דודו שרון, הבעלים של בית"ר פ"ת. הספורט מעל לכל. צילום: פרטי

דודו שרון, הבעלים של בית"ר פ"ת בכדורגל (ליגה ב') הוכיח היום שהקלישאה לפיה הדרבי הוא מעל לכל לא תמיד נכונה. מעליה, ניצבים הספורט וההוגנות.

אחה"צ (שישי) נערך הדרבי הקטן של פתח-תקוה, בין הפועל מחנה יהודה, ששבה העונה לליגה ב' לבית"ר פ"ת, במגרשה של האחרונה במתחם סירקין.

כעשר דקות לסיום המשחק, כשמחנה יהודה מוליכה 0:1, הוציא אחד משחקניה את הכדור לחוץ כדי לאפשר טיפול בשחקן. שחקן בית"ר הוציא את כדור החוץ לכיוון השוער, וכשזה התמהמה לקלוט אותו, הסתער שירן היימן מבית"ר על הכדור וכבש לשער החשוף. לטענתו, שוער מחנה ניסה לבזבז זמן.

צפו בשער שכבשה בית"ר

בעקבות האירוע, המשחק התחמם ושחקני שתי הקבוצות החלו רבים אלה עם אלה. או אז נכנס שרון למגרש והורה לשחקניו לספוג במכוון שער, כדי לאזן את מה ששרון ראה כמעשה בלתי ספורטיבי. "לא כל השחקנים מיהרו לשתף פעולה, אבל הוריתי להם מיד שמי שלא רוצה, יכול לקום וללכת הביתה", הסביר שרון, "הספורט יותר חשוב מהכל. כבשנו שער לא הוגן ולא יכולנו ליהנות מכך. זה לא מכבד אותנו ולא את היריבה".

תחילה, שחקני בית"ר המשיכו כרגיל ובוצעה עבירה על שחקן מחנה יהודה בסמוך לרחבה. אז הורה שרון לשחקניו לזוז הצידה ולאפשר לשחקן מחנה יהודה לכבוש ללא הפרעה. היו שוב כמה שלא קיבלו זאת, אולם בסופו של דבר קיבלו כולם את הדין ואור הילל ממחנה כבש לשער החשוף.

עד סיום לא הצליחה בית"ר להשוות שוב ומחנה יהודה ירדה עם ניצחון 1:2.

צפו בשער השני של מחנה יהודה

קודם לכן, כבש ביאלין אדמה את השער הראשון לזכות מחנה, בדקה הראשונה של המחצית השנייה. דקה לאחר מכן זכתה בית"ר בפנדל ואיציק שולמייסטר, שוער מחנה, הדף את הבעיטה של קובי דומר.

מחנה ממשיכה את פתיחת העונה המצוינת שלה ועולה ל-7 נק' אחרי שלושה מחזורים, בעוד בית"ר תחפש את הניצחון הראשון במשחקים אחרים, אבל יכולה בהחלט לראות עצמה ראויה למחמאות על הוגנות וספורטיביות.

מהלכים מסוג זה שנקט שרון נראו בעולם בשנים האחרונות בכמה מקומות, אך בישראל, למעט דוגמאות בודדות, זהו בהחלט אירוע נדיר בנוף.