי גרינברג. פועל לאיחודים בעיר? צילום: ריאן

הנהלת קבוצת הפועל מחנה יהודה פרסמה היום (שלישי) הודעה חריפה, בה הם תוקפים את החלטת מועצת עיריית פתח-תקוה לקזז מחצית מתוספת התקציב המיוחדת שניתנת לקבוצות אשר מייצגות שכונות בעיר מזה שנים ארוכות.

במועדון טוענים כי ערב ישיבת המועצה, שהתכנסה ב-25/8, הבטיח ראש העירייה ליו"ר "המחנה", ד"ר אמנון מעבי, כי קיזוז חמישים האחוזים מהתוספת לא ייצא לפועל, אולם לא כך היה הדבר.

"כידוע, במשך עשרות שנים מועצות העירייה וראשי העירייה הקודמים ראו חשיבות רבה לעידוד ילדי השכונות בנטילת חלק בספורט תחרותי חרף קשיים כלכליים", נכתב בהודעת המועדון, "לפיכך תמכו בקבוצות הפרבר (תקציב שוטף) המעניקות מסגרת ספורטיבית-חברתית-חינוכית לילדים בהתנדבות מלאה של פעיליה. זהו מתן הזדמנות שווה לילדים ולא החלטה על קיזוז היסטורי בתקציב קבוצות הפרבר לטובת תקצוב הקבוצות הבכירות אשר הן בבעלות פרטית.

עוד הוסיפו במועדון: "אדרבא, יתמוך ראש העירייה בתקציבן כמו ראשי עירייה קודמים אך מבלי לפגוע בקבוצות הפרבר. העברת התקציב שקוזז לקבוצות הבכירות באה על חשבון ילדים חסרי יכולת כלכלית אך עם רצון רב לשחק במסגרת תחרותית. ספורט הישגי, חשוב ככל שיהיה, אסור שיבוא על חשבון ספורט תחרותי של ילדי השכונות החפצים בשוויון הזדמנויות, כי גם מהם יוצאים שחקנים מוכשרים מאוד. במערכת הבחירות כל המועמדים אמרו: "עם הפנים לשכונות" וממלים אלו לא נותרה המילה – "קיצוץ"! ההחלטה פוגעת קשות ביכולת התמרון הכספית שלנו".

בתקופה האחרונה החל ראש העירייה לקדם את רעיון איחודן של קבוצות בעיר בענפים השונים. עם או בלי קשר לכך, אתמול פרסמנו לראשונה כי מכבי ואליצור פ"ת יתאחדו לקבוצת כדורסל גברים אחת. רעיון דומה נבחן גם בענף הכדוריד בעיר וגם האופציה של איחוד בין קבוצות השכונות של פ"ת - מחנה, עמישב ובית"ר פ"ת הועלה. בכל מקרה, פרט לכדורסל, כל איחוד שיהיה, אם אכן יהיה כך, לא יוכל לצאת לפועל כבר בעונה הנוכחית.

במחנה מפתיעים וטוענים - ראש העירייה רוצה לאחד גם את הקבוצות הבכירות בעיר. "מגמת ראשי הספורט בעירייה היא איחוד קבוצות הפועל ומכבי פ"ת וכן את קבוצות הפרבר כפי שאמר ראש העירייה, לא אחת", נכתב בהודעת הפועל מחנה יהודה, "אנו מודיעים לכבודכם כי נתנגד נחרצות למהלך זה מסיבות רבות ומעל לכול ביודענו כי מהלך האיחוד כל ייעודו: פירוק הפועל מחנה-יהודה בת כשבעים שנה ושימוש במגרש הכדורגל לנדל"ן – לא נוותר על מורשתנו וזהותנו! אדוני ראש העירייה וחברי המועצה, נאבקנו עליו 12 שנה מול ההסתדרות לא לספקולציות נדל"ן ואחרות אלא למען ילדי השכונות".

אגב, לטענת אנשי הפועל מחנה יהודה, בישיבה שהתקיימה בין ראשי אגודות הספורט בעיר, עלה רעיון האיחוד, אולם לא הונח על שולחנן נייר עמדה מסודר או תכנית עבודה מגובשת.

לסיום המכתב, מתייחסים בהנהלת הפועל מחנה יהודה לעניין מגרשה של הקבוצה, אשר נמצא בשיפוץ כבר תקופה ארוכה. "נכון הוא שהעירייה הנוכחית השקיעה 1.5 מיליון ₪ (תב"ר) במגרש (נכון להיום טרם אושר למשחק) וזאת לשם ביצוע חגיגות יום העצמאות", נכתב בהודעה, "שהרי אם טובת הפועל מחנה-יהודה הייתה לנגד עיני מאן דהוא בעירייה את העבודות במגרש היו מסיימים תוך חודשים ספורים לאישור משחקי הקבוצות. ואולי, היינו שורדים בליגה א' (בוגרים) ובליגה לאומית (נוער).

לסיכום, הנהלת "המחנה" פונה לחברי מועצת העירייה וראשה לבטל בישיבת המועצה הקרובה את ההחלטה על קיזוז, או לחילופין לאשר החלטה תשלום 35% דמי שימוש במגרשים כשם שניתן לקבוצות הבכירות, כתיקון שוויוני. אנו מקווים שהשכל היישר יגבר ויוחזר המצב על תקנו".

השיפוץ שאינו נגמר. מגרש הפועל מחנה יהודה. צילום: גיל לרנר

מלשכת דובר העירייה נמסר בתגובה: "ראש העיר רמי גרינברג, מרגע כניסתו לתפקיד, דאג לתחום הספורט בעיר על אף התקציב הגרעוני שעמו הרשות מתמודדת. בנוסף, ראש העיר ביצע מהלך חסר תקדים וקיצץ ממשכורתו 10% אשר נתרמות מידי חודש לטובת ההקצבות לספורט. כמו כן, התקיימו דיונים עם כל אגודות הספורט ונוצר קשר ישיר כפי שלא היה מעולם. לאחרונה הושקעו מיליוני שקלים לטובת הקמת מתקני ספורט חדשים, פריסת דשא סינטטי, שיפוץ והשקעה בכל המגרשים של כל קבוצות הספורט, בניית אולמות חדשים ועוד.

 לגבי התבחינים, נציין כי לאחר שנים שבהן תקציבי הספורט הופנו באופן לא שוויוני למועדונים השונים בעיר, ביניהם למועדונים שכונתיים, מתקיים היום תיקון לעיוות והתחום מוסדר. בעבר היה מצב לא שוויוני שבו ילד אחד קיבל פי שניים מילד אחר רק בגלל שם קבוצתו ואילו היום כל ילד יקבל את המרב דרך המועדון וע"פ מספר הילדים בו. התקציבים כעת יחולקו בהתאם לפעילות המועדונים והיקף ההשקעה בהם יקבע על פי מספר הילדים המשחקים במועדון. מועדונים שאליהם יגיעו ילדים מכלל שכונות העיר ויגדלו שחקנים ברמה הגבוהה ביותר - יקבלו תקציב בהתאם. לא ייתכן שמועדונים קטנים שפועלים בתוך השכונות יקבלו את אותו התקציב כמו מועדון שמשחק בליגת העל.